Zestaw stereo

Hoffman

New member
Witam serdecznie.
Po krótkim czasie użytkowania zestawu Jamo s606, subwoofer Roth Audio KH2 i ampli Harman/Kardon AVR 255 czas trochę to wszystko ulepszyć.
Do w/w amplitunera AVR 255 chce dokupić wzmacniacz Harman/Kardon HK 980 i jakies dobre kolumny. W sklepie zaproponowano mi cztery zestawy głośników. Nie wiem, chce wybrać jakies 2 czy 3 zestawy i odsłuchać je w domu.
Stąd moja prośba na które zestawy kolumny zdecydować się na rozstawienie w domu i na odsłuchanie. Jaka jest Wasza opinia na temat tych kolumn?

Roth Audio Oli 40

Monitor Audio BX6

JBL ES 90

Indiana Line TESI 560C

Co sądzicie o tych kolumnach i które najlepiej wziąć do odsłuchu? Może proponujecie jeszcze jakies?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Słuchałem Rothów i grają świetnie. Sam mam 30-tki. MA to klasa wyżej jeśli chodzi o prestiż, a jeśli chodzi o dźwięk to polecam test kolegi Don111 Roth Audio Oli Roth 40 - sprzęt audio - opinie, testy, porównania. Nie słuchałem tych Indiana Line i uważam że te pierwsze zestawy lepiej zagrają od JBL ES 90. JBL z serii ES to raczej do kina niż muzyki. Jak już, to lepiej posłuchać serię JBL Studio. Mam jeszcze takie pytanko. Jak sprawował się sub KH2 zarówno w muzyce jak i filmach?, bo słyszałem że nadaje się głównie do muzyki. Ten KH20 ma już BR szczelinowy i w małym metrażu w filmach też daje radę.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Nie bardzo rozumiem sens dokupywania wzmacniacza do amplitunera ? ,niby w jaki sposób miałaby działać taka konfiguracja ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To rozumiem ma być tylko do muzyki ?
Ma być w systemie Harman/Kardon HK 980 + kolumny ?
Jaki rodzaj muzyki słuchasz ?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Nie bardzo rozumiem sens dokupywania wzmacniacza do amplitunera ? ,niby w jaki sposób miałaby działać taka konfiguracja ?

No to jest zrozumiałe jak ktoś chce mieć lepsze stereo. Wzmak podłączasz pod pre-out aplitunera do kolumn frontowych i masz o wiele lepsze stereo. Oczywiście nie wszystkie budżetowe ampli mają wyjście pre-out.
 

Hoffman

New member
Jak sprawował się sub KH2 zarówno w muzyce jak i filmach?, bo słyszałem że nadaje się głównie do muzyki. Ten KH20 ma już BR szczelinowy i w małym metrażu w filmach też daje radę.

Dzieki Krzysiek za odpowiedz. Co do Twojego pytania to tak. Mam mieszane uczucia. Jeśli chodzi o muzyke wolniejsza, spokojniejsza wszystko jest ok. Problem jest przy muzyce szybszej, dynamiczniejszej. Gdzie sub tak jakby nie nadążał i miał problem z dolnymi dzwiękami. Jeśli chodzi o kino domowe- dla mnie na plus. Dzwięk rozchodzi się po całym pomieszczeniu, tło basowe ładnie zaznaczone. Co mi sie podoba i czym ten sub mnie ujął to jakość wyższego basu.

Ważna rzecz mi się wydaje to do jakich głośników chcesz go kupic.
Jakis czas temu testowałem swojego suba u kolegi do kolumn Roth Audio Oli 50 i jak najszybciej chcieliśmy go odłączyć bo w moim odczuciu psuł tylko dzwięk. Wiec jeśli ktoś ma słaby bas w kolumnach to sub jak najbardziej ok. Przy kolumnach lepszych raczej nie.

W ocenie ogólnej i w tym przedziale cenowym bede zdecydowanie polecał ten sub. Dlatego że, potrafi zaskoczyć sporą mocą. Bas jest dynamiczny i szybko wygaszany, nie ma jakiegoś pierdzenia czy budzenia i za te pieniądze raczej nic lepszego nie znajdziemy/raczej?/.


To rozumiem ma być tylko do muzyki ?
Ma być w systemie Harman/Kardon HK 980 + kolumny ?
Jaki rodzaj muzyki słuchasz ?

Tak, ten zestaw ma byc tylko do muzyki.
Jęśli, mam juz ampli HK to chce skompletowac wzmacniacz HK i odtwarzacz CD również HK- żeby to jakos ładnie równiez sie prezentowało ;)
Myzyka rózna od klubowej po rock do rapu. Czyli można powiedzieć że słuchane bedzie na tym wszystko.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Witam serdecznie.
Po krótkim czasie użytkowania zestawu Jamo s606, subwoofer Roth Audio KH2 i ampli Harman/Kardon AVR 255 czas trochę to wszystko ulepszyć.
Do w/w amplitunera AVR 255 chce dokupić wzmacniacz Harman/Kardon HK 980 i jakies dobre kolumny. W sklepie zaproponowano mi cztery zestawy głośników. Nie wiem, chce wybrać jakies 2 czy 3 zestawy i odsłuchać je w domu.
Stąd moja prośba na które zestawy kolumny zdecydować się na rozstawienie w domu i na odsłuchanie. Jaka jest Wasza opinia na temat tych kolumn?

Roth Audio Oli 40

Monitor Audio BX6

JBL ES 90

Indiana Line TESI 560C

Co sądzicie o tych kolumnach i które najlepiej wziąć do odsłuchu? Może proponujecie jeszcze jakies?
Musisz zacząć od napisania co chcesz poprawić w starym zestawie.
 

Hoffman

New member
Przede wszystkim chciałbym mieć w miarę dobry, osobny zestaw stereo na którym można posłuchać muzyki w dobrej jakości..głośno..z dobrym basem.. W obecnym zestawie jeśli chodzi o kino domowe jest okej w muzyce czegoś mi brakuje:/.

Mam jeszcze jedno pytanie. Jeśli podłącze zestaw stereo pod amplituner pod pre-out to czy w kinie będe mógł wykorzystać system 7.1? I czy to ma w ogóle jakikolwiek sens?
 

WiTT

New member
Bez reklam
Mam jeszcze jedno pytanie. Jeśli podłącze zestaw stereo pod amplituner pod pre-out to czy w kinie będe mógł wykorzystać system 7.1? I czy to ma w ogóle jakikolwiek sens?
Słabsze modele AV zawsze zagrają słabiej w stereo. Tak, podłączenie pod PREOUT wzmaka poprawi brzmienie w stereo. I tak, będzie grało w 7.1, dodatkowo porawiając kolumny frontowe w kinie.

Ja polecam w tej cenie zainteresować sie TAGA Harmony Platinum F-100, chyba że mniejsze pomieszczenie to model F-60. Blackninja ma dobre ceny :eek:k:
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Wzmaka nie dokupuj, bo będzie problematyczne podłączanie. Pomyśl nad wymianą ampli na wyższy model AVR360/365/460. Do tego mocne fronty JBL Studio 190 i będzie bas w stereo.
 

Hoffman

New member
Dlaczego problematycze podłączenie? Dobra przypuśćmy że, kupuje lepszy ampli to czy on rzeczywiście zagra lepiej stereo jak wzmacniacz?

Trochę lipa bo chciałem wydać na zestaw około 4tyś. Kupując ampli i kolumny wyjdzie ponad 5tyś. :/
 
Do góry