Ziarnisty (?) obraz?

toro1984

New member
Witam

jakieś 3 miesiące po kupiłem plazmę Panasonic 46gt30. Obraz jest w sumie świetny jeśli chodzi o barwy, kontrast itp. spełnia moje wszystkie wymagania poza jednym jakże irytującym szczegółem. Nie wiem za bardzo jak wytłumaczyć to zjawisko, ale chodzi o to, że jak gram np. na PS3 (może to być również pc podłączony do tv) to jeśli przesuwam się postacią w poziomie (np. świetnie to widać w typowych platformówkach) obraz staje się ziarnisty - widać mikroskopijne ziarenka na obrazie - gdy przestaje się poruszać scena wszystko wraca do normy i obraz staję się czysty bez zakłóceń. To samo się dzieje, gdy np. w windowsie przesuwam zminimalizowane okienko - widać gołym okiem, że jak się zaczyna ruch to obraz traci na czystości i pojawiają się te ziarenka. Na pewno nie jest to kwestia siedzenia za blisko bo spokojnie da się to zauważyć z odległości 2,5m. Byłem w sklepie, gdzie kupowałem tv i podłączałem ps3 do panasonica z serii g30 oraz s30 i jest dokładnie ten sam efekt. Sprzedawca potwierdził moje spostrzeżenia i polecił zadzwonić na infolinię panasonica. Niestety nie miałem możliwości podłączenia urządzenia do plazmy innej marki. Na lcd (nawet starym lg 32lh2000) efekt ten nie występuje. Na początku myślałem, że to wina kabli hdmi no name, teraz używam przyzwoitych kabli real cable i jest to samo. Kiedyś grałem na 50' plazmie samsunga (hd ready) i takiego efektu chyba nie było. Czyżby panasonici z serii g30 miały tak poważny defekt??

Pozdrawiam
 

maxan

New member
Bez reklam
Frame doubling każda plazma tak ma (w większym bądź mniejszym stopniu). Ja to widze czasami w strzelankach przy obrysie postaci (jak obracam się w poziomie)
 

toro1984

New member
Hmm poczytałem trochę na necie i czy ma to jakikolwiek wpływ z odtwarzanym materiałem (30 fpslub 60fps)? Wnioskuję, że nie da się z tym nic zrobić? Kurde dziwne, bo tyle naczytałem się dobrego o tym modelu a nikt nawet nie wspomniał o tym rzucającym się w oczy efekcie :/
 

lucus81

New member
Hmm poczytałem trochę na necie i czy ma to jakikolwiek wpływ z odtwarzanym materiałem (30 fpslub 60fps)? Wnioskuję, że nie da się z tym nic zrobić? Kurde dziwne, bo tyle naczytałem się dobrego o tym modelu a nikt nawet nie wspomniał o tym rzucającym się w oczy efekcie :/

Przy zakupie tv tez zapomnialem spytac czy moj telly bedzie sie nadawal jako swiecaca dekoracja na boze narodzenie. Niestety okazalo sie, ze za slabo swieci.
Szkoda, ze nikt na forach mi nie podpowiedzial, ze lcd bedzie lepszym wyborem.

LUDZIE na rany chrsystusa TV sluzy do ogladania telewizjii.
 

maxan

New member
Bez reklam
Hmm poczytałem trochę na necie i czy ma to jakikolwiek wpływ z odtwarzanym materiałem (30 fpslub 60fps)? Wnioskuję, że nie da się z tym nic zrobić? Kurde dziwne, bo tyle naczytałem się dobrego o tym modelu a nikt nawet nie wspomniał o tym rzucającym się w oczy efekcie :/
Tak właśnie problem ten występuje na plazmach w grach z 30fps (czyli większość na konsolach - z 95%?!). Do konsoli/Pc (patrz kolega wyżej) bardziej nadaje się LCD/LED, choć ja nie narzekam efekt ten zauważam tylko przy konturach (na pierwszym planie np. broń) i nie we wszystkich grach.
 
Ostatnia edycja:

toro1984

New member
Przy zakupie tv tez zapomnialem spytac czy moj telly bedzie sie nadawal jako swiecaca dekoracja na boze narodzenie. Niestety okazalo sie, ze za slabo swieci.
Szkoda, ze nikt na forach mi nie podpowiedzial, ze lcd bedzie lepszym wyborem.

LUDZIE na rany chrsystusa TV sluzy do ogladania telewizjii.

Hmm nie za bardzo rozumiem, domyślam się, że ironizujesz kolego, a odnośnie opinii co jest lepsze do konsoli to w sumie zdania są podzielone. Z resztą czytając recki tego modelu wszędzie zachwalano płynność obrazu oraz niski input lag co przemawiało z tym tv do gier. A czasy kiedy tv służył do oglądania tylko tv minęły bezpowrotnie:p Hmm skoro obraz 30fps się rwie a filmy są wyświetlane w 24fps zazwyczaj to dlaczego na filmach tego efektu nie ma albo jest on niewidoczny?
 
Do góry