Zestawy instalacyjne NC+ - czy warto?

kongos

New member
Witam,
Planuję wykupić jeden z pakietów nc+, a że dotąd nie miałem TV Sat, to i nie posiadam czaszy z całą resztą. W sklepie internetowym tej firmy są dostępne całe zestawy, m.in zestaw max który zawiera:
-antenę 70 cm z konwerterem TWIN,
-kabel 10 m,
-2 szt złączek kątowych,
-2 sztuki złącz typu F,
-40 szt flopów,
-uchwyt antenowy ocynkowany,
-przejście okienne.

Zestaw kosztuje 145zł i wygląda na to, że nie dostanę w tej cenie tego wszystkiego w sklepach lokalnych lub nawet internetowych. Stąd pytanie moje: czy brać? Czy może dopłacić i skompletować coś samemu? Właściwie tylko konwerter, kabel i przejściówka mogą się różnić jakością, ale czy tak jest? Dobre są czy nic nie warte i za pół roku trzeba je będzie wymienić? Sama czasza z konwerterem w Zielonej Górze to ok 110-120zł. Czy ta przejściówka okienna zda egzamin? Bo mam problem z wierceniem otworu w ścianie i to byłoby idealne rozwiązanie.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Nie powiem czy dobre są te zestawy instalacyjne, ale ja do N-ki kupowałem antenę + konwerter przez Allegro. Antena Corab 80cm - ok. 80zł z przesyłką i konwerter Inverto Twin - ok. 50zł, Kabel to groszowe sprawy. Za uchwyt zapłaciłem ok 30zł. Więc mniej/więcej na to samo wychodzi. Pytanie tylko jak ma się jakościowo ta antena sprzedawana w punktach N do Coraba, podobnie jak konwerter?. Corab i Inverto to dobre firmowo produkty.
 

kongos

New member
No to już jest 160zł, kabel niby groszowe, ale ok 1zł/m czyli przy 20m kolejne 20zł, przejściówka okienna to z tego co widziałem ponad 20zł. Części nie dostanę na miejscu i musiałbym zamówić więc dojdą koszty przesyłek. Kilkadziesiąt złotych więcej ma sens, jeśli ten sprzęt oferowany przez nich jest kiepski. Ale nie poddają nic nt marek oferowanych przez nich sprzętów :(
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Osobiście konwerter i antenę kupowałem u jednego sprzedawcy, więc opłata za przesyłkę tylko jedna. Podejrzewam że w takich sklepach to i uchwyt, kabel czy popularne F-ki byś dostał, więc płacisz tylko za jedną paczkę. Właśnie problem w tym że też nie wiem jakiej jakości jest ta czasza i konwerter od N-ki. Czasze Corab są z tego co pamiętam ocynkowane, więc i pewnie dłuższa trwałość. Pewnie chłopaki obcykani w tym temacie coś więcej podpowiedzą, ale ja osobiście wolałem samemu dobrać komponenty niż być zdany na ich sprzęt. Aha, jeszcze dobre są anteny Triax, ale z tego co widzę cenowo minimalnie drożej.
 
Ostatnia edycja:

kongos

New member
artur3m napisał:
Antena 70 jest zbyt mała,minimum 80.

Czyli sprzedają coś, co nie będzie w pełni dobrze funkcjonować?

krzysiek1980 napisał:
Osobiście konwerter i antenę kupowałem u jednego sprzedawcy, więc opłata za przesyłkę tylko jedna. Podejrzewam że w takich sklepach to i uchwyt, kabel czy popularne F-ki byś dostał, więc płacisz tylko za jedną paczkę. Właśnie problem w tym że też nie wiem jakiej jakości jest ta czasza i konwerter od N-ki. Czasze Corab są z tego co pamiętam ocynkowane, więc i pewnie dłuższa trwałość. Pewnie chłopaki obcykani w tym temacie coś więcej podpowiedzą, ale ja osobiście wolałem samemu dobrać komponenty niż być zdany na ich sprzęt. Aha, jeszcze dobre są anteny Triax, ale z tego co widzę cenowo minimalnie drożej.
W Zielonej Górze widziałem jakąś firmę Satmania specjalizującą się w temacie (linku nie podam, nie będę reklamował, można znaleźć bez problemu). Ale czaszę Triax mają za 109zł, to już trochę drogo... za to Corab 70 mają za 59zł...
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Na Allegro masz mnóstwo ofert, więc nie potrzeba kupować w stacjonarnym sklepie. Jak nie chcesz mieć problemów z obrazem przy złej pogodzie, to antena min. 80cm lub większa.
 
Do góry