zmiana amplitunera (kodeki HD) czy lepszy Blu-ray (z kodekami HD)

edi28

New member
Witam
Posiadam zestaw 5.0 JBL ES80, ES20, ES C25 do tej pory podlaczony do H/K AVR247. Jak dla mnie gra to dobrze jak na moj maly pokoj (ok 23 m2) zarowno w kinie jak i w stereo. Chce zakupic odtwarzacz blu-ray i mam teraz zasadnicze pytanie. Poniewaz amplituner przyjmuje dzwiek po HDMI wiec co lepiej kupic Blu-ray jakis lepszy z dekoderami HD i puscic po PCM przez HDMI lub wyjsciami analogowymi do ampli czy mymienic amplituner na nowszy z kodekami HD (avr 255, avr 355, avr 260, avr 360 chyba ze ktos poleci cos lepszego do tych kolumn jestem) i kupic jakis odtwarzacz bez kodekow?? Pozdrawiam
 

matias2004

New member
Mozesz spokojnie pozostac przy starym ampli skoro przyjmuje sygnal lpcm po hdmi.Blu raya tez nie potrzebujesz jakiegos specjalnie lepszego , wiekszosc wypusci nowe formaty po lpcm , trzeba tylko ustawic dekodowanie do lpcm.Analogowe wyjscia sobie daruj.
 

edi28

New member
dzieki za odpowiedz.
powiem szczerze ze tez tak myslalem. Ale teraz pytanie jaki Blu-ray (zalezy mi na dobrym audio) myslalem o pilipku9500, pionier 320 lub 51 albo nowe soniaki ktore wyjda 570 tylko nie wiadomo ile bedzie tzreba czekac. Blu-ray powinien dekodowac wszystkie foramty dzieiwku hd (z DTS-MA) oraz swietnie jak by mial mkv. W sumie ten pilips9500 ma prawie wszystko oproz mkv z ntfs. A moze jakis denon?? Czekam na propozycje.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Postaw na Pioneera, bo to dobre urządzenie. Grać i tak będzie amplituner Harmana, bo to on zamieni cyfre na analog.
 

edi28

New member
dzieki blackninja za odpowiedz!!
Ale ktory model pionka (chce aby czytal mkv wieksze niz 4GB z napisami). I tak jak pisalem najwazniejsze audio zarowno z DVD jak i CD czy Blu-ray. Przy okazji mozesz mi podac ceny u Ciebie.
Pionek BDP-51FD puszcza DTS-HD Master Audio (tylko transmisja strumienia bitów - tak podane na stronice). Czyli z tego co mysle nie pojdzie u mnie na H/K bo by musial podawac po PCM. Zgadza sie???
P.S A tak pisza bardzo dobrze o tym pilipku9500 ze ma takie dobre audio. Rozumiem ze uwazasz ze jest gorszy od pionka???
 
Ostatnia edycja:

edi28

New member
wlasnie na angielskiej stronie nie ma modelu 51fd.
A dla ciebie ktory 320 czy 51fd??
 
Ostatnia edycja:

gilek1975

New member
Bez reklam
Blackninja z tego co czytałem mam rozumieć że nie muszę sprzedawać mojego AVR żeby móc odtwarzać dźwięk HD? Ampli przepuści na kolumny ten dźwięk jeśli będzie puszczany z BR ?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
tak, jeśłi blu będzie miał kowerter formatów HD na PCM, LPCM, częsciej to maja niż dekodery analogowe. PS3 to potrafi :)
 

edi28

New member
z tego co tam jest napisane to 51 tez dekoduje HD-master do PCM ale tylko 5.1 gdzie 320 do 7.1 co mi i tak nie potrzebne. Wiec zasadnicze pytanie czy oplaca sie doplacac do 51, bo rozniac jest nie mala jak widze na necie???
dopatrzylem ze w instrukcji 320 nie ma zaznaczonych dvd-rdl ale to chyba niedopatrzenie??
 
Ostatnia edycja:

seed

New member
Odświeżę.
1. Czy w MARANTZ SR4002 puszcze po LPCM? Czy to obsłuży?
2. Jaki na dzień dzisiejszy polecacie odtwarzacz BD z 3D (taki zeby mial wszystkie dekodery HD)?
 
Do góry