Zielone pixele na twarzach ludzi... 50ST50

Larry

New member
Miał ktoś coś takiego?

Mam tak od paru na kilku filmach - niezależnie czy to z bluray, z kompa po hdmi, czy z kablówki podpiętej bezpośrednio w TV. Na niektórych filmach jest to znikome i niezauważalne, na innych widać to z kilku metrów... Występuje z tego co zauważyłem tylko na jasnych twarzach i wygląda na to że jest powtarzalne - tzn. gdy oglądam tą samą scenę to efekt się powtarza...

Ustawienia mam defaultowe, oglądam w trybie prawdziwe kino z jasnością na -15.

b6u4rc.jpg
 

Larry

New member
Probowałem zmieniać kable, ale nic to nie dało.
Pominałem amplituner i wpiałem się bezpośrednio w TV i bez zmian.
Problem występuje tez przy korzystaniu z kablowki podpietej bezpośrednio do dekodera Common Interface, więc nie ma tutaj innych urządzeń ani kabli HDMI.

Problem jest powtarzalny - potwierdziłem w testach ze występuje za każdym razem w tych samych ujęciach.

Zacząłem bawić sie ustawieniami i odkryłem że na defaultowych ustawieniach problem pojawia sie na trybie kino i prawdziwe kino. Na pozostałych jest OK:

http://youtu.be/bmjYiesDwFg

Zawsze korzystałem z trybu prawdziwe kino i nie było problemów. Mogę zmniejszyć np. kontrast i kropki znikną, ale przez 2 lata ich nie było.. Jutro dzwonie po serwis, gdyż gwarancji zostało mi 10 dni, a nie mam pewności czy to nie będzie postępować i czy za miesiąc kropki nie pojawia sie tez na skręconych ustawieniach..
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak czy tak zgłoś do serwisu - bo tak nie powinno być.
Niech sprawdzą póki na gwarancji.
Ale jeszcze zresetuj telewizor i odłącz go od prądu na pół godziny.
 

Larry

New member
Racja. Poszedł reset. Jak sie skonfiguruje na nowo (ehh, znowu będzie syf w kanałach ;-)) to sprawdze czy to coś dało, a potem odłącze do rana i sprawdze znowu.

Jak nie to jutro dzwonie. Mam nadzieje ze działa door-to-door i nie muszę sie z nim sam nigdzie fatygować... Już dzisiaj bym to zgłosił, ale do zgłoszenia potrzeba serial no.. a więc ściąganie TV ze ściany :)
 

SDman

Banned
Już dzisiaj bym to zgłosił, ale do zgłoszenia potrzeba serial no.. a więc ściąganie TV ze ściany :)

Witam,
dla tego polecam każdemu robić fotki tabliczek w dzisiejszych czasach to nie problem,
gorzej tyko pamiętać o tym.

Daj znać jak serwis zadziałał jak już TV będzie po naprawie.

Pozdr.
 

Larry

New member
Za swój sukces uważam pamiętanie o kopii paragonu :)

Reset TV i odłączenie go od prądu na 4-5h nie pomogły. To by było na tyle. Czas na serwis.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tak czy tak zgłoś do serwisu - bo tak nie powinno być.
Niech sprawdzą póki na gwarancji.
Ale jeszcze zresetuj telewizor i odłącz go od prądu na pół godziny.

Dokładnie tak jak piszesz serwis i nie czekać na cuda, że sam się naprawi.....
 

mlero

New member
Taki sam objaw na samsungu

Mój kolega ma plazmę Samsunga 42C450 i w ostatnim czasie pojawiło mu się dokładnie to samo tyle, że kropki zamiast zielonych są czerwone, no i gwarancja dawno minęła. Nie ma znaczenia z jakiego źródła jest sygnał czy tuner wewnętrzny czy z kabla HDMI, ustawienia obrazu też nic nie zmieniają - wszędzie tak samo
Jestem ciekawy jaki byłby koszt naprawy- czy to się w ogóle opłaca.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Przy plaźmie jak dla mnie to jest dziwne żeby cos takiego się stało, ale jak widać może...
 

Larry

New member
TV jest w naprawie.

Postaram sie przygotowac jakis fragment lub dwa z materialem, ktory u mnie wyswietla sie z zielonymi kropkami i bede mail prosbe zeby ktos kto moze (najalepiej posiadacz 50ST50) sprawdzil jak to u niego wyglada i najlepiej zrobil fotke :)

Jesli ktos ma i mialby chwiele czasu na test to prosilbym o dopisanie sie w temacie.
 

Larry

New member
Wymiana modułu nic nie dała.

Mając jednak przykładowy film zgrany na PC zrobiłem test - zrobiłem zrzut obrazu w momencie kiedy na ekranie widać zielone kropki i otworzyłem go w programie graficznym. Zielone kropki na twarzy wciąż były widoczne, ale:
- kiedy powielałem obszar z kropkami i chciałem nim przykryć cały ekran, to kropek ubywało... Nie byłem więc w stanie uzyskać całego ekranu w zielone kropki,
- kiedy przesuwałem obraz w prawo lewo, to gdy twarz była w lewej części ekranu to miała masę zielonych kropek, a gdy z prawej części ekranu to było ich niewiele.

TV jest aktualnie po wymianie matrycy i po szybkich porannych testach wygląda na to że znowu moge się cieszyć pięknym obrazem :) Dzisiaj wieczorem ogladam wszystko na czym do tej pory zauważyłem kropki!!! :)

:popcorn::popcorn::popcorn:
 
Ostatnia edycja:
Do góry