Zestawianie sprzętu i jego po(d)łączenie - pytania la(jkon)ika

MILOOO

New member
Witam szanownych kolegów.

Stało się. Zrobiło się jakieś przepięcie u mnie w sieci czy coś i mam sprzęcik do wymiany. Co dziwne, o ile kino domowe LG i Nagrywarka DVD Philipsa hdrw720 poległy, LCD-ek JVC 32X70 BU i standardowy Philips z Cyfry wytrzymały (co prawda były w innym gnieździe ale tego samego obwodu.

Diagnoza serwisowa - naprawa droższa od wartości sprzętu, a nawet droższa od zakupu nowych odpowiedników.

Muszę więc odświeżyć "spaloną stajnię" a zakupy zawsze robię perspektywicznie na kilka latek (nie stać mnie na zakup tanich rzeczy "co i rusz"). LCD na razie nie zmieniam, bo się trochę wykosztowałem przed poprzednim finałem Ligi Mistrzów (6600 czy 6800 - tak, tak, tyle wtedy kosztował;))

Zakupiłem już nagrywarką Pionieera dvr-940 HX-S. Teraz stoję przed wyborem amplitunera. Mój wybór (na podstawie tego forum w głównej mierze) padł na ONKYO TX-SR 805E.

Będę musiał to wszystko połączyć jakimiś w miarę porządnymi kabelkami. Wybiorę wiresXS lub OxyPure lub wiresCR (też na podstawie tego forum).

Aha, do podłączenia będzie też cyfra+ (najprawdopodobniej HUMAX HDCI 2000).

Sądzę, że trzeba to połączyć tak:

1 Cyfra - nagrywarka.................composite 3xRCA
2 Cyfra - amplituner.................component
3 Cyfra - amplituner.................optyczny
4 Cyfra - LCD........................HDMI
5 Nagrywarka - amplituner............coaxial
6 Nagrywarka - amplituner............composite 3xRCA
7 Nagrywarka - LCD...................HDMI
8 Ampli - LCD........................composite 3xRCA

Czyli wyszło każdy z każdym :). A nawet więcej.

Do znawców mam pytania:
1 - Czy to Onkyo to dobry wybór do tego zestawu?
2 - Czy ten Humax to dobry wybór do tego zestawu?
3 - Czy te połączenia to dobrze wykoncypowałem bo mam dziwne przeczucie, że "za bogato" poszedłem?

Proszę o wypowiedzi.

Pozdrawiam,
Miłosz

PS:
@blackninja

w jakiej cenie masz, jeśli masz, takie onkyo?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Miłosz chyba łatwiej będzie podłączyc to wszystko do amplitunera, a z niego wyjść tylko do tv po HDMI.
Amplituner jest bardzo fajny, jeżelich chcesz popatrzeć jeszcze na inną firmę to Harman AVR-347.
Z tego co sie bawiłem Humaxem to sprawuje sie rownie dobrze.
 
Do góry