Zmiana frontów..na początek :)

Henry

Active member
Bez reklam
Wiesz że znam CMki i coś tam wiem co i jak mogą,ale czy to nie głupie że tak naprawdę budżetowe kolumny potrzebują elektrowni za 20+ ?. Kef faktycznie jest bardzo uniwersalny co do repertuaru oraz elektroniki i ustawny z racji swojego Uni-Q ale w mojej ocenie Martin Logan je przewyższa.W każdym razie trafił swój na swego : )
Wiem, pamiętam :)
Z tą elektroniką to faktycznie dziwna sprawa, ja CMek i to jeszcze 9-tek czyli tańszych i mniejszych słuchałem z mocnym Rotelem, Nad'em i było przeciętnie, może głupio to zabrzmi, ale grały na poziomie kolumn za 2-3 tyś, bez polotu, błysku... nic szczególnego, po prostu wydobywał się z nich dźwięk.
Nie było to granie, które pamiętałem z połączenia 9-tek i 10-tek ze wspomnianym Coplandem, tam było wszystko- dynamika, przestrzeń, rozdzielczość.
Inna sprawa, że Copland, to lampa, więc zupełnie inna szkoła grania ;)

Co do Loganów, to już parę razy się do nich przymierzałem ale ta metalowa maskownica mi tam kompletnie nie pasuje ;)
mimo wszystko chyba pora ich posłuchać.
 

werf

Active member
Bez reklam
Wiem, pamiętam :)
Z tą elektroniką to faktycznie dziwna sprawa, ja CMek i to jeszcze 9-tek czyli tańszych i mniejszych słuchałem z mocnym Rotelem, Nad'em i było przeciętnie, może głupio to zabrzmi, ale grały na poziomie kolumn za 2-3 tyś, bez polotu, błysku... nic szczególnego, po prostu wydobywał się z nich dźwięk.
Nie było to granie, które pamiętałem z połączenia 9-tek i 10-tek ze wspomnianym Coplandem, tam było wszystko- dynamika, przestrzeń, rozdzielczość.
Inna sprawa, że Copland, to lampa, więc zupełnie inna szkoła grania ;)

Co do Loganów, to już parę razy się do nich przymierzałem ale ta metalowa maskownica mi tam kompletnie nie pasuje ;)
mimo wszystko chyba pora ich posłuchać.

Z maskownicami to ja ich nie widziałem :niewiem: generalnie w czarnym HG średnio się prezentują,porównując je bezpośrednio z r-kami,ariami czy też b&w,ale aż takiej tragedii nie ma:
)
 

wisnia_12

New member
Chcialem wam Panowie jeszcze raz podziekowac za podpowiedzi sprzetu. Jestem na goraco po odsluchach i chcialbym opisac swoje wrazenia poniewaz moze komus sie przydadza. No wiec tak mialem okazje posluchac nizej wymienionych wzmacniaczy z tannoy xt8f:
1. Rega elex-r: Nagranie z samym pianinem wysmienicie. Szybko, detalicznie, zwiewnie i powiewnie. Pop, rock tutaj bez polotu. Scena jakby niezbyt duza granie bardzo szybkie ale mam wrazenie, ze po lebkach. Mnie bynajmniej nie zauroczylo. Co trzeba oddac redze to swietna kontrola kolumn nawet przy zwiekszeniu glosnosci. Nie rozumiem dlaczego jest ten wzmacniacz parowany z tymi tannoyami, skoro mozna znalezc lepsze w podobnej lub nieco wyzszej cenie.

2. Naim 5si. tutaj brzmienie bardziej ciekawe. Naim pokazal nieco pazurka, jednak nadal scena niezbyt szeroka, instrumenty jakby lekko obciete oraz dol takze lekko obciety. Gdybym wybieral miedzy rega a naimem wybralbym naima ze wzgledu na bardziej urzekajacy dzwiek

3. Cambridge Audio Azur 851A. Tutaj scena mocno urosla, dzwiek sie wreszcie oderwal od glosnikow a instrumenty i wokale nabraly 3 wymiaru. Samo brzmienie nie do konca zachwycajace. Bardzo poprawne ale bez tego czegos.

4. Musical fidelity M3si. Bardzo mieszane uczucia. Pink Floyd super, ale niektore kawalki np. Ani Dabrowskiej jakby sypaly gora i srednica psujac przyjemnosc sluchania. Odnosnie sceny to nie bylo zle, ale czasami wokale potrafily jednak przykleic sie do glosnika.

5. Atoll in 200. Tutaj scena, ze kopara opada. Kolumny calkowicie zniknely z pola odsluchowego a mi sie ukazala bardzo szeroka i gleboka scena. Nie jestem jakos super mocno osluchany z wyzszej klasy sprzetem, ale to na mnie naprawde zrobilo wrazenie. Dodatkowo bardzo grzeczny i poukladany. Mimo wszystko delikatnie podkreslone wokale ( porownanie z creek A100) i nieco mniej slyszalne smaczki typu nabranie przez wokalistke powietrza (znowu creek). Gra bardzo grzecznie jak dobrze zmanierowany gentleman. Wciaga oraz powoduje, ze po wylaczeniu muzyki mysli wracaja do niego. Dobra separacja intrumentow oraz ich odtworzenie.

6. Creek A100. Tutaj tez bardzo dobrze. Scena bardzo dobra choc minimalnie mniejsza jak w ATOL. Za to pewne smaczki lepiej podane sluchaczowi. Wspomniane wyzej zaczerpniecia powietrza przez wokaliste. Jak na moje ucho bardziej analityczny od atola, i nieco chlodniejszy, natomiast w atolu instrumenty brzmialy nieco lepiej.

