Zidoo Z1000 Pro

MasterD23337

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam. Stałem się posiadaczem Zidoo Z1000 Pro. W Poster Wall wyszukuje mi informacje o filmach i serialach w języku angielskim. Tzn. opis filmu czy informacje o aktorach są w języku angielskim. W ustawieniach nie mam języka polskiego. Może coś źle robię?

Dziękuje z góry za pomoc.
IMG_20230301_221958.jpg
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Ja w Posterach też nie mam polskiego. Ale język ustawiasz na początku w ustawieniach. Tak masz?
 

Attachments

  • IMG_20230302_100042.jpg
    IMG_20230302_100042.jpg
    1,2 MB · Wyś: 44
  • IMG_20230302_095755.jpg
    IMG_20230302_095755.jpg
    1,4 MB · Wyś: 44

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Niestety nie ma w ustawieniach języka polskiego. Kiedyś w poprzednich wersjach oprogramowania był opis filmów po polsku. Teraz niestety nie i to już od dość dawna. Pisałem o tym na forum Zidoo do Admina. Jak widać efekt żaden...
 

MasterD23337

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja w Posterach też nie mam polskiego. Ale język ustawiasz na początku w ustawieniach. Tak masz?
Zobaczę jak wrócę z pracy do domu . A opisy filmów pobiera Tobie w języku polskim?

Niestety nie ma w ustawieniach języka polskiego. Kiedyś w poprzednich wersjach oprogramowania był opis filmów po polsku. Teraz niestety nie i to już od dość dawna. Pisałem o tym na forum Zidoo do Admina. Jak widać efekt żaden...
Jeśli tak to słabo.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Panowie co do ustawień i możliwości odtwarzaczy Zidoo, jeżeli ktoś nie zaglądał polecam tutorial kolegi z forum. http://forum.zidoo.tv/index.php?threads/zidoo-video-tutorial.93354/ Jest tam np. fajny samouczek jak ogarnąć kolekcję swoich prywatnych filmów. Dodać opisy, plakat itp.
Mam dużą kolekcję swoich nagrań video i mam wszystko ładnie opisane ze swoimi plakatami. Filmy z wakacji, imprez rodzinnych itp.
 

MasterD23337

Klub HDTV.com.pl
VIP
Niestety nie ma w ustawieniach języka polskiego. Kiedyś w poprzednich wersjach oprogramowania był opis filmów po polsku. Teraz niestety nie i to już od dość dawna. Pisałem o tym na forum Zidoo do Admina. Jak widać efekt żaden...
Sprawdziłem język w ustawieniach i miałem polski wybrany ( inaczej menu bym nie miał po polsku ). Ale znalazłem opcję gdzie można wyczyścić cały Poster Wall i zresetować go.

Po tym zabiegu jak włączyłem Poster Wall, to włączyło mi się okienko konfiguracji, gdzie miałem domyślny język polski. Zatwierdziłem i przeskanowałem dysk. Pobiera już mi w języku polskim. Ale i tak w opcji zmiany języka w Poster Wall polskiego nie ma do wyboru. Ale najważniejsze, że się udało. Jeśli nie pobiera Tobie w języku polskim, to zresetuj Poster Wall. Dzięki za tutorial. znalazłem tego gościa wcześniej. Dużo treści publikuje o Zidoo.
 

Attachments

  • IMG_20230302_153219.jpg
    IMG_20230302_153219.jpg
    417,7 KB · Wyś: 50
  • IMG_20230302_153314.jpg
    IMG_20230302_153314.jpg
    270,4 KB · Wyś: 48
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
A jaką masz wersję oprogramowania? Bo w najnowszej jaką mam polskiego nie ma. Może reset by pomógł, ale mam masę filmów skatalogowanych w tym też dużą kolekcję filmów własnych. Mam zrobioną kopię i ewentualnie mógłbym ją przywrócić. Ale różnie może być a opisy po angielsku to dla mnie nie problem. Jakby mi wywaliło moje filmy to bym się zasmucił, bo trochę czasu zajęło mi utworzenie tej biblioteki i jej skatalogowanie.
 

