Zestaw w cenie 6000-7000

rokko

New member
Witam.
stanałem przed problemem zakupu calegho zestawu. Ampli plus glosniki.
Poszukuje glosnikow,ktorych pelny zestaw 5+1 zmiesci sie tej cenie.
Zalezy mi szczegolnie na dobrym stereo.
Poszukuje cieplego brzemienia lampowego - slucham duzo winyli. Niestety samego wzmacniacza lampowego nie kupie bo mam male dziecko.
muzyka to glownie klimaty klasycznego rocka (pink floyd, itp) potrzebuje oddania ciepla tej muzyki. nie zalezy ma na trzesacych sie oknach ale raczej na oddaniu pelnej struktury tej muzyki. Oczywiscie jak zwykle jest problem z odsluchem - nie mam gdzie posluchac:(
czekam na pomoc.
jestem wielkim fanem szczegolnie Remember That Night: Live at the Royal Albert Hall Gilmoura, mam juz VT30 zeby obejrzec a teraz szukam czegos, zeby posluchac

Ampli to rozwazany w tej chwili Yamaha 1010. Wazne aby mial wejscie gramofonowe, wiec tu tez jeszcze szukam.
 

darpiot

New member
Piszesz tylko o odsłuchu muzyki, ciepłym brzmieniu a chcesz amplituner. Rozumiem, ze chcesz pogodzić odsłuch muzyki i ewentualne seanse filmowe. Jak mówili starożytni indianie; albo rybka albo akwarium. Tylko wzmacniacz.
No i z Yamahy to raczej ciepłego brzmienia nie będzie.
Jak już ampli o ciepłym brzmieniu to bardziej marantz SR6006
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Rzeczywiście bardzo dobry pomysł z tym wzmacniaczem i tym Marantzem.
Dołożyłbym jeszcze ciepłe :
Harman AVR 460
Pioneer LX 55
A kolumny KeF C 7 Lub IQ ,JBL Studio ,Mordan Short, MA RX6
I jeśli chcesz dobrą ofertę to pytaj Blackninja.
 

rokko

New member
Z blackninja juz konsultowalem. Kazal mi poszukac miejsca do odsluchu. Bede szukal po trojmiescie;/

Wiem, ze nie pogodze wszystkiego. Ale nie podlacze jednych glosnikow pod ampli i pod wzmacniacz lampowy,
Tylko jest problem, bo wydaje, mi sie, ze marantz SR6006, Harman AVR 460, Pioneer LX 55 nie maja wejsca na gramofon.
CO do glosnikow po "poczytaniu" zastanawiam sie jeszcze nad B&W 683
 

darpiot

New member
SR6006 ma wejście phono no i masz od razu odtwarzacz sieciowy, radio internetowe...
 
Ostatnia edycja:

rokko

New member
dzisiaj posluchalem B&W 683 i Elac FS68.2, podpiete pod 1010 i 2010. Przyznam, ze Elac bardziej mi sie podobal, mimo, ze tanszy. Zastanawiam sie czy jest sens brac wyzszy momdel ampli;/ Wybor trudny
 
I

irek6311

Guest
Amplituner kupiłbym najlepszy na jaki cię stać bo to zakup na lata ,
wyższe modele są lepiej dopracowane elektronicznie i wydajność prądowa zasilacza wyższa ...
... to owocuje porządnym basem i niższymi zniekształceniami dżwięku ,
co do różnic pomiędzy amplitunerami do 2010 jest 9 kanałowy a 1010 tylko 7.1 więc uboży i ograniczy możliwość rozbudowy zestawu kolumn efektowych .
 
Ostatnia edycja:

darpiot

New member
dzisiaj posluchalem B&W 683 i Elac FS68.2, podpiete pod 1010 i 2010. Przyznam, ze Elac bardziej mi sie podobal, mimo, ze tanszy. Zastanawiam sie czy jest sens brac wyzszy momdel ampli;/ Wybor trudny

Dobrze radzę posłuchaj Marantza. Kiedyś porównywałem Yamahę A-S700 i Marantza PM7004. Dźwięk Yamahy był bardziej konturowy, szorstki, ostry. Grało fajnie ale... Jak podłączyliśmy PM7004 to wszystko zaczęło śpiewać. Pojawiła się melodyka, scena. Zupełnie inny wymiar muzyki. Nawet nie spojrzałem już w stronę Yamahy - nie moja bajka.
 

