Zewnętrzny dysk SSD do Samsunga QN91B

slawkor

Member
Bez reklam
Witam

Moglibyście mi polecić zewnętrzny dysk SSD do Samsunga QN91B jako nośnik multimediów i kopii filmów ? I jaka ewentualnie pojemność dysku odczta mój model TV?
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Z racji tego ,że miałem wolną kieszeń to do swojego QN91A kupiłem dysk wewnętrzny.
20230714_110849.jpg

Nie wiem czy to jakiś bardzo dobry dysk.Pewnie ludzie znający się na rzeczy mogliby coś na jego temat powiedzieć. Mi jako bank pamięci spisuje się bezproblemowo.
A jeśli chodzi o pojemność to sądzę ,że spokojnie 500 GB można podpiąć.
A najlepiej zadzwonić na wsparcie Samsunga i tam uzyskać informacje odnośnie maksymalnej pojemności.
 

slawkor

Member
Bez reklam
Dzieki za odpowiedź. Też myślałem o takim rozwiązaniu, ale trafiłem dzis na promocję i kupiłem na próbę dysk Samsunga T7 1 TB zobaczymy jak sie spisze.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
kupiłem na próbę dysk Samsunga T7 1 TB zobaczymy jak sie spisze.
Byłbym zaskoczony gdyby były z nim jakieś problemy.No chyba ,że telewizor nie obsługuje pojemności 1 TB. Jednak wątpię w to.
Też myślałem nad typowym ,zewnętrznym dyskiem .Ale jak wspominałem ,miałem wolną kieszeń więc szkoda było żeby się kurzyła.
Ja do wcześniejszej plazmy Panasonica miałem podpięty dysk HDD i też dawał radę.
Tak że myślę ,że "będzie Pan zadowolony".(y)
 

slawkor

Member
Bez reklam
Do tej pory używałem 1TB Seagate HDD i wszędzie śmigał, tylko ma juz trochę latek na karku i zaczynają sie już bad sectory. Do tego potrafi sie zamrażać odtwarzany plik video bez względu na kodeki. Może to przyniesie poprawę. A jeśli nie to zostaje inwestycja w jakiś player typu Nvidia Shield Pro 2019 bo nowszego nie ma i na razie sie nie zapowiada.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
i zaczynają sie już bad sectory.
Przytrafia się przy HDD
potrafi sie zamrażać odtwarzany plik video bez względu na kodeki.
Chyba dlatego ,że HDD nie miał odpowiedniej szybkości transferu.
Może to przyniesie poprawę.
Ja przy swoim SSD nie zauważyłem opisywanych przez Ciebie problemów z Twoim HDD ,więc sądzę ,że teraz gdy masz SSD też nie będziesz miał takich problemów.
 
Do góry