MasterD23337

Klub HDTV.com.pl
VIP
A jaką masz wersję oprogramowania? Bo w najnowszej jaką mam polskiego nie ma. Może reset by pomógł, ale mam masę filmów skatalogowanych w tym też dużą kolekcję filmów własnych. Mam zrobioną kopię i ewentualnie mógłbym ją przywrócić. Ale różnie może być a opisy po angielsku to dla mnie nie problem. Jakby mi wywaliło moje filmy to bym się zasmucił, bo trochę czasu zajęło mi utworzenie tej biblioteki i jej skatalogowanie.
Wersję oprogramowania mam v6.4.42. Ale w tej wersji też nie mam do wyboru języka polskiego. Dlatego wczoraj zresetowałem i wyczyściłem Poster Wall. Jak odpaliłem, to pokazały mi się 2 opcje:
  • przywróć poprzednie ustawienia
  • ustaw od nowa ( nie pamiętam czy dokładnie tak to brzmiało )

Wybrałem ustaw od nowa i pojawiło mi się okienko z konfiguracją, gdzie u góry miałem już domyślnie język polski. Zatwierdziłem i się udało. Ważne, ze jak wejdziesz w opcje Poster Wall to u góry musisz mieć : " Wybierz język posterów ( Wybrano: polski (Polska )).

Jak zapiszesz bazę swoją, to możesz ją pewnie przywrócić potem. Ale nie dam Tobie 100% gwarancji. Mam sprzęt od kilku dni tylko. Podejrzewam, że reset ( wyczyszczenie pomoże ).
Nie myl z resetem całego urządzenia.

Mi też opisy po angielsku nie przeszkadzają. Ale jak coś może być po polsku, to wolę tak aby było :)
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Super, kopię posterów mam. Przywrócenie trwa chwilę. Wielokrotnie z tego korzystałem.. Wszystko OK, tylko tak jak napisałem mam bardzo dużą kolekcję swoich prywatnych nagrań. Mam ją skatalogowaną w HT. Tylko postery są "pożyczone" z innych filmów. Obawiam się, że jak zrobię reset i przywrócę kopię to mi skasuje ustawienia moich filmów i wskoczą plakaty i opis z oryginalnych filmów (Wcześniej przywracałem kopię bez skatalogowanych moich nagrań).
A sporo czasu poświęciłem żeby to ustawić i dać swoje opisy do każdego filmu. Mam ich dużo to kolekcja nagrań z 25 lat....
Ale fajnie, że Tobie się udało i dzięki za odpowiedź.
 

khazad7

New member
Dzień dobry,

Mam do Was drodzy forumowicze pytanie. Otóż mam kopie Harrego Pottera oraz Władcy Pierścieni. W przypadku Władcy działa bez problemu funkcja dopasowania obrazu do ekranu tak aby nie było czarnych pasów ale do Harrego już nie. Wiecie może z czego wynika ten problem? Czy to kwestia samej kopii lub jakiegoś formatu obrazu w danej kopii czy ustawień w zidoo z1000pro o których nie wiem? Swoją drogą będę bardzo wdzięczny za polecenie konfiguracji ustawień aby obraz nie tracił nic na jakości. Pozdrawiam i będę wdzięczny za odpowiedź. Łukasz
 

mario20035

New member
Dzień dobry,

Mam do Was drodzy forumowicze pytanie. Otóż mam kopie Harrego Pottera oraz Władcy Pierścieni. W przypadku Władcy działa bez problemu funkcja dopasowania obrazu do ekranu tak aby nie było czarnych pasów ale do Harrego już nie. Wiecie może z czego wynika ten problem? Czy to kwestia samej kopii lub jakiegoś formatu obrazu w danej kopii czy ustawień w zidoo z1000pro o których nie wiem? Swoją drogą będę bardzo wdzięczny za polecenie konfiguracji ustawień aby obraz nie tracił nic na jakości. Pozdrawiam i będę wdzięczny za odpowiedź. Łukasz
Witam

