Zmiana amplitunera AV. Pioneer vsx 932 - Onkyo rz 810

bart360

Member
witam wszystkich, mam zamiar niedlugo wymienic moj amplituner pioneer vsx 932. czytalem duzo pochlebnych opini o Onkyo rz 810 bo pojawil sie w bardzo dobrej cenie.
Mam poki co zestaw klipscha 280f, 450c oraz 12sw i dojda do tego suroundy 250s/160m. moze ktos opisac roznice jaka moge sie spodziewac po takiej zmianie ampli? czy moze az tak duzo to nie wniesie i lepiej np kupic drugi sub np 115 sw? pozdrawiam
 

bart360

Member
kurde jeszcze wczoraj byla nowka 810 za 569 euro i sklep mial 5 sztuk, dzisiaj juz nie ma. chyba mi black ninja wykupil xd a 830 jeszcze drogie to bede musial poczekac az pojdzie w dol. ale ogolnie mozna liczyc na duza poprawe? powiem szczerze bylem zadowolony z tego jak to gra w kinie na moim pioneerze, stereo bardzo srednio, a bedac ostatnio w saturnie w niemczech sluchalem jakies kino z bose i to o wiele lepiej gralo od tego co teraz mam i troche mnie to zdolowalo. mam nadzieje ze to przez slaby ampli i zestaw z onkyo da rade
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Onkyo lepsze trochę będzie w stereo ale jak chcesz dużej poprawy to tylko wzmak pod pre-out.
Miałem RZ-810 + Klipsch RP-260 - dobrze się to zgrywało.
 

bart360

Member
a w filmach nie bedzie znaczacej roznicy? jestem zalamny, sluchajac takich malutkich glosniczkow bose zwatpilem w moj sprzet. a myslalem ze majac takie duze kolumny z klipscha ktory kazdy chwalil do kina nie bedzie porownania z takim bose a tutaj klaps. brakuje mi przedewszyskim przestrzennosci w tym kinie.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
O czym Ty w ogóle piszesz Kolego.
Bose, zgadza się, świetnie gra i robi wrażenie, ale gdzie do Klipscha.
Znam doskonale to Bose i mam tego Klipscha, jak nie słyszysz milowej różnicy, to coś ewidentnie masz nie tak z systemem.
Co tu w ogóle porównywać, no zlituj się.
Może masz coś żle skonfigurowane, te Klipsche są kupowane do na prawdę zacnych salek kinowych, przejrzyj YT chociażby lub poczytaj/oglądnij galerie na forach zagranicznych.
Nie sądzę, żeby ten ampli który masz był aż tak zły, ale z 810/830 wymiata.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Dokładnie jak Arni pisze - jeśli 280ki + świetny central jakim jest 450ka nie grają to masz coś uwalone : kalibracja, akustyka , podłączenie etc. Chyba że ten Pionek nie wyrabia ?! Nie wiem - nie miałem.
 

bart360

Member
mowie powaznie jak jest, wymienie tego ampli i chyba zaplace za kalibracje bo to naprawde nie gra tak jak ludzie opisuja. bylem z poczatku zadowolony ale z czasem entuzjazm opadl i nie gra to tak jak sie spodziewalem. moze ten tryb thx o ktorym duzo piszecie cos wniesie dodatkowo. bo fakt ze w stereo gra to srednio jestem w stanie zrozumiec
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Za co chcesz płacić ? Za kalibrację ? Przecież takową sam przeprowadzasz !
Zaczynam się zastanawiać jak to wszystko spiąłeś i podłączyłeś ?
 

bart360

Member
bede na weekend w domu to zobacze i opisze tutaj jak mam podlaczone. moze akurat cos poknocilem. kalibracje robilem zalaczonym mikrofonem pioneera tylko zmienilem fronty na small bo ustawialo na large a wyczytalem na forum, ze trzeba to zmienic
 

emdzej30

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kolego Bart widzę że masz 838 a tu mowa o 830, chyba że masz starą sygnaturkę. Też myślę o 830 a mam identycznie jak Ty 838.
 

bart360

Member
sprawdzalem jak kolumny sa podlaczone do amplitunera, jesli chodzi o kable to wszystko jest wporzadku. po kalibracji automatyczniej z mikrofonem ustawia mi wszystko na large co zmienilem na small (fronty + center), crossover 80hz. w odleglosci jedynie zle odczytalo prawy front bo na odleglosc 0.03m zamiast 3.06 m jak lewy. ale nie slychac przez to roznicy, ze np prawy glosnik wyrazniej glosniej gra. a co do samego suba to czytalem ze przy jego kalibracji z poziomu ampli powinno sie ustawic glosnosc na godzinie 12 i low pas na max, gdy tak robie nie da sie w ogole niczego sluchac bo tylko dudni przy jakim kolwiek wiekszym basie.
 

bart360

Member
ma ktorys z was zestaw klipscha polaczony z ampli denona?
sprawdzalem forum audio stereo i pewnien znamy tam uzytkownik ma takie polaczenie i chwali sobie bardzo, i pisal tez, ze polaczenie klipsch z onkyo to tylko marketingowy wymysl i nie gra to tak dobrze, mimo iz tutaj jak i na yt jest pelno ludzi ktorzy lacza onkyo z klipschem i sa bardzo zadowoleni
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Jak kupowałem kiedyś KD Klipsch seria RP to porównywałem Onkyo 676 z Denon x2400 - Denek odpadł w przedbiegach.
Później wymieniłem 676 na RZ810 i było jeszcze lepiej.
Nie wiem o jakim Denonie piszesz/myślisz ?
 

bart360

Member
no wlasnie wiekszosc osob proponuje tego onkyo bo denon do klipscha akurat nie pasuje zbyt dobrze, a ten mi ćwieka zabił, bo sam ma klipscha i duzo sie w sumie tam udziela. Ma amplituner Denon 4200. w sumie sam moglbym tam posta napisac i zapytac ale na audiostereo jest tyle g#wno burzy przy kazdym temacie klipsch, ze szkoda mi żółci i nerwow.
 
Do góry