Zmiana Amplitunera Kina Domowego stara Yamaha na nowe Onkyo

Tomasz2008

New member
Aktualnie posiadam yamahe rx-v 557 z 2005 roku poniżej dane techniczne wzmacniacza. Czy po "przesiadce" na onkyo TX-RZ 820 będzie różnica w szczegółowości i mocy dźwięku? Posiadam kolumny JBL L studio zestaw 8 ohm i dwa subwoofery L8400P.
Zależy mi na rozsądnej konfiguracji sekcji audio ręcznej jak i automatycznej. Widzę po danych onkyo że jest tego sporo ale jakie jest odniesienie do rzeczywistości.

Yamaha RX-V 557 AUDIO SECTION:
• Minimum RMS Output Power for Front, Center, Surround,
Surround back: 20 Hz to 20 kHz, 0.06% THD, 8 Ω................................ 90 W
• Dynamic Power (IHF)8/6/4/2 Ω ....................................................... 120/155/190/235 W
• DIN Standard Output Power 1 kHz, 0.7% THD, 4 Ω ............................ 135 W
• Frequency Response 10 Hz to 100 kHz, –3 dB
• Total Harmonic Distortion (20 Hz to 20 kHz, 40 W, 8 Ω)...................... 0.06% or less
• Signal to Noise Ratio (IHF-A Network) .................. 100 dB or more

• Tone Control (Front L/R)
BASS Boost/Cut ...................................................... 10 dB/60 Hz
TREBLE Boost/Cut .............................................. 10 dB/20 kHz

• Output Level/Output Impedance
SUBWOOFER ............................................................ 4 V/1.2 kΩ

Czy problem ze złączami HDMI w amplitunerach Onkyo został już zażegnany? (dużo wpisów na Amazonie)
W większości sprzęt wykorzystuje do filmów i można powiedzieć dwóch gier :) Odległość od ekranu 4,2 metra room size ~ 20 metrów, wytłumienie akustyczne sufit.

Dziękuję
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Tomasz2008

New member
Naprawdę nikt na forum nie pomoże?? Nie należy mi na bajerach sieciowych ale na sekcji audio. Może ktoś ma onkyo 810 bo to 99% to samo i podzieli się opinią.
Chyba pozostanie mi kupić a potem ew. oddać jeżeli się sprzęt nie sprawdzi.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jest tu cała masa wpisów nt. Onkyo 810.
Dla mnie to jeden z najlepszych ampli w swoim budżecie, brzmieniowo udana konstrukcja na torze stereo i przede wszystkim wielokanałowo.
Logika podpowiada, że do tej Yamahy którą masz, nie ma co porównywać.
Aczkolwiek nie słuchałem jej, miałem z tamtych lat Yamahe w swoim czasie, ale to były dużo wyższe modele - no i tutaj można by się zastanawiać, aczkolwiek tu masz nowy ampli i jeżeli celujesz w tą markę, to nie ma się nad czym zastanawiać. Sam mam i wybrałem po wielu testach (gdzieś na forum znajdziesz).

Co do awaryjności, to trudno powiedzieć. Temat hdmi wszystkim znany, ja mam nadzieję, że w tych nowych RZ już tej przypadłości nie ma.
 

Tomasz2008

New member
Ok. Dziękuję armanig. Dotarłem do tych informacji oraz genialnego porownania onkyo 810 z 656 który ma prawie takie same parametry wzmacniacza jak moja yamaha. Dużej różnicy pomiędzy tymi maszynami nie ma ale do starej yamahy od onkyo 820 może być jednak większa. Na ile wieksza w stosunku ceny? bo 4 tyś trzeba zapłacić - to zagadka.
Czy ktoś może wie gdzie na Śląsku można odsłuchać
Onkyo 810/820, czy wypożyczyć? Będę wdzięczny za odpowiedź.
 

yarck

New member
Też mnie ten Onkyo zainteresował. W Gliwicach w media-hit jest ponoć możliwość jego odsłuchu. Sklep wyskakuje w wyszukiwarce ceneo tak, że bez problemu go wyszukasz. Napisz koniecznie jakie wrażenia z odsłuchu.

A tak przy okazji. Byłaby spora różnica, gdybym mojego Harmana AVR-365, który jak do tej pory nieźle gra z kolumnami Dali Ikon 6 mk2 5.1, wymienił na nowy amplituner ONKYO TX-RZ810?
 
Ostatnia edycja:

yarck

New member
W sumie, to odpowiada mi ciepłe, wyważone brzmienie mojego HK.
Myślałem, że w TX-RZ810 dźwięk będzie bardziej szczegółowy i zyska przy większej mocy ale jeśli różnica ma być niewielka, to po co przepłacać.
 

dark69

New member
W sumie, to odpowiada mi ciepłe, wyważone brzmienie mojego HK.
Myślałem, że w TX-RZ810 dźwięk będzie bardziej szczegółowy i zyska przy większej mocy ale jeśli różnica ma być niewielka, to po co przepłacać.
Miałem kupić 676 przy odsłuchu i porównaniu z 810 była taka przepaść-scena(stereo), że zrezygnowałem z 676 i chciałem kupić 810.Jednak zakupiłem 820 i jestem zadowolony kino-stereo Teraz zbieram na Klipsch RP 260 f

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

Tomasz2008

New member
Kurcze jak sie czyta i słucha jak teraz produkuje się nowy sprzęt elektroniczny to strach się bać. Wszystko na płytach zgrzewane nie lutowane bo środowisko i wymogi unijne. Co może powodować podobno przy przesterowaniu/przegrzaniu takiego amplitunera w późniejszym czasie puszczaniu zgrzewów i usterek. Pewnie dlatego w 820 jest taki wielki wentylator.
 
Do góry