Zestaw za ok. 5 tys zł, 15m2

adriansan

New member
Witam.
Jako ze w temacie audio/video jestem zupełnym laikiem, proszę o pomoc i propozycje sprzętu który były w miarę najlepszy za podana kwotę. Sprzęt służyłby i do filmów (65%) jak i do słuchania muzyki.
Podpięty byłby TV, odtwarzacz Bluray, ewentualnie komputer, iPad oraz pianino cyfrowe (np Roland RP 401R). Muzyka głównie energiczna (rock, głównie z płyt CD, ale tez jakieś MP3 itp), ale też pianino powinno grać dobrze.
Orientacyjny rzut pomieszczenia załączam w jpg. W mojej sytuacji nie ma raczej szans na 5.1 z powodu braku miejsca, wiec zapewne byłoby to 2.0/2.1. obok TV jest miejsce na głośniki podłogowe.

Od razu pisze że nie jestem audiofilem, teraz oglądam filmy przy DVD za 400 zł podłączonym do miniwieży sprzed 15 lat wiec kosmicznych wymaga nie mam. Wiem ze to co kupie będzie niebo lepsze niż to co jest teraz, ale chciałbym maksymalnie wykorzystać podana kwotę. Jeżeli uznacie ze warto do czegoś dopłacić kilkaset zł to mogę to rozważyć.
jeszcze jedna kwestia - chciałbym by sprzęt był przyszłościowy - czyli miał możliwość dokupienia głośników i zrobienia 5.1 bo możliwe ze za jakiś czas bede się przeprowadzał do czegoś większego i nie chciałbym znowu za rok kupować całego sprzętu od nowa tylko ewentualnie dokupię głośniki, sub czy co tam trzeba.

Z góry dziekuje.

3fcccb1a483dd.jpg
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Ja proponuję się skupić na dzień dzisiejszy na aktualnym pomieszczeniu, a nie tym co będzie w przyszłości. Przy takim pomieszczeniu proponowałbym dobry zestaw stereo opartym na wzmacniaczu z możliwością podpięcia suba oraz pracy jako końcówka mocy, cd, odtwarzacza sieciowego oraz 2 kolumnach podstawkowych. Dodatkowo nie kupował bym nówek a raczej poszedł bym w używki. Do 5tys można coś fajnego złożyć co na chwile obecną sprawiło by radość ze słuchania a w późniejszym czasie sprzedać i kupić coś co będzie dopasowane do pomieszczenia w nowym lokum. Trzeba pamiętać, że sprzęt który dopasujemy do pokoju i akustyki aktualnego pomieszczenia może zagrać beznadziejnie w nowym lokum choćby nie wiadomo ile kosztował bo akustyka będzie leżeć...
Jeśli okaże się że z podstawkowych kolumn będzie brakować basu dokupić można małego szybkiego suba np.rel t5.
Po przeprowadzeniu się na nowe lokum i po ponownym przeanalizowaniu że jest chęć zrobienia i rozbudowania obecnego zestawu do systemu wielokanalowego będzie możliwość wykorzystania obecnego sprzętu i dokupienia amplitunera oraz dodatkowych kolumn... ;-)
 
Ostatnia edycja:

adriansan

New member
W używki nie chce wchodzić, dla mnie 5k to dużo i kupowanie za to niepewnego używanego sprzętu nie wchodzi w grę. Wolę ciut "gorszy" nowy niż trochę lepszy używany. Co do tego ze sprzęt nie jest tak samo dobry dla różnych pomieszczeń to to rozumiem. Tylko czy to nie kwestia poprostu mocy tego sprzętu i tak naprawdę głośników a nie samego ampli/wzmacniacza? jestem w stanie kupić "mocniejszy" sprzęt, a same głośniki ewentualnie potem wymienić, sprzedać te co mam teraz a kupić do systemu 5.1, lub tez ampli/wzmacniacz nowy, a głośniki używane.

Czyli kupuje amplituner/wzmacniacz którego pełnej mocy teraz nie wykorzystam, ale i tak będzie 100 razy lepiej niż na tym sprzęcie którego używam aktualnie, a głośniki używane dobre lub w miare ok nowe które potem sprzedam i kupie porzadne do 5.1?
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Tylko minus w miarę dobrego i mocnego ampli to jego cena. 5tyś to sam ampli a gdzie reszta..... Więcej na jakości zyskasz kupując np. za ok.3tyś wzmacniacz i dobrej jakości kolumny do tego cd,niż podstawowy amplituner który zagra dużo gorzej. Za 2-3tyś dostaniesz podstawowe amplitunery danych marek które dużo słabiej zagrają w stereo więc po co się pchać w coś gorszego jak można lepiej. Kupisz ampli i kolumny, włączysz muzykę a następnie będzie grymas na twarzy czemu to tak dziwnie gra. Chcesz nówkę sprzęt więc minusem będzie jego cena, co nie będzie odzwierciedlać nie kiedy jakości.
 

adriansan

New member
A czy sprawdzi sie to dobrze przy oglądaniu filmów? Bo czytałem w "poradnikach" że do oglądania to lepiej ampli a do muzyki wzmacniacz.

