Zgrywanie/obróbka/rendering

pefka

New member
Cześć,
posiadam kamerę Sony FX1, program Sony Vegas 7.0 i 8.0, ewentualnie dostęp do Adobe Pro 2. Materiał zgrywam przez firewire, a program zapisuje to w formacie .m2t

Problem jest taki, że zgrany materiał po obróbce w Vegasie i wyrenderowaniu do .wmv jest trochę wypalony z koloru.. taki mleczny jakby.

Po eksporcie do .avi pojawia mi się skakanie obrazu - jakość jest powiedzmy okej, ale obraz idzie raz klatka z lewej, raz klatka przesunięta z prawej i nie da się oglądać.

Potrzebuje codeców, instrukcji, lub może informacji o kodowaniu HDV.
A z grubsza chodzi o to żeby z obrazu wycisnąć żyletę ; )

Pozdrawiam:)
 
Ostatnia edycja:

oloty2

New member
zgrywanie

pefka napisał:
Cześć,
posiadam kamerę Sony FX1, program Sony Vegas 7.0 i 8.0, ewentualnie dostęp do Adobe Pro 2. Materiał zgrywam przez firewire, a program zapisuje to w formacie .m2t

Witaj, jestem tu od dzis, moj pierwszy post. Moj problem jest tez z tego gatunku, tzn. konkretnie chodzi o to, ze w zaden sposob nie udaje mi sie zaimportowac filmu z kamery w formacie full HD; pliki imotuja sie w formacie, o ktorym piszesz, ale automatyczna weryfikacja z SonyVegasPlatinum 8 wykazuje, ze sa one z bledem i nic nie mozna wyswietlic. To samo jest, gdy chce importowac w firmowym programie Sony Picture Motion Browser. Na ekranie kamerki pojawia sie komunikat dot. polaczenia iLink, ze cos jest zle. Siedze dzis od rana nad tym, wiec juz "porzucam" i bede czekal na olsnienie oraz pomoc od Kolegow - moze nadejdze..;) Z góry dzieki!
 

oloty2

New member
pefka napisał:
Cześć,
posiadam kamerę Sony FX1, program Sony Vegas 7.0 i 8.0, ewentualnie dostęp do Adobe Pro 2. Materiał zgrywam przez firewire, a program zapisuje to w formacie .m2t


I jeszcze: jesli przelacze zgrywanie w formacie DV, to idzie, ale utrata jakosci jest bardzo wyrazna.
 
Do góry