To samo zauważyłem u siebie na nowym Dune Pro Vision 4k i okazało się nie można rozciągnąć obrazu plików o standartowej rozdzielczości jak: 1920x1080 czy 3480x2160 a w plikach po konwersji w których rozdzielczość jest minimalnie zmieniona można spokojnie obraz rozciągnąć. W starszych odtwarzaczach marki Dune na procesorach Sigma nie było tego problemu dopiero na nowych modelach na procesorze realtek wystąpił ten problem :) Myślę że w Zidoo może być podobnie
 

khazad7

New member
Witam

To samo zauważyłem u siebie na nowym Dune Pro Vision 4k i okazało się nie można rozciągnąć obrazu plików o standartowej rozdzielczości jak: 1920x1080 czy 3480x2160 a w plikach po konwersji w których rozdzielczość jest minimalnie zmieniona można spokojnie obraz rozciągnąć. W starszych odtwarzaczach marki Dune na procesorach Sigma nie było tego problemu dopiero na nowych modelach na procesorze realtek wystąpił ten problem :) Myślę że w Zidoo może być podobnie
Hmm..To domyślam się, że gdyby film w jakimś programie edytować i minimalnie zmienić mu rozdzielczość licząc na to że bitrate się nie zmieni i dźwięk to być może wtedy by udało się rozciągnąć obraz? Muszę jakiś dobry program ale łatwy w obsłudze znaleźć w którym można to robić. Kiedyś się tak bawiłem i np. Wycinałem niepotrzebne ścieżki dźwiękowe czy wstawiałem w plik napisy, zmieniałem format np na mkv ale nie oamieram już jak program się nazywał. :/ A podsunąłeś mi jednak myśl, by z minimalna edycja spróbować.

Jakbyś miał albo ktoś miał możliwość polecenia jakiegoś edytora video będę wdzięczny.
 

Arek

Member
Cześć,
dołączam do grona użytkowników Zidoo, z modelm z1000 , czyli poprzednikiem.
Do tej pory korzystałem z Meder8er'a i Himedi Q10ro głównie do filmów i proja 1080p. Na dzień dobry zdziwienie bo pilot nadaje na tych samych częstotliwościach co Q10 pro i włączają się oba na raz, słabo trochę bo chciałem naprzemiennie korzystać. Jak się domyślam poza sterowanie telefonem (zidoo) i zakrywaniem podczerwieni w sprzęcie nic innego nie wymyślę...

Liczyłem też na szybki procesor do ładowania setek zdjęć z wysoką rozdzielczością , oraz pokazu slajdów z muzyką, raczej nie jest to sprzęt do tego. Wciąż poszukuję swojego graala - czegoś co ładuje zdjęcia szybko jak Playstation , ma rozbudowane funkcje pokazu zdjęć oraz umożliwia puszczenia muzyki podkładu z konta spotify.

Nawet pokombinowałem wpinając chromcasta do hdmi in ale nic to nie daje, albo rybki albo akwarium ;)

Na razie testuję, jakość filmów i bezstratnego audio z blu-ray;ów wydaje się bardzo OK. Nawet przez chwilę pomyślałem że mój leciwy Onkyo 929 który ma niby 4k passthroug na wszystkich hdmi (wciąż 1.4) da radę przepuścić do Samsunga NU8042 obraz 2160p, ale nie , w w ustawieniach zidoo widzę max 1080p 60hz , na przycisku info podczs odpalonego filmu również pokazuje odtwarzanie 1080 60hz. Jak się domyślam trzeba mieć ampli z hdmi 2.0 , tak ? No albo podłaczyć bezpośrednio zdioo do TV i ARC do ampli audio ale wtedy lipa z projem.

Dajcie znać czy dobrze myślę. Ogólnie podoba mi się jakość wykonania z1000.

ps. niestety filmiki które Marcin podlinkował nie są już dostępne..
 