rokko

New member
no i dzisiaj moj plan legl w gruzach. Bylem w sklepie na odsluchu i Pan podlaczyl mi Dynaudio focusy 160.Niepozorne. Dzwiek powala. Taka paleta muzyczna, ze szok. No coz tylko cena dwoch odpowiada cenie, jaka chcialem wydac na pelny kamplet. Teraz to mam gwozdzia:((((
 

rokko

New member
z moich planow na stworzenie zestawu za 5000-6000 zl wydja chyba nici. Teraz jestem pod ogrmonym wrazenie Dynaudio. zastanawiam sie, czy nie pojde jednak w wolniejsze ale tworzenie zestawu na bazie tej firmy. Niestety focusy 220 sa juz niedostepne, teraz wchodza focusy 260. zawsze myslalem, zeby miec wielkie wierze na przodzie, ale po odsluchaniu Focusów 160 nie wiem czy jednak nie zrobic zestawu na podsatwie tych glosnikow.Obecnie cena 7900 z podstawakmi za pare. zaczne chyba od dwoch i amplitunera. Pozniej dokupie dwa dodatkowe na tyl i glosnik centralny. Obecnie jednak bardziej slucham stereo wiec para na przod wystarczy a reszte obsluza moje stare glosniki. Ehhh - ciezka sytuacja.
Ale przyznam,ze dziwek tych 160 pozostal w pamieci. Z tak malej konstrukcji takie cieplo i taki power.
 

LesheckR

New member
Takiego scenariusza chyba nie da się uniknąć gdy posłuchamy sprzętu powyżej naszego pierwotnego budżetu;) A na czym słuchałeś tych Dynaudio? Na bazie moich skromnych doświadczeń -: jeśli przede wszystkim słuchasz muzyki, może lepiej kupić dobry wzmacniacz tylko do stereo i do tego skromniejszy amplituner do KD? ja przeszedłem drogę od NADów (c326; c356) poprzez Baltlaba do cyrusków (6 i 8 ), i teraz dopiero słyszę, jak mogą brzmieć moje kolumny.
 

damian820927

New member
Bez reklam
Niestety focusy 220 sa juz niedostepne, teraz wchodza focusy 260. zawsze myslalem, zeby miec wielkie wierze na przodzie, ale po odsluchaniu Focusów 160 nie wiem czy jednak nie zrobic zestawu na podsatwie tych glosnikow.Obecnie cena 7900 z podstawakmi za pare. zaczne chyba od dwoch i amplitunera. Pozniej dokupie dwa dodatkowe na tyl i glosnik centralny. Obecnie jednak bardziej slucham stereo wiec para na przod wystarczy a reszte obsluza moje stare glosniki. Ehhh - ciezka sytuacja.
Ale przyznam,ze dziwek tych 160 pozostal w pamieci. Z tak malej konstrukcji takie cieplo i taki power.[/QUOTE]


Dynaudio 220II można mieć za około 7000zł Rokko na jakim metrażu ma grać ten zestaw ?
Już kiedyś mówiłem że podstawkowce Dynaudio potrafią bardzo dużo ;) trzeba tylko je odsłuchać, tak nie są tanie ale czasami warte dołożenia żeby cieszyć się przez lata zestawem.
 

rokko

New member
Wiec mysle, ze na pocztaek Dynaudio focus 220II plus ampli, yamahy lub onkyo. Pozniej retsza glosnikow (tyly z nizszej serii, central tez z serii focusów) w dalszej perspektywie wzmacniacz lampowy:)))))))
 

don111

Banned
Wiec mysle, ze na pocztaek Dynaudio focus 220II plus ampli, yamahy lub onkyo. Pozniej retsza glosnikow (tyly z nizszej serii, central tez z serii focusów) w dalszej perspektywie wzmacniacz lampowy:)))))))
żart roku z tym amplitunerem do Dynaudio :)
pomijam już marną jakość takich wynalazków w stereo, ale przy Dynaudio wykłada się większość wzmacniaczy przez ich wymagania co do mocy (prawdziwej, nie papierowej), przy takim połączeniu będziesz miał BMW z osiągami jak Polonez
 

rokko

New member
To jest na poczatek. pozniej na przod pojdzie cos pozadnego na lampach. Wiem ze Arcam 600 bylby najlepszy. ale 3067 ciagnie 181 wat na kanal.
 
Do góry