Zestawienie TV Ultra HD - Luty 2016

Jaki TV preferujesz?


  • Total voters
    0

Emtuu

New member
Emtuu No to słabo :/ Polecasz może inny?

Sam szukam czegoś tutaj, bo niestety znam się mało. Miałem tylko taki przypadek - nie mówię, że Tobie musi się przydarzyć to samo. Nie mniej jednak Ja z Philipsów rezygnuję.

Jaką grafikę ty chcesz na telewizorze projektować?
Obecnie raczej tylko 2D (małe i duże formaty - Ps, Ai, Corel), ale powoli w pracy wdrażamy programy takie jak SolidWorks i Blender, więc pewnie Blendera będę używał w domu. Oczywiście nie są to mega złożone projekty 3d samochodów ze wszystkimi podzespołami, a raczej coś prostego w tematyce szkła do architektury. Najbardziej mi chodzi o dobre odwzorowanie kolorów i jakość obrazu.
 

DrWredman

Active member
Obecnie raczej tylko 2D (małe i duże formaty - Ps, Ai, Corel), ale powoli w pracy wdrażamy programy takie jak SolidWorks i Blender, więc pewnie Blendera będę używał w domu. Oczywiście nie są to mega złożone projekty 3d samochodów ze wszystkimi podzespołami, a raczej coś prostego w tematyce szkła do architektury. Najbardziej mi chodzi o dobre odwzorowanie kolorów i jakość obrazu.

To dlaczego nie zakupisz profesjonalnego monitora?
Telewizor nigdy nie dorówna monitorowi, a kolory w Photoshopie to będzie jedna wielka porażka.
 

Emtuu

New member
do 4 tysi na pewno nie znajdziesz profesjonalnego monitora 4K.
Właśnie się już dowiedziałem, że na profesjonalny monitor jeszcze za wcześnie :) Nie mój budżet, więc zdecydowałbym się na w miarę rozsądny telewizor do 4000zł na raty 0%.

Zaktualizowałem wymagania:
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2-5m Zależy czy przy komputerze czy nie.
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? Głównie 1, ale czasem wpada kilka osób.
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Fotel, niewielki kąt.
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać, ale w przyszłości wisieć na wysięgniku.
6.Jak słońce świeci w pokoju ? Mało na TV, ale jeśli już to z lewej strony. Za oknem jest jeszcze balkon zabudowany.
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Miałem 35cali Philipsa, ale tak niska półka, że nie warto szukać modelu.
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? 4K, Fajnie by było mieć 120 Hz, ale czy to możliwe w tej cenie ? W miarę dobre odwzorowanie kolorów, Płynność i jakość obrazu.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? HDMI z PC
10.Jakie urządzenia ? PC, Telefon LG Swift II (do czasu), Aparat Sony Alfa 350
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 4-10 zależy czy dzień wolny czy w pracy - głównie sporo używam.
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Matową, dobra IPS, bo raczej w tej cenie dobrej VA nie znajdę.
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Sport, ale bardzo mało.
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Nie, tylko z PC przez HDMI.
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Tak - Call Of Duty, Pro Evolution Soccer.
16.Preferencje co do marki ? SONY > LG > SAMSUNG ... i nic więcej
17.Preferencje co do wielkości ? 40-50 cali (50 to max.)
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? Słaba jakość obrazu, Poszarpane czcionki, słabe czernie i wszystkie inne wady :p
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Max 4000zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Opcjonalnie, nie potrzebuję


A gdybym zrezygnował z 4K i wziął Full HD ? Czy znajdę coś z realnym 120 Hz do 50 cali Z dobrym odwzorowaniem kolorów ?
 
Ostatnia edycja:

matikwielki

New member
Czy Panasonic TX-55CX400E ma matrycę 100/120 hz? W zestawieniu jest, że ma 50/60 hz, a to za mało do aktywnego 3d. Może ktoś to zdementować. Zależy mi na telewizorze 55 cali, 4k oraz szczególnie na ostrym obrazie podczas oglądania sportu. Tego pansonica mam okazję kupić za 2500 zł. Czy ten panas ma matrycę RGB czy RGBW i czy ma wsparcie Flasha?
 

BeniQ

New member
Witam serdecznie!
Prosiłbym o pomoc w doborze telewizora. Moje wymagania co do tego sprzętu są jasno określone:
-100/120Hz
-wielkość od 40 do 46 cali
-4k
-matryca VA
-Smart TV (z możliwością puszczania filmików z youtube sterując androidem z telefonu) - opcjonalnie


Telewizor będzie głównie wykorzystywany do nocnego grania (podłączany PC).

