zestaw stereo

Henry

Active member
Bez reklam
Kolega pisze, że ma CRTka więc pewnie dźwięk i tak można wypuścić tylko przez czincze lub wyjście słuchawkowe ;)
Prosty wzmak lub tani używany ampli wystarczą.

@krzycho7715,
Masz kablówkę i jest to wpiete bezpośrednio do TV czy masz jakiś dekoder?
Jeśli dekoder zewnętrzny, to mimo wszystko mógłbyś pomyśleć o czymś sensownym, bo niektóre kanały muzyczne nadają nie najgorszy dźwięk.
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Masz rację, przeoczyłem TV. To wszystko własnie zależy od oczekiwań kolegi, a My teraz to możemy sobie jedynie gdybać. Równie dobrze mozliwe że by wystarczył zestaw kolumn + ampli za 2,5k? Tego nigdy nie wiemy, dopuki ktoś nie odsłucha kilku zestawień i się nie określi w jakim przedziale cenowym chce dobierać sprzęt.
 
mam dekoder polsatu cyfrowego i fakt lubie mocny dynamiczny bas wiec klipsch rf52 odpada?tv sharp28lf96 ma wejscie scart,mozecie wymienic kilka par kolumn i wzmacniaczy ktore sa warte przesluchania
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Nie odpada, bo to też są kolumny z mocnym basem. Jeżeli lubisz taki dźwięk to zobacz Klipsch F10, Klipsch RF 52, Paradigm Moonitor Mini lub 7 v.7, JBL Studio 270, ewentualnie juz ciut bardziej ułożone ale nadal z fajnym basem Melodika BL 30. Na ten metraż wzmacniaczy będzie mnóstwo i każdy Ci może się podobać, bo najwięcej w brzmienie wniosą kolumny. Mnie się podobały NAD C326, Music Hall A25/35, Marantz PM 6005, Exposure 1010. Ale to nie wyklucza innych dobrych wzmako np. Cambridge audio, Rotel, HK, Arcam czy Vincent. Jak juz pisałem, My błądzimy po ciemku bo nie wiemy co już dla Ciebie bedzie wystarczająco dobre, jaki dźwięk lubisz, o jakiej kwocie w końcu rozmawiamy, bo przy słuchaniu muzyki z TV to nie trzeba jakiegoś wyrafinowanego brzmieniowo zestawu. Najlepiej gdybyś się udał do jakiegoś salonu i odsłuchal kilku zestawień, wtedy byś wiedzial na czym stoisz.
 
tylko ze na odsluchu puszczaja z cd lub bd i gdy bylem na takim odsluchu to super graly i dawaly efekty dynaudio excite z cambridge ale tak jak piszecie przy sluchaniu z tv tego brzmienia nie wykorzystam wiec po co placic 15tys jak podobnie zagraja za 4tys
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Do tego sygnału to i za 2000zł para, zagra super!

Np QAcoustics 2050i albo nowsze 3050i i będziesz bardziej niż zadowolony.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Dokładnie:) Za 4k to już masz super grającą parę kolumn, a do oglądania TV to wystarczą kolumny za 1500-2000zł, bo szkoda żeby potencjał droższych się marnował. W salonie po to puszczają na adekwatnych klasowo wzmakach i CD, żebyś mógł usłyszeć jak w pełni gra kolumna, bo jaki byłby sens gdyby podpinali pod dekoder cyfrowy? Mając jako źródlo TV to czy kolumny by kosztowały 2k czy 10k, to by zagraly na takim samym poziomie, więc jaki sens...?
 

werf

Active member
Bez reklam
Osobiście trzymał bym się pierwszej wersji,o ile budżet taki zakładałeś.Dołożył bym tylko sieciowca i abonament na Tidala
Warto kupić coś przyzwoitego,aby po tygodniu gdy czar nowości pryśnie nie być zniesmaczonym Możliwe że zmienisz preferencje co do muzyki jak posłuchasz czegoś innego w dobrej jakości
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
A ja właśnie jestem odmiennego zdania. Jako pierwszy samochod też nie kupujesz Ferrari po zdanym kursie, tylko uczysz się na slabszych silnikach i pniesz się w górę. Jeżeli kolega nie miał styczności z jakimkolwiek sprzętem audio, to nawet nie doceni brzmienia zestawu za 15k, tym bardziej podpiętego pod TV. Każdy z Nas najpierw miał słabszy sprzet i z czasem dorastał do zakupu czegoś droższego o lepszym brzmieniu. To jest trochę przerost formy nad treścią, bo