Zestaw stereo

aenneus

New member
Drodzy forumowicze, wreszcie trafiło też na mnie. Planuję zakupić pierwszy zestaw stereo w zasadzie tylko do muzyki.
Warunki a: pomieszczenie 26m2. Biblioteka w kwadracie. Regały dookoła, biurko na środku pomieszczenia, drewno na podłodze. Brak dywanów. Okna balkonowe narożne, na ich tle mają stać kolumny.
Muzyka- poważna, Chopin, Czajkowski itp., rock, black metal.
Źródło dźwięku narożne razie komputer i CD sony z zestawu kd. Potem pomyśli sięo cczymś więcej.
Budżet- pponiżej 3000.
na razie znalazłem opcje- Denon720 + monitor audio mr6 lub melodika bl30 /bl40.
na razie słuchałem z tym wzmacniaczem melodiki bl40 i bx5. Te drugie zagrałysśrednio - ale to może wina ustawień - Pan mocno na melodike namawiał. W tym tygodniu jadę posłuchać mr6.
jak zaopatrujecie się na taki zestaw? Wizualnie bliżej mi do monitor audio.
Proszę o pomoc i podpowiedzi za którebbędębbardzo wdzięczny.
Adrian.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Miałem MA MR4 i dobrze pasują do muzyki poważnej ,świetne wypada Chopin ,Hendel ,Vivaldi ,MR6 również nie powinny rozczarować zwłaszcza,że pomieszczenie masz dość duże ,a i same kolumny są większe .Monitor Audio mają bardzo dobrą przejrzystość można wsłuchiwać się w detale i wyławiać szczegóły z nagrań ,druga zaleta to stereofonia, nawet w przypadku dużych składów jak orkiestra scena zachowuje poprawne proporcje .Kolumny jedynie nie nadają się do nagłaśniania "imprez masowych"
Gdyby wybór padł na MR6 w roli wzmacniacza bardziej bym się skłaniał ku NAD
 

aenneus

New member
Dzięki . czyli koleżanki żony disco nie posłuchaj? :) a co do wzmacniacza to chyba nad nowy jest poza budżetem. Co byście ewentualnie powiedzieli na yamahę 301? Podoba mi się opcja sieciowa. Odpada chyba konieczność osobnego odtwarzacza.
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Słuchałem Yamahy AS-300 z MA , trochę za jasny dźwięk - chyba że ktoś tak lubi ale na dłuższą metę może to być męczące

Wzmacniacze NAD są teraz przecenione
NAD 316BEE - 1249zł
NAD 326BEE - 1499zł
 
Ostatnia edycja:

aenneus

New member
Hej, dzięki za opinie. A jak w bezpośredniej konfrontacji wypadają mr6 i bl30? Co do wzmacniacza- z tym modelem mieszczę się ładnie w budżecie. Martwi mnie tylko ze w salonie bx5 nie zagrały jakoś tak super. Bl40 brzmiały lepiej. A ma bardziej mi się podobają wizualnie tez.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeśli BX-y Ci się nie spodobały to MR też raczej Cię nie powalą. Na Twój metraż BL30 trochę za małe. Lepiej celuj w BL40. Całkiem przyjemne kolumny o ocieplonym brzmieniu i z mocnym miękkim basem. Ich brzmienie może się podobać.
 

aenneus

New member
A co z mr4? Też będą za małe? Jestem umówiony na odsłuchy w czwartek, ale chciałbym zebrać jak najwięcej informacji, żeby nie słuchać 15 zestawów tylko ze 3-4, bo zgłupieję.
 

aenneus

New member
Dzięki za opinie. A jeszcze takie generalne pytanie. Czy wzmacniacz taki jak denon pma 720ae jest dużo lepszy lub też w ogóle lepszy od amplitunera sieciowego stereo yamaha 301? Zapomniałem dodać, że w 90% muzyka będzie odtwarzana z komputera. W razie czego rozumiem że monitor audio nie pasuje do Yamahy. A melodika?
Ps. Teraz widzę, że w dobrej cenie można kupić amplituner yamaha 500. Warto? Generalnie poniżej ceny wzmacniacza denon. Wdzięczny będę za jakieś opinie i uagi.
 
Ostatnia edycja:

aenneus

New member
Ps. A co powiecie na zestaw HK3700+ oli roth RA3? Wiem, że kolumny małe, ale cena w jednym ze sklepów całkiem atrakcyjna- 2600. Choć z drugiej strony wyceniono mi zestaw MR6+ denon niewiele drożej. Warto o tym zestawie z rothami myśleć?
 

aenneus

New member
Od wczoraj wieczorem grają już u mnie mr6 z denonem. Całkiem dobrze to brzmi moim zdaniem. Jeszcze muszę poeksperymentować z ustawieniem kolumn w przestrzeni. A potem dołożyć do zestawu jakąś lepszą kartę muzyczną, najlepiej zewnętrzną i powinno być chyba jeszcze lepiej. Na razie głównym źródłem jest komputer. Z zestawu kina domowego został mi prawie nieużywany subwoofer jamo 210, najczęściej nie chciało mi się go włączać. I zastanawiam się czy go nie sprzedać- podłączać pod obecny zestaw chyba nie ma sensu?
 
Do góry