Zestawienie sprzętu pod KD (TV, AV, Kolumny)

Main

New member
Witam

Szukam pomocy przy optymalnym zastawieniu sprzetu pod KD.
Wcześniej nigdy sie nie bawiłem w kino domowe i można powiedzieć, że jestem zielony w tym temacie jak "dolar na wiosnę". Lubię jednak oglądać filmy a szczególnie wtedy kiedy jest "klimat" oglądania - wizyty w kinie nie były mi obce. Chciałbym spróbować ten klimat oglądania filmu w kinie przenieść do domu (na tyle, na ile to możliwe). Można powiedzieć, że KD zaczynam budowac od zera i stąd moja prośba o pomoc w doborze zarówno Video jak i Audio.

Warunki i upodobania:
VIDEO:
Pomieszczenie: ok 25m2 średnio nasłonecznione (jedno okno na zachód)
Sygnał: Aktualnie brak, planowany: C+ albo N-ka, jakies DVD (nie mam zielonego pojęcia jeszcze jakie wybrać), laptop
Odległość oglądania: ok 2.5-3m
Ilość widzów: 3-4
Ogladane programy: Filmy, Sport, Dicovery, DivX
Mocowanie TV: ma wisieć
Godziny oglądania: 80% bedzie to od okolo 17 do późnych godzin nocnych
AUDIO:
Sluchana muzyka: Jazz, Smooth Jazz, Klasyka, Elektronika (Jarre, Vangelis...), Rock

VIDEO:
Aktualnie planuję zakup TV. Planowany budżet na ten cel to kwota do 5500. Moje pierwsze plany to był zakup LCD Samsunga 40M87B (pomimo, że nie daże tej firmy zbytnią sympatią). Po zapoznaniu się jednak z Waszymi opiniami na forum stwierdziłem, że w tym zakresie cenowym powinienem się chyba jednak bardziej zainteresować plazmą. Poczytałem forum, pooglądałem w rzeczywistości no i zawęziłem wybór do 3 modeli Panasonica: 42PY70P, 42PV700P i 42PV70P.

AUDIO:
Po zakupie TV planuję zakup amplitunera i jakiegoś zestawu głośników pod KD. Bardzo lubię jednak słuchać muzyki stereo stąd chciałbym, żeby mój przyszły zastaw dobrze sobie radził również w tym zakresie. Planowany budźet na ten cel i na daną chwilę to 5000. Biorę pod uwagę taką ewentualność, że na poczatku nie kupuję w tej kwocie amplitunera i pełnego zestawu głośników pod kino ale względnie dobry apmlituner i dobre fronty. Resztę głośniczków kompletowałbym sobie wraz z upływem czasu.
Przyznam szczerze, że czytając Wasze wypowiedzi wzbudził we mnie zainteresowanie zestaw Onkyo TX-SR805 + KEF iQ9 ale nie wiem na ile w planowanej kwocie jest to do wykonania. Nie byłem jeszcze na żadnych odsłuchach ale chciałbym przynajmniej przygotować się do nich w ten sposób, że idę na odsłuch 2 lub 3 konkretnych zestawów zaproponowanych przeze mnie (o ile w moim mieście wogóle uda się takie przedsięwzięcie przeprowadzić).

Reasumując potrzebuję pomocy w następujących kwestiach:
1. Który TV (zważywszy na moje upodobania) polecilibyście i dlaczego: 42PY70P, 42PV700P czy 42PV70P? Zastanawiam się w szczególności czy wydatek większej gotówki na 42PY70P w moim przypadku jest uzasadniony? Czy w przypadku 42PY70P wykorzystam jego full HD a jeśli nie to co musiałbym zrobić żeby je wykorzystać? Może lepiej kupić powiedzmy 42PV700P albo nawet 42PV70P a zaoszczędzoną gotówkę dołożyć do zestawu audio?
2. Jaki zestaw amp + kolumny? Czy Onkyo TX-SR805 + KEF iQ9 jest możliwe zmieścić w planowanym przeze mnie budżecie? Może w moim przypadku taki zestaw to "przerost formy nad treścią" i powinienem się zainteresować czymś tańszym a dla mnie laika równie dobrym? Jakie proponujecie alternatywy? Może jakiś Harman Kardon? Przypomnę tylko, że chciałbym aby sprzęt również fajnie grał stereo.
3. O czym powinienem jeszcze pomyśleć lub na co zwrócić szczególną uwagę budując swoje KD? Wiem, że przede mną jeszcze wybór tunera HD i DVD ale jeszcze nie przerabiałem lektury forum w tej materii więc nawet nie wiem o co pytać lub na co zwracać uwagę przy wyborze tego sprzętu.

