Zestaw stereo

maciek991

New member
Witam,

chciałbym prosić o pomoc w wyborze odpowiedniego sprzętu. Z racji przeprowadzki poszukuję odpowiedniego nagłośnienia i zdecydowałem się na zestaw stereo: wzmacniacz + tuner + kolumny. W starym mieszkaniu korzystałem z wiekowego kina domowego onkyo a następnie mini wieży.

Mój budżet to około 1500 więc poszukuję raczej sprzętu używanego.

Do sprzetu chciałbym podłaczyc laptopa oraz dekoder nc+ i playstation 3. W tm celu w niedalekiej przyszłosci mysle o kupnie DAC (Fioo D03K) i podłaczenie TV ze wzmacniaczem. Dysponuję równiez odtwarzaczem CD onkyo który chciałbym wykorzystac tymczasowo (do czasu dozbierania funduszy na lepszy).

Słucham bardzo różnej muzyki, od led zeppelin poprzez queen aż do muzyki klubowej, progressive, deep house.

Jeśli chodzi o wielkość pomieszczenia to jest to trudno ustalic poniewaz mieszkanie ma charakter otwarty. W załączniku szkic wraz z proponowanym przeze mnie ustawieniem głośników. Dodatkowo nad kuchnia znajduje sie wejscie na antresole, co zwieksza wyskosc pomieszczenia na okolo 5m.

Po lekturze oraz przeszukaniu internetu, wstepnie zainteresowany jestem:
wzmacniaczem Cambridge Azur 640a V2 (moge miec używke za ~ 700zł), nie wiem jakie kolumny do tego.
W moim mieszkaniu raczej kolumny podłogowe, ewentualnie monitorki plus subwoofer. Chciałbym zeby bas był wyrażny. Jaki tuner do tego?
Prosze o pomoc w wyborze oraz inne propozycje konfiguracji.

Z góry dziękuję za odpowiedzi
 

Attachments

  • Rzut mieszkania.jpg
    Rzut mieszkania.jpg
    10 KB · Wyś: 53

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Cambridge Audio to fajny wzmacniacz o ciepłym mięsistym dźwięku .Jest jednak małe ale - jeżeli na całość jest 1500zł, to po kupnie wzmacniacza zostanie 800zł a to na dobre kolumny podłogowe trochę mało pieniędzy

Jest alternatywa zwłaszcza że chcesz podłączyć kilka innych urządzeń - Onkyo A-5VL ,to wzmacniacz cyfrowy zaprojektowany zupełnie od początku ,ma wbudowany przetwornik C/A ,który jakością deklasuje Fioo .Jeżeli chodzi o dźwięk to też niewiele można mu zarzucić
 

maciek991

New member
Dziekuje za odpowiedz. A jakie kolumny do niego bys polecił? Czy ten wzmacniacz nie jest za słaby dla mojego metrażu? Budżet moge zwiekszyc o 200-300 zł jesli bedzie warto wiec na kolumny moge przeznaczyc ok. 900 zł
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Akurat ta seria kolumn AE jest bardzo udana ,miałem okazję słuchać mniejszy model .Świetna przejrzystość dźwięku i stereofonia

Kolumny Klipch to zupełnie inna bajka .Jeżeli lubisz mocny dźwięk z podbitymi krańcami pasma to może to być dobry wybór .Ja osobiście nigdy nie przepadałem za takim dźwiękiem i nigdy bym nie kupił kolumn Klipch -ale to jest tylko moje prywatne zdanie .Jest dużo fanów tych kolumn

Wzmacniacz Harmana to jeden z faworytów w swojej klasie cenowej ,oprócz nowoczesnego wyglądu ma bardzo dobry dźwięk ,więc sprawdzi się bardzo dobrze praktycznie w każdym repertuarze muzycznym .Dużą zaletą też jest wysoka wydajność prądowa tego klocka ,spokojnie poradzi sobie z różnymi kolumnami .W ogóle urządzenia Harmana (wzmacniacze,amplitunery) świetnie się zgrywają z kolumnami JBL ,można powiedzieć, że to takie naturalne połączenie .Gdyby wybór padł na ten wzmacniacz dobrą propozycją mogą być podstawkowe JBL Studio 230 ,pomimo że to kolumny podstawkowe oferują naprawdę duży dźwięk z bardzo dobrym basem .W podobnym klimacie są Magnat Quantum 673 - też obudowa mała, ale dźwięk zupełnie jak z podłogówki
 

maciek991

New member
Zdecydowalem ze zaczne od tanszego zestawu i bede go modernizowal. Chce na wlasnej skorze przekonac sie jak wszytsko zagra w moim mieszkaniu. Kupiełem wzmacniacz- ROTEL RA-920AX. Teraz chce kupic kolumny WHARFEDALE DIAMOND 8.3. Czy to dobre połaczenie czy moze wybrac jakies inne w cenie do 600zł? Pozdrawiam
 

Robson87

New member
Miałem Diamond 9.1 kolumny dość ,,ciemno'' grające, mało przestrzeni nie nadawały się do dynamicznej muzyki. Diamond 8.3 będą również ,,ciepło'' grały do spokojnej muzyki napewno się sprawdzą.
 
Do góry