Zgłupiałem i proszę o radę.

Fazzzzi

New member
Od jakiegoś czasu zbieram się z kupnem telewizora, więc zacząłem czytać i to był mój błąd, a największym z nich było przeczytanie tematu z tego forum :), który to niby miał mi pomóc przy wyborze pomiędzy LCD i Plazmą.

Problem polega na tym, że nie chcę niepotrzebnie wywalać kasy, jeżeli faktycznie ma ogromnych różnic. Zaczęło się od tego, że znalazłem ciekawą ofertę na Panasonica TX-P42X50. Pomyślałem że 1450 zł za 42cale to nie drogo, ale czemu jest tanio? Zaczęło się dociekanie, szukanie różnic pomiędzy plazmami i doszedłem do Panasonic TX-P42S30E, którą mogę kupić za 2199zł. Zaczęło się dociekanie w pobór mocy i pojawiła się wizja LCD/LED, a tego jest tyle, że zgłupiałem do reszty. W przedziale cenowym 1400-2200 jest mnóstwo telewizorów. Zacząłem znowu czytać i się ograniczyłem do marek: SAMSUNG, PHILIPS, TOSHIBA, SHARP. W tym temacie doczytałem się również o tym, żeby brać telewizor 100Hz lub więcej. Takie czytanie powoduje, że coraz więcej informacji przyswajam, a wraz z tym coraz trudniej dokonać wyboru, stąd moja prośba do Was.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 4,5 x 3,5 [m]
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,0 -2,5 od foteli, 4,5-5,0 od wyrka.
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-3
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? również bokiem
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać narazie, z czasem może zawiśnie
6.Jak słońce świeci w pokoju ? Naprzeciwko okna, ale rolety chyba załatwią sprawę
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Brak
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? HDMI, Wi-Fi fany bajer, ale nie konieczny
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? Cyfrowy Polsat
10.Jakie urządzenia ? Dekoder HD
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? W tygodniu 17-24 (7h), weekend 7-24 (17h)
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Nie mam zdania
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, seriale, bajki, sport
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? nie koniecznie, chociaż ipla, iplex i takie tam mogą być ciekawe
15.Czy zamierzasz grać w gry ? Nie
16.Preferencje co do marki ? Plazma Panasonic (i chyba to jedyny słuszny wybór) LCD/LED SAMSUNG, PHILIPS, TOSHIBA, SHARP ( z naciskiem na dwa pierwsze - nie wiem czy słusznie)
17.Preferencje co do wielkości ? nie mam porównania, więc ciężko mi określić minimum ale do tej pory 37-43 brałem pod uwagę
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? Płacenie za coś, czego nie zobaczę, nie poczuję, nie usłyszę
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Jak najmniej, ale 2200 zapłacę za coś naprawdę wartego tych pieniędzy (bo to w sumie tylko telewizor ma być)
21.Czy telewizor ma mieć 3D ? Nie musi

Dla ułatwienia Wam i mnie samemu ograniczmy się do zakupów w EuroAGD i MediaMarkt.
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
ale 2200 zapłacę za coś naprawdę wartego tych pieniędzy (bo to w sumie tylko telewizor ma być.... Jak ja uwielbiam takie rozumowanie !!! za taką kasę rewelacji nie kupisz, skoro to tylko telewizor to po co ci te forum, zapytaj sie sprzedawcy w sklepie , też nie jest lepiej zorientowany ha ha ! Ale niech ci będzie np-Panasonic tx-p42st50 za 2700 zł.Mniejszy to koszmar dla oczu.
 
Ostatnia edycja:

Fazzzzi

New member
Z tego co zdążyłem się dopytać moich Znajomych, to raczej żaden lcd/led nie ma szans dorównać plaźmie w wyświetlaniu obrazu niskiej rozdzielczości, a raczej z takowym będę miał do czynienia w przypadku podstawowych kanałów Cyfrowego Polsatu. W wersji he jest trochę kanałów, ale ich oglądanie będzie stanowiło ok. 10-15% całego czasu użytkowania.

O tym Philipsie z serii 4007 czytałem już wcześniej, a nawet nad 5007 się zastanawiałem, ale w czym ten telewizor przebije Panasonica s30 lub g30?
 
Do góry