Właśnie pisze tutaj żeby znawcy tematu mi napisali tez który sprzęt będzie odzwierciedlał w jakości swoją cenę:)
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Sprawdź zestaw Audio Pro Avanto 5.0 + marantz SR5010 lub Onkyo 646.

Marantz + dobre fronty na poczatek.
Proponuje ew z mala doplata:

Melodika bl40
Tannoy mercury 7.4 :)
Pylon saphire 25
Jakies fajne podstawkowe np
B&W 685

Jest tego oczywiscie wiecej jakby lekko naciagnol budzet.

Dodatkowo marantz ma ten plus ze sobie rozbudujesz go o wzmacniacz jak bedzie ci za malo i ma wszystkie najnowsze kodeki.

Pzdr
 

adriansan

New member
Dzięki za propozycje.
Jeżeli chodzi o wygląd to ten Onkyo bije Marantz:) Zestaw Audio pro bardzo ładny tylko to jest 5.1 a ja aktualnie potrzebuje 2.0? Podobają mi sie również te Pylony, wyglądają świetnie tylko te szpile... boje się że porysują parkiet:)
 
Ostatnia edycja:

adriansan

New member
Witam.
Dopiero teraz przyszedł czas na zakupy. postanowiłem nie iść w 5.1 tylko w stereo. Jako ze druga połówka chciał radio, zdecydowałem się na amplituner HiFi ONKYO TX-8150. Do tego jakiś odtwarzacz BR oraz kolumny podłogowe. Interesują mnie:
- Monitor Audio MR4 (lub MR6?)
- Pylon Audio Pearl 25
- Pylon Audio Sapphire 31
- JBL Studio 270
- JBL Arena 180
- Klipch RP-250 F
- YAMAHA NS-F51 HIFI

Czy polecalibyście coś innego w cenie 1000-1300 za głośnik?
Które z moich propozycji są najlepsze?
 
Ostatnia edycja:

adriansan

New member
Myślałem o Tannoy, ale jeżeli chodzi o wygląd to nie za bardzo mi pasuje.
Bardziej w stronę Klipscha i JBL'a, Sapphire 31 też jest ok:)

Ostatecznie (chyba) wybrałem tez sprzęt:
ONKYO TR-8030, ONKYO C-7030 i Pioneer BDP-180 - razem ok 3,5 tys, wiec kolumny fajnie by było gdyby sie zamknęły w 1,5 - 2 tys...
 
Ostatnia edycja:

adriansan

New member
Czy ktoś mógłby jeszcze ostatecznie powiedzieć czy dobrze bedą ze sobą pracować poniższe głośniki
z amplitunerem TX-8130 (jednak nie 8030)?:
- Monitor Audio MR4
- Monitor Audio MR6
- Pylon Audio Pearl 25
- Pylon Audio Sapphire 31
- JBL Studio 270

Pokój 16m2, kolumny stojące od siebie w odległości ok 180 cm, nie zależy mi na wielkim basie, nie słucham hip-hopu ani dance'u, nie musza mi drżeć szyby w spazmach, bas powinien być odczuwalny, wyważony, ale nie zagłuszający, bardziej zależy mi na średnich i wysokich czystych tonach, muzyka rockowa, instrumentalna, pianino. Póki co moimi faworytami są Monitor Audio MR4 i JBL Studio 270 i Pearl 25 głównie za wygląd.

Podoba mi się tez Opal 23. Co sądzicie o tych kolumnach?
 

adriansan

New member
Dzięki, ale to jest juz 5800, a jeszcze musze zmieścić CD...
Poza tym nie wiem czy się opłaca dopłacać 500 zł do TX-8150.
Fajne te Sapphire'y, tylko szkoda ze bez maskownicy.
Klasę niżej są Topazy np 15? Ewentualnie Sapphire 25 - pokój nieduży wiec troche słabsze moze beda tez ok, a w cenie tez różnica 500 zł wiec mam juz 1000 zł do przodu, starczy na c-7030.
 
Ostatnia edycja:

adriansan

New member
Też mi się tak wydaje Pawel_Sz85.
Tak więc Sapphire 25 lub ewentualnie Opal 23.
Dzięki za pomoc! Jak złożę to dam znać czy graja jak chciałem:)
 
Ostatnia edycja:

Snikers89

New member
Bez reklam
Dzięki, ale to jest juz 5800, a jeszcze musze zmieścić CD...
Poza tym nie wiem czy się opłaca dopłacać 500 zł do TX-8150.
Fajne te Sapphire'y, tylko szkoda ze bez maskownicy.
Klasę niżej są Topazy np 15? Ewentualnie Sapphire 25 - pokój nieduży wiec troche słabsze moze beda tez ok, a w cenie tez różnica 500 zł wiec mam juz 1000 zł do przodu, starczy na c-7030.
Zawsze lepiej miec troszke mocniejsze glosniki niz za slabe. Tak samo jak wzmak.
 
Do góry