zewnetrzny dysk twardy do v20

sorenson

New member
Helooo.
Jaki najlepiej kupic dysk zewnetrzny do usb do panasa 50v20? jaka pojemnosc i jakie formaty plikow ?
dzieki za pomoc.
xxx
Z tego co pisze w instrukcji musi być większy niż 160 GB a telewizor i tak go chyba tak formatuje że i tak na kompie tego nie obejrzysz. No i znając życie 2,5 cala pójdzie na USB a 3,5 będzie potrzebował dodatkowego zasilania.
 

eMdzeJ

New member
tez sie na tym zastanawiam. Mam sporo danych na dysku zewnetrznym (maly dysk 2,5 cala w obudowie przenosnej) i niestety po podlaczeniu do TV nie startuje. Objawy jak przy za malej ilosci pradu.

I tak i tak mialem kupowac jakis dysk bo ten juz jest za maly... pytanie tylko co kupic zeby dzialalo na samym usb - podpinanie zasilania wygodne nie jest :/

Jesli ktos podpinal jakis model do tego TV i moglby podac oznaczenie to bede wdzieczny.

Na razie przejrzalem dyski PQI, WD, samsunga, segate (wszystkie dedykowane zewnetrzne) i jedyny producent, ktory podaje ilosc zjadanego pradu to PQI.

Nagrywanie mnie nie interesuje - chce tego uzywac tylko jako duzego pendrive
 

eMdzeJ

New member
no to juz wiem. Kombinowalem kombinowalem i jak sie okazalo nie doczytalem w instrukcji, ktora jak mi sie wydawalo przeczytalem od deski do deski.

W tym TV dysk twardy sluzy tylko jako miejsce skladowania nagran. Nie mozna go uzywac do odtwarzania. Dysk podczas inicjalizacji zostaje skasowany, sformatowany dosc egzotycznym jak na te czasy systemem plikow i jest widoczny tylko i wylaczenie na danym egzemplarzu TV. Podlaczenie pod ten sam model ale inna sztuke nic nie daje - nie da sie ogladac nagranych filmow.

Krotko mowiac zostaje albo DLNA albo przegrywanie na pendrive.
 

Cichy123

New member
no to juz wiem. Kombinowalem kombinowalem i jak sie okazalo nie doczytalem w instrukcji, ktora jak mi sie wydawalo przeczytalem od deski do deski.

W tym TV dysk twardy sluzy tylko jako miejsce skladowania nagran. Nie mozna go uzywac do odtwarzania. Dysk podczas inicjalizacji zostaje skasowany, sformatowany dosc egzotycznym jak na te czasy systemem plikow i jest widoczny tylko i wylaczenie na danym egzemplarzu TV. Podlaczenie pod ten sam model ale inna sztuke nic nie daje - nie da sie ogladac nagranych filmow.

Krotko mowiac zostaje albo DLNA albo przegrywanie na pendrive.

Czy zatem nagrywanie na pendrive'a podlaczonego do TV umozliwia pozniejszy jego odczyt na innym telewizorze badz komputerze?
 
Do góry