zmiana ampli z ONKYO tx-sr578 na DENON avr-x4000

tomjab

New member
Szukam ampli, które zagra również dobrze w stereo. Mogę mieć problem z odsłuchem. Chyba, że zamówię np. Onkyo 828 i Denona x4000, przesłucham i odeślę tego który gorzej będzie dla mnie grał. Jeśli sprzedawca się zgodzi na taki manewr. A z opinii to Denon chyba lepszy w stereo
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
Denon lepiej wypada w stereo, ale może być dla Ciebie inaczej ;). Ale ogólnie Denon lepiej sobie radzi w stereo;)
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
Mam jedynie dość świeże porównanie Denona 2809 i właśnie Onkyo 828
ale scena muzyczna i sama gra w direct oraz lokalizacja instrumentów i dynamika zdecydowanie na korzyść Onkyo. Oczywiście wiem że to inna liga ale ???
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
zawsze porównuje się z tej samej półki. Wiadomo że wysoki model Onkyo dobrze sobie poradzi w stereo. Ale Denon z tej samej półki co Onkyo może wypaść jeszcze lepiej;)
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Szukam ampli, które zagra również dobrze w stereo. Mogę mieć problem z odsłuchem. Chyba, że zamówię np. Onkyo 828 i Denona x4000, przesłucham i odeślę tego który gorzej będzie dla mnie grał. Jeśli sprzedawca się zgodzi na taki manewr. A z opinii to Denon chyba lepszy w stereo
To by było najlepszym rozwiązaniem.
Jeśli o mnie chodzi to ja bym bez wahania brał Onkyo , miałem wielką przyjemność słuchać m.in. Onkyo 909 zajebiście rewelacyjny sprzęt i do kina i muzyki.
Bez obrazy ale 578 to bardzo słaby grający ampli i i budowanie opinii że wszystkie Onkyo tak grają to bzdura.
 

tomjab

New member
To by było najlepszym rozwiązaniem.
Jeśli o mnie chodzi to ja bym bez wahania brał Onkyo , miałem wielką przyjemność słuchać m.in. Onkyo 909 zajebiście rewelacyjny sprzęt i do kina i muzyki.
Bez obrazy ale 578 to bardzo słaby grający ampli i i budowanie opinii że wszystkie Onkyo tak grają to bzdura.

Tylko ja nic takiego nie mówiłem o Onkyo i nie nastawiam się typowo na Denona tylko dlatego, że ma takie opinie,a nie inne. Jak się zdecyduję to dogadam się z jakimś sprzedawcą (mam nadzieje, że BN pójdzie na taki układ) i sam sprawdzę.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeśli o mnie chodzi to ja bym bez wahania brał Onkyo , miałem wielką przyjemność słuchać m.in. Onkyo 909 zajebiście rewelacyjny sprzęt i do kina i muzyki.
.

Widzisz, gusta i gusciki. Mam calkowicie odmienne zdanie, ale niech kazdy sobie sam zdecyduje i wybierze co mu pasuje.
 

hans2

Banned
niezaleznie od tego jak gra onkyo ja bym nie kupil, chyba ze bym mial na pismie
ze wszystkie usterki plyty hdmi po gwarancji beda naprawiane gratis.
coz, chyba nigdy nie zostane wlascicielem onkyo ;)
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Jaco jak spiąłeś Nada z Onkyo .
Przepinasz kable od kolumn?
Wyprowadziłem że tak powiem gniazda głośnikowe od amplitunera i wzmacniacza na wierzch za szafką rtv gdyż mam utrudniony dostęp do kolumn i przepinam kabelki ,zajmuje to sekundy i nie trzeba się gimnastykować.
 

Attachments

  • IMG_20140422_184230.jpg
    IMG_20140422_184230.jpg
    36,1 KB · Wyś: 100

gadzeciaz

Member
Bez reklam
niezaleznie od tego jak gra onkyo ja bym nie kupil, chyba ze bym mial na pismie
ze wszystkie usterki plyty hdmi po gwarancji beda naprawiane gratis.
coz, chyba nigdy nie zostane wlascicielem onkyo ;)
Oj tam oj tam :)
Błąd.
Trzeba zaryzykować.
Mi się udało i wcale się nie zraziłem a to dla tego że tak cholernie mi brakowało brzmienia tego mojego feralnego Onkyo :krol:
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
niezaleznie od tego jak gra onkyo ja bym nie kupil, chyba ze bym mial na pismie
ze wszystkie usterki plyty hdmi po gwarancji beda naprawiane gratis.
coz, chyba nigdy nie zostane wlascicielem onkyo ;)

Przesadzasz:) Ja mam Onkyo 3 lata i śmiga bez awarii. To pojedyncze przypadki, a zobacz ilu jest właścicieli tej marki? Pamiętasz co było swojego czasu z amplitunerami HK? To można powiedzieć że w Denonie X2000 działają zabezpieczenia, gdy podłączymy kolumny o nizszej impedancji, bo już chyba czytałem o dwóch takich sytuacjach po podłączeniu kolumn 6 Ohm. Nie ma co generalizować;) Fakt, że ogólnie jeśli chodzi o pewne przypadłości, to najlepiej chyba wypada Yamaha czy Marantz. Ja bynajmniej nie słyszałem o powtarzających się problemach u tych producentów. Gdybym teraz miał kupować Onkyo, to chyba serię 7xx.
 

rabit

Active member
Bez reklam
Ale tylko 717, bo nowe 727 i 737 to modele które zastępują według mojej opinii 616. Najważniejsze że nie mają pre-out.
 
Do góry