Zestaw Yamaha Ns 777,444,333 Pytanie?

marcin74

New member
Witam serdecznie
Sprowadziłem sobie taki zestaw z USA za cenę 900$ w zeszłym roku. Posiadam pomieszczenie 27m2. Amplituner Pioneer vsx 812 (troche słaby). Chciałbym wymienić i dokupić suba. Jaki amplituner i jaki sub byście polecili do w/w zestawu. Sam myślę o h/k 247 i sub es150 może jakieś inne propozycje Onkyo,Yamaha KD 80%, muzyka 20%.
Czy różnice będą w odsłuchu po zmianie starego Amlitunera?
Pozdrawiam
 

don111

Banned
tym kolumnom brakuje odrobine "góry", grają bardzo łagodnie więc polecam dobrać do nich jasny (i wydajny ampli kd) - najlepiej CA640R / 540R
 

marcin74

New member
W obecnym zestawieniu muszę mocno podkręcić Pioneera aby słyszeć wszystko (góra i dół) bo w przeciwnym razie wszystko jakby się zlewa. Przy słuchaniu muzyki np NradioHD słychać wszystkie instrumenty(poezja). Jednak w kd przydałby się sub aby aby pogłęić bas. Dlatego myślałem o H/K 247 i sub Es150. Ewentualnie Pioneer Lx60. Nie mam możliwości odsłuchu kolumn z wyżej wymienionymi amp dlatego pytam czy ktoś może słuchał i czy taka zamiana coś zmieni?
Pozdrawiam
 

don111

Banned
no mam/miałem (i może będe miał :)) ale nie amplituner kinowy, poza tym nie zawsze brzmienie HK jest dobre w zestawieniu z każdymi kolumnami a w tym przypadku tak na 99% będzie - ale to już pisałem wyżej
 

kuzior

New member
Witam,

Mam kilka pytań odnośnie zestawu Yamahy do marcin74. Mam rodzine w stanach i tez od jakies czsu przymierzam sie do takiego zakupu. Osobiscie rozwazałem NS555 z satelitami i centrum ale ostanio na forum IDG poleno mi NS777 jako lepszą alternatywe z uwagi na większy bas. Jak się spisują te głsniki po tych kilku miesiącach? czy potrzebny jest sub ? jak z ampem, polecono mi Yamahe 661 jako wystarczającą - co w ostanim poscie powarzyl jeden z forumowiczów twierdzac ze za mała moc. Jak zalatwiłes sprawe cła i podatku. W Polamerze z Chicago powiedzieli mi ze paczki sa otwierane i oceniana wartośc - jezeli uznaja ze zanizona naliczają dodatkowo cło3,5 % + vat 22%. Jaka firmą wysyłane były te głośniki ? ceny sa nadal podobne, na eBay jest sklep oferujacy taki zestaw za 600-700 $ z przesyłką do Chicago + koszty do Polski i cło i vat. Razem wyjdzie i tak ok. 2500 zł . Zawsze pozostaje kwestia gwarancji ...
 

imalas

New member
To może zapytam kolęgę, czy przesłuchał te kolumny Yamahy?!
Cena w USA 249$ za NS777(albo taniej), to nie wszystko, w kinie O'K, ale w muzie to tylko ....miernota:) ( dużo basu średniego z obciętą "górą"....potężne,błyszczące czarnym lakierem pudło ... i co z tego? Natomiast ze stajni Yamahy, to polecam Saovo 1, grają pierwsza klasa!, ...ale cena!:D Może w stanach taniej, znalazłem jednak bardzo drogo za 1800$/szt, a cena z prywatnego importu "loco PL-Wrocław" to "tylko" 1450 € za parkę tj. 5200zł (ale warto mieć to cudo :))..............ech!:bober:
 

kuzior

New member
imalas-sie
5000 !!! niestety nie dysponuje taką gotówką na głośniki kina domowego. zaczynałem od 3500 do 4000 max za zestaw bez dvd. I dla tego polecono mi Ns555 z resztą + ampa 661. Nie sluchalem tych kolumn bo nie są zbyt popularne - ale nie jestem wymagający. Przewineły się Kody harmony np. w postach, ale luzdiska tez te YAMAHY POLECALI. MAM TERAZ MAŁĄ pIANO cRAFT I SOBIE CHWALE.
 

imalas

New member
Kupowanie w ciemno?,to .......:Djednak szaleństwo! Nawet, jeśli masz małe wymagania, to możesz przeżyć szok, gdy ten Twój aktualny "mały" zestaw zagra lepiej od nowego!!! Osobisty "odsłuch" konieczny!:)
 

mark

New member
imalas napisał:
To może zapytam kolęgę, czy przesłuchał te kolumny Yamahy?!
Cena w USA 249$ za NS777(albo taniej), to nie wszystko, w kinie O'K, ale w muzie to tylko ....miernota:) ( dużo basu średniego z obciętą "górą"....potężne,błyszczące czarnym lakierem pudło ... i co z tego? Natomiast ze stajni Yamahy, to polecam Saovo 1, grają pierwsza klasa!, ...ale cena!:D Może w stanach taniej, znalazłem jednak bardzo drogo za 1800$/szt, a cena z prywatnego importu "loco PL-Wrocław" to "tylko" 1450 € za parkę tj. 5200zł (ale warto mieć to cudo :))..............ech!:bober:

Tutaj znajdzesz taniej
http://www.audiophileliquidator.net...id=88&osCsid=5d94a51b6569f414c789fbe15f69d0f0
 

imalas

New member
WOW!...WOW!...WOW!!!, a Tusk "na pusto" lata z Ameryki !
:):):)
Załadowałbym salonkę w samolociku sprzęciorem ze stronki jw.
To kolejny dowód na to, że Polacy to najbogatsi ludzie na Ziemi (nasze ceny za audio-RTV), albo największe audiofilskie frajerstwo .....w kosmosie!!!:(
 
Do góry