Zgłupiałem do reszty PV80 vs. PY8 Pomocy

xideen

New member
Witam Serdecznie,
Jak wielu chciałbym kupić TV. I jak wielu im głębiej sięgam tym większe wątpliwości mam co do modelu. Tak więc ograniczyłem go do dwóch modeli Panasa 42PV80 i 42PY8. Tv będę używał do C+ (w tym paczka HD, ewentualnie VOD jak go odpalą), DVD, DIVX, PS3.
Odległość jakieś 2-2,5 metra.
Różnica w cenie niewielka a w możliwościach chyba duża. Czy to prawda że PY8 to słaba elektronika + matryca FHD ?
Z kolei PV80 to dobra elektronika + matryca HD Ready ?
Pytam ponieważ jak wiadomo na kanałach HD świat się nie kończy i napewno będę oglądał kanały SD. Czy nawet jeżeli jest różnica i np: PV80 lepiej sobie radzi z SD to czy ta różnica jest aż tak duża że nie do zniesienia ? W sklepie typu MM w sumie to ciężko stwierdzić.
Będę wdzięczny za wskazówki.
 

lkobylski

New member
Z tego co wiem to PY8 to tańsza wersja PY80 ( brak trzeciego wejścia hdmi, czytnika kart SD, mniejszy kontrast 20000:1 a nie 30000:1 ), elektronika podobno ta sama. Skalowanie sygnału SD na bardzo dobrym poziomie, sygnał z Cyfrowego Polsatu bardziej niż zadowalający, po włączeniu PS3 szczęka ląduje na podłodze :)
 

xideen

New member
Hej,
A czy długo już macie te tv ? Czy występują jakieś dodatkowe problemy poza ogólnie znanymi ? Jak w codziennym użytkowaniu (autoformatowanie obrazu, wentylatorki...).
Aaaa jedna jeszcze rzecz ? odrazu myśleliście o FHD czy tez przeszliście drogę tak jak ja od LCD poprzez HD Ready (pv80) do FHD (py8) ?

To może takie szczegóły ale próbuję sobie stworzyć pełny obraz bo aktualnie mam mętlik w głowie.
Dziekuję z góry z za każdą rzeczową pomoc.
 

lkobylski

New member
Problemów z telewizorem nie mam żadnych, wentylatorów nie słychać. Panaska dotarłem i powiem że warto ( powidoków brak, kolorki lepsze ). Co do fhd to tylko taki tv brałem pod uwagę ( filmy BD i PS3 - coraz więcej gier 1080p ). Przy wielkości ekranu 42 cale w górę, różnica pomiędzy fhd a hd redy jest zauważalna więc myśle że warto zainwestować w lepszą jakość :)
 

albi_

New member
Przy wielkości ekranu 42 cale , różnica pomiędzy fhd a hd redy jest zauważalna z odległosci max 1,5 m
więc myśle że nie warto ;)

do tego na SAT kanały HD to HDReady, filmy tez raczej w 720p

Ja mam 37PV80 - jest OK.
Drobne wady:
Formatowanie auto na początku denerwuje, ale teraz bym się bez tego nie obył.
Biel mogłaby być bielsza,
Po dokręceniu wieszaka może pojawić się ciche piszczenie cewek.
Gdy z boku pada silne światło (słońce w słoneczny poranek), widać odbicia w szybie.
 
Ostatnia edycja:

zbyszko74

New member
Ja się również zastanawiałem i wybrałem TH-42PV80 zamiast PY8. Cóż mi po matrycy FHD jedna i druga jest z generacji G11, materiał nadawany jest w 720p (mam Cyfra+ z opcjami HD) i nie każdy kanał ma jakość jak na HD przystało. Ogólnie za mało kanałów jest z przyzwoitym bitrate żeby inwestować obecnie w FHD, chyba że chcesz korzystać głównie z BlueRay lub konsol to FHD może się przydać :), ale bałbym się do gierek używać plazmy w związku z powidokami, które jednak powstają. Nie mówiąc już o zużyciu energii przez panele FHD.

PS.Ten tuner PVR Cyfry to porażka jeszcze większa niż bitrate i jakość kanałów HD, gdyby nie za prawie free to nie wziąłbym go. Kilka wad:
- zacinanie przy manipulowaniu pilotem - brak reakcji na komendy
- czasami na kanałach HD (szczególnie HBO) znika dźwięk wystarczy wejść na wersję SD i powrót na HD i jest ok na kolejne 30 minut.
- potrafi się zawiesić przy sławnym zatrzymaj, cofnij i oglądaj
- skaluje obraz po swojemu i np. TH-42PV80 ładnie samo robi Auto dopasowanie obrazu jak jest sygnał podany via Euro natomiast przez HDMI to zdażają się materiały które trzeba ręcznie traktować poprzez wybranie ZOOM1 - chyba że ja mam źle ustawione PVR'a

Pozdrawiam :)
 

xideen

New member
Temat o cyfrze + nie na ten wątek ale dość czytałem na ten temat. Sprawdź czy masz najnowsze oprogramowanie do PVR.

Co do plazmy to ostatnio jak byłem w sklepie to już mi się odechciało patrzenia wciąż na to samo i tak sobie wymyśliłem że będę patrzył tylko na obraz i na którym tv będzie on dla mnie najładniejszy. No i okazało się że w moim odczuciu najlepiej wyglądał na Samsungu A656 i panasonicu LDZ (oba LCD).

Po tym doświadczeniu zacząłem się zastanawiać czy ja wogóle zobacze różnicę w tej czerni, kontrastach, kolorach itd.
A ostatnio po przeczytaniu kolejnych mądrych artykułów moj światopogląd kompletnie już legł w gruzach gdzyż dowiedziałem się że wiekszość tv w sklepach jest ustawiona w tzw: tryb sklepowy (o tym akurat wiedziałem) który to charakteryzuje się takimi np. parametrami jak ciepłota barwna rzędu 11000k (o czym nie wiedziałem). Generalnie wszystkie parametry wyśrubowane na maks. Czyli można sobie darować chodzenie po sklepach i porównywanie od tak stojących tv bo to poporstu nie ma sensu...

I jak się któregoś dnia wkurzę to pójdę i kupie tego Sama albo Panasa i już! W domu i tak nie będę porównywał z rzadnym innym obrazem na rzadnym innym tv.
PS. Dodatkowo zmartwiłeś mnie tymi podwidokami (tv będę używał do PS3 w stosunku 50%PS3 50%inne (cyfra, Dvd)
 

lkobylski

New member
Ja bardzo często gram na PS3 i powidoków nie zauważyłem żadnych ( podczas normalnego grania - 3-5 godzin stałe elementy się nie utrwalają - chyba że pozostawisz tv na kilka dni ze stałym obrazem lub będziesz grał w tą samą grę cały czas przez miesiąc ). Nawet jeśli coś się pojawi to wystarczy włączyć "śnieg" na ekranie i zaraz powidoczek znika :). Dodam że telewizor kupowałem głównie do grania, telewizji oglądam mało.
 
Do góry