Aha, no i czy płyt CD słucham w takim KD przez segment DVD, czy może powinienem kupić osobny segment pod CD lub użyć mojego wysłużonego staruszka Marantza i podłączyć go do amplitunera?

Pozdrawiam gorąco
Main
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
do Kafa mamy podłączone zestawy CA i grają znakomicie.
Co do telewizora - to rzeczywiście zostałbym przy mniejszym skalowaniu , szczególnie ze divx czeka w zapasie. Plazma Panasonica 42 pv 700 będzie exytra wyborem .
 

Main

New member
Czyli VIDEO: 42PV700P

...a jesli chodzi o audio i CA + KEFy to jaki model ampli i kolumienek byście zaproponowali (zważywszy na moje upodobania do słuchania stereo i fakt, że mogę zdecydować się na zakup najpierw tylko frontów a w późniejszym czasie dopiero reszty)?
Z drugiej strony ktoś gdzieś na forum napisał, że kupując pełen zestaw kolumienek pod KD można dostać bardzo, bardzo dobre upusty.... Warto więc rozbijać zakup kolumienek na frony teraz a reszta później?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Jak stawiasz tak mocno na muzykę to trzeba kupić do tego robiony amplituner

Cabridge Audio 640R
dobrze zagra to z IQ9 ale jeszcze lepiej z monitor Audio RS6 lub RS8.

20061219_103234_640R-front.jpg


84.jpg
86.jpg
 

Main

New member
A czy CA 640R sprawdza się również bez zażutów w KD ?

Wstępnie jednak widze, że CA 640R + Audio RS6 to raczej nierealne do zmieszczenia sie w planowanym przeze mnie budżecie na ten cel. Moglbyś mi powiedzieć za ile jest realny zakup takiego zestawu?
 

Main

New member
DVD do KD

Zakładając więc zestaw:
Video - 42 PV 700
Audio - CA 640R + Monitor Audio RS6
...jakie wtedy wybrać DVD, też CA (powiedzmy 540D), czy raczej coś innego?
Chciałbym, żeby było dobre stereo i możliwośc oglądania również DivX, XviD z polskimi napisami. Może nie powinienem kupować DVD CA ale osobno kupić odwarzacz CD firmy CA, a osobno DVD jakiejś innej firmy?
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
DVD540Dv2 to udane DVD nie tylko do płyt z filmami, jest chwalony z stereo.

Można też kupic dobre dvd panasa, i odtwarzacz CD od CA.
 

Main

New member
blackninja napisał:
Jak stawiasz tak mocno na muzykę to trzeba kupić do tego robiony amplituner

Cabridge Audio 640R
dobrze zagra to z IQ9 ale jeszcze lepiej z monitor Audio RS6 lub RS8.

A czy RS6 nie będą "za duże" na 25m2 ?
 

Main

New member
blackninja napisał:
Jak stawiasz tak mocno na muzykę to trzeba kupić do tego robiony amplituner

Cabridge Audio 640R
dobrze zagra to z IQ9 ale jeszcze lepiej z monitor Audio RS6 lub RS8.

Przyjmując fronty MA RS6 to jakie przetestowac pozostale kolumny do systemu 5.1 (Sub + centr + tył)? Jesli przód jest MA to pozostałe tez lepiej wybierac tej samej firmy, czy moze centralny MA RS1, a sub i tył innej firmy (jakiej)?
 
Do góry