Arek

Member
Super, kopię posterów mam. Przywrócenie trwa chwilę. Wielokrotnie z tego korzystałem.. Wszystko OK, tylko tak jak napisałem mam bardzo dużą kolekcję swoich prywatnych nagrań. Mam ją skatalogowaną w HT. Tylko postery są "pożyczone" z innych filmów. Obawiam się, że jak zrobię reset i przywrócę kopię to mi skasuje ustawienia moich filmów i wskoczą plakaty i opis z oryginalnych filmów (Wcześniej przywracałem kopię bez skatalogowanych moich nagrań).
A sporo czasu poświęciłem żeby to ustawić i dać swoje opisy do każdego filmu. Mam ich dużo to kolekcja nagrań z 25 lat....
Ale fajnie, że Tobie się udało i dzięki za odpowiedź.
Bardzo mnie to zaciekawiło. Masz prywatne filmy poskładane w całość i do tego stworzone postery ? Czy może zidoo pomaga jakoś połączyć pliki - ja mam tysiące filmów m2ts pokatalogowanych po dniu (wydarzeniu) ich realizacji, ale na jeden przypada np 15 lub 30 kawałków - czy można jakoś je w zidoo jakoś zsumować. (na obróbkę muszą poczekać :))
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Tak mam prywatne filmy skatalogowane w zidoo z okładkami. Korzystałem z tutoriali, które wrzuciłem. Szkoda, że te linki już nie działają.
Jak wrócę do domu to zobaczę tą stronę w komputerze jak to teraz wygląda, bo chyba w zidoo coś zamieszali.
Generalnie można było przypisać okładki z jakiegoś filmu i potem podmienić na swoje do danego prywatnego filmu w komputerze i to pojawiało się w HT.
Potem dodać swój opis itp.
Trochę czasu to zajmuje, ale fajnie wygląda w HT.
Tylko tak jak napisałem, jak ostatnio coś dodawałem to coś tam nie działało tak dobrze jak wcześniej.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Szkoda, że wcześniejsze linki nie działają, tam było wszystko fajnie pokazane. Jednak może i bez tego coś da się zdziałać. Z tym, że jak masz tysiące filmów to byłoby z tym bardzo dużo roboty, tzn. z pokatalogowaniem tego. Jam ma wrzucone kilkadziesiąt filmów. np. z urlopu, imprez rodzinnych itp.

Ale zacznijmy od początku jak to skatalogować w HT. Odpalamy w aplikacjach zidoo - Control Center. Tam mamy adres IP, który wpisujemy do przeglądarki w komputerze. Oba urządzenia muszą być w tej samej sieci. Wchodzimy w i tworzymy swoje hasło - potem mamy już okno z zawartością naszych filmów - wybierając movies - zdjęcie nr 1
Jakby co instrukcję mamy tutaj na stronie McBluna.net
Otwiera nam się okno Contorl Center - zdjęcie nr 2. Tam widzimy naszą kolekcję. W zidoo w Poster Wall dodajemy nasz film o nazwie powiedzmy zzz. I tutaj musimy go podmienić wpisując w wyszukiwarce nazwę jakiegoś filmu dla przykładu -war - zdjęcie nr 3. Wybieramy coś z wyszukanych pozycji. Wtedy pojawia się nasz film, oczywiście pod inną nazwą - zdjęcie nr 4. W zidoo w Poster Wall dokonujemy zmiany grafiki - wybierając nasze zdjęcie ilustrujące nasz film - zdjęcie nr 5 (wczesniej je sobie przygotowujemy, wrzuccamy na pendriva i podłączamy do zidoo).
Następnie w komputerze w otwartym oknie Control Center dokonujemy edycji opisu naszego filmu - zdjęcia - 6,7 - dokonujemy opisu wg uznania i zapisujemy.
No tak to mniej więcej wygląda. Jest z tym trochę zabawy, ale efekt końcowy jest fajny. Przepraszam za być może chaotyczny opis, ale robiłem to z pamięci, bo niestety linki do tutoriala już wygasły.

Uzupełnienie
Oczywiście aby nasze filmy pojawiły się w Poster Wall trzeba przeskanować podłączony dysk/dyski.
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    161,7 KB · Wyś: 13
  • 2.jpg
    2.jpg
    265,9 KB · Wyś: 13
  • 3.jpg
    3.jpg
    2 MB · Wyś: 8
  • 4.jpg
    4.jpg
    129,6 KB · Wyś: 12
  • 5.jpg
    5.jpg
    2,7 MB · Wyś: 11
  • 6.jpg
    6.jpg
    85,2 KB · Wyś: 7
  • 7.jpg
    7.jpg
    146,5 KB · Wyś: 7
Ostatnia edycja:
Do góry