I tutaj stanąłem w miejscu - patrząc na Zestawienie TV Ultra HD z pierwszej strony moje wymagania spełniają tylko:
PANASONIC TX-40CX700E – 4K 3D /VA 100/120Hz /38,5 ms /SMART /WIFI
PANASONIC TX-40CXM710 – 4K 3D /VA 100/120Hz /38,5 ms /SMART /WIFI
Samsung UE40JU7000 – 4K 3D /VA 100/120Hz /21 ms /SMART /WIFI
PANASONIC TX-40CX800E – 4K 3D /VA 100/120Hz /39 ms /SMART /WIFI

Niestety, wszystkie te modele są już nie do zdobycia :???:

Stąd moja prośba o pomoc. Czy na dzień dzisiejszy coś się zmieniło? Czy da się dostać coś co spełni moje wymagania? Im bliżej górnej granicy wielkości tym lepiej (zakres 40-42 dodałem tylko po to aby była większa szansa na znalezienie takiego TV). Większy raczej być nie może, bo odległość od telewizora to będzie zaledwie 1,6-1,9M :<

Pozdrawiam!

PS. Jeżeli nic takiego się nie znajdzie - myślicie że Samsung 43KU6400 jest dobrym wyborem do grania?
 
Ostatnia edycja:

robertoos188

New member
Witam, mam zamiar kupić telewzor ogolnie nastawiłem sie na samsunga, ale piorytet jest taki ze musi miec matryce 100-120hz, wolałbym kupić telewizor z tego rocznika nisz zeszłoroczny, kolega ma samsunga zeszłorocznego j6200 40 cali i on ma 100 albo 120hz, niby dobrze mu się sprawuje, mialem zamiar kupić UE40KU6000 ale w komentarzach niektórzy pisza ze ma on tylko 60hz, myślałem także nad tym UE40K6300, ale tez pisza ze ma niby 60hz, telewizor za taką kwote z 60hz? więc ile te telewizory mają hz? możecie polecić telewizor samsunga z tego rocznika który ma 100-120hz?, do max 2500zl, ale najlepiej aby się zmieściło w przedziale 2200 zł, które samsungi z tego rocznika mają matryce 100-120hz? jeżeli nie macie typów to może jakas inna marka telewizora z matryca 100-120hz? do 40 cali, ale najlepiej pasuje mi samsung, czekam na odpowieedz i na wasze propozycje
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Modele które podałeś mają 50Hz.
W klasie cenowej masz tylko 100Hz:
- LG 50LF652
- TCL 50 S7806
- Sony 50W755
- Philips 43PUS6501
 

siwylesko

New member
Witam mam prośbe chodzi mi o wybór telewizora Chodzi mi czy lepiej kupic , interesuje mnie jak najładniejszy obraz, nadmieniam że posiadam tv kablową , ale chce przejść na nc plus, . Full hd 100-120hz czy 4k ultra HD 100-120hz proszę o wybór pomiedyz tymi tv CHodzi mi np o samsunga z tego co mi gość w sklepie pokazywał to wypalaja sie piksele i sie szybko psuja model 43 ks7500s i jeszcze nadmienie ze interesuja mnie tv od 40 do 48cali, sony kd 8305c, 8099, panasonic43 cx 7500c
 

maff87

New member
Witam wszystkich. Proszę o pomoc w wyborze tv

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2-4m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? głównie 1, czasem 2, rzadko więcej
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Obojętne
6.Jak słońce świeci w pokoju ? Z lewej strony w ekran
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Brak
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? niski input lag, dobre odwzorowanie kolorów, płynność obrazu
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? HDMI z laptopa
10.Jakie urządzenia ? laptop,
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 2-8h średnio pewnie 3-4.
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Matową
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ?czasami, ale zastanawiam się czy nie wygodniej i taniej jest zrezygnować ze smart tv? Jeśli można podpiąć do tv mysz i klawiaturę bezprzewodową to sterowanie wydaje mi się łatwiejsze ale to tylko moje gdybanie ;-)
15.Czy zamierzasz grać w gry - tak, głównie po to kupuję tv
16.Preferencje co do marki ? LG, Samsung
17.Preferencje co do wielkości ? 48-55"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? słaba jakość obrazu, ziarnistości, dziwne odwzorowanie kolorów,
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Max 2500
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Opcjonalnie, nie potrzebuję.

Fajnie byłoby mieć 100/120 Hz, matrycę VA o ile to w ogóle możliwe w tej cenie i ma sens przy wymienionych zastosowaniach.
Dziękuję i pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

edek21

New member
bierz PUS6501 ja wziołem przed swietami i jestem zadowolony na maxa
a mam plazme panasa i lcd sharpa 65" wiec mam porownanie ten filip jest niezly.
 
Do góry