Zmiana frontów Klipsch F2 na kolumny podstawkowe

romeq

New member
Witam,

Po zmianie mieszkania z powodu braku miejsca muszę z wielkim bólem serca zrezygnować z frontów Klipsch F2 :(

Planuję wymienić je na jakieś kolumny podstawkowe które będą stały na szafce rtv.

Sprzęt jaki posiadam teraz:
- amplituner Onkyo tx-sr577
- kolumny Klipsch F2 +C2 + B2
- subwoofer Klipsch Sub-12

Szkoda mi sprzedawać całego zestawu bo jestem z niego zadowolony.
Pierwsza myśl to wymiana F2 na parę B2. Pozostałbym wtedy w jednym systemie Klipsch'a.
Ale może są inne warte uwagi kolumny podstawkowe, które pasowałyby do reszty zestawu ?

Budżet: hmmm.... tyle co są warte używane F2 :) Chciałbym się zmieścić w 1000-1200 zł.

ps. pokój z aneksem ma 20 m2, "strefa" odsłuchowa ma ok 2.5 m x 4 m
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ciężka sprawa. Metraż wcale nie mały więc w stereo bez suba w B2 może brakować basu. Zresztą możesz sam zrobić eksperyment daj na przód B2 i posłuchaj jak brzmi to w stereo. Ja bym proponował kolumny podstawkowe z przetwornikiem minimum 16cm, będzie lepsze wypełnienie niskich częstotliwości. W kinie domowym z B2 na przodzie będzie ok, jak zrobisz kalibrację to sub przejmie więcej basu. Do kina domowego najlepiej by było pozostać przy tej samej serii, ewentualnie zaatakować wyższa serię RF.
 

romeq

New member
Podłączyłem B2 na fornt.

Po kalibracji Audyssey w kinie jest w miarę ok.

Gorzej jest w stereo. Bez suba jest kiepsko. Dobrą godzinę bawiłem się ręczymi ustawieniami. Jednak brakuje trochę mocy i basu....

Z serii Reference do wyboru jest RB-61 (RB-81 raczej poza zasięgiem cenowym).

Jeszcze jakieś propozycje ?
 
Do góry