Dlugo myslalem na ktory sie zdecydowac. Creek czy Atol. Najchetniej zabral bym oba do domu poniewaz w kazdym cos mocno przyciagalo. W decyzji pomogl mi sprzedawca dajac dobra cene na atolla (przyznal ze ze wzgledu na jego wyglad malo klientow sie na niego decyduje wiec wnioskuje ze chcial sie go pozbyc)

Wszystko to gralo z DAC chord mojo oraz podpietym komputerem.

Po powrocie do domu co mi sie nasunelo. Nie wiem czy mam racje, ale jednak Xt8F nie sa az tak latwe w napedzeniu jak wszyscy pisza. Oczywiscie potrafia grac ladnie juz ze slabszymi wzmacniaczami, ale jednak trzeba pamietac, ze sa tam po 2 20cm glosniki + 50 litrow skrzynie i byle co tego jednak nie napedzi. Sam opor powietrza na glosniku 20cm zapewne jest duzo wiekszy jak na 13 cm, stad pewnie po chlodnej analizie wszystkie wzmacniacze z moca powyzej 100 wat graly na tych klolummnach lepiej.

Jeszcze jedna rzecz ktora w atolu zauwazylem. Po podlaczeniu w domu wieczorem zauwazylem, ze glosniki delikatnie szumia. nawet jak wzmacniacz jest bardzo cicho ustawiony. Czytalem, ze te atolle potrafia byc bardzo podatne na kabel sieciowy wobec tego pytanei do forumowiczow a tymbardziej wlascicieli atoli co dokupic aby szumy te zlikwidowac, czy moze zed wzmacniaczem jest cos nie do konca tak i wymaga reklamacji.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dzięki za opis na pewno się przyda. Sporo wzmacniaczy przesłuchałeś. Co do szumów to miałem IN100SE i jakoś nie pamiętam żeby były szumy. Pytanie jak bardzo to szumi. Z jakiej odległości? czy tylko jak ucho dołożysz do wysokotonowca ?
 

wisnia_12

New member
szumy slysze z odleglosci okolo 0.5 metra. Od polowy glosnosci szum staje sie coraz wyrazniejszy. W lewym glosniku bardziej ale to moze dlatego, ze wzmacniacz stoi okolo 0,5 metra od glosnika. Sam wzmacniacz w sobie nie jest cichy. Slychac bodajze jak kondziorki burcza
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Co do szumu to napisz do serwisu (Audio Forte) zobaczymy co odpowiedzą. Jeśli chodzi o buczenia to pewnie trafo słychać. Atolle są czułe na instalację. Jak masz podłączone po listwę np. zasilacze impulsowe to może być to przyczyna. Możesz zobaczyć jak będzie jak go podepniesz bezpośrednio do gniazdka. Rozwiązaniem na to też jest DC-Blocker od Tomanka. Najczęściej pomaga.
 

TomekOp

Member
Jak nie jest za późno oddaj i wymień na inny. Brumienie miałem w swoim K2 od nowości. Nic nie pomogło dopiero wymiana w serwisie na nowe trafo.
 

werf

Active member
Bez reklam
Cdn............
 

Attachments

  • IMG_1674.jpg
    IMG_1674.jpg
    45,8 KB · Wyś: 53
  • IMG_1676.jpg
    IMG_1676.jpg
    32,9 KB · Wyś: 54
  • IMG_1677.jpg
    IMG_1677.jpg
    47,6 KB · Wyś: 48
  • IMG_1679.jpg
    IMG_1679.jpg
    39,5 KB · Wyś: 39
  • IMG_1678.jpg
    IMG_1678.jpg
    45,2 KB · Wyś: 40

wisnia_12

New member
Odnosnie bruczenia kontaktowalem sie z serwisem. Na wysokosci zadania stanal takze sklep w ktorym zakupilem sprzet. Panowie pojawili sie U mine w domu pomimo ze do Sklepu mam 60 km I przeprowqdzilismy testy. Bruczenie w jednym glosniku udalo sie wyeliminowac podlaczajac wzmacniacz tak aby jesli uziemienie jest u gory faza byla po prawej stronie. Pozostal jeszcze jednolity cichy szum z obu glosnikow slyszalny z kilkunastu centrymetrow od glosnika wysokotonowego. Panowie stwierdzili ze najwidoczniej atoll tak ma I ze jest to normalne. Any sie jeszcze upewqnic przewertowalem branzowe fora elektronicxne oraz audio type whathifi dot com I rzeczywiscie w wielu wzmacniaczach na wet drozszych to zjawisko wystepuje I jest to normalne.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Werf mnie interesuje jak wypadł IN300?

Kurde jeszcze się chyba nie obudziłem. Spojrzałem na te brązowe i się zacząłem zastanawiać co na tym odsłuchu robi Taga :)

Taga_Harmony_Azure_F100v2.jpg
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Ja juz sie pogubielem:

Werf ty wybierasz fronty dla siebie czy Henry dla siebie? Czy tylko tak jezdzicie odsluchiwac?
 

werf

Active member
Bez reklam
Werf odsłuchiwałeś Paradigmy? To najmniejsze podłogówki były ? Z jakim wzmakiem?

Lolek nie wiem do końca jaki to model ale nie najmniejsze raczej Prestige 85F

Werf mnie interesuje jak wypadł IN300?

Kurde jeszcze się chyba nie obudziłem. Spojrzałem na te brązowe i się zacząłem zastanawiać co na tym odsłuchu robi Taga :)

Podobne : ) wiadomo skąd zaczerpnięte .Atoll świetnie ,potem coś naskrobie co zagrało według nas najciekawiej ale chyba po zdjęciach trochę widać ale ...............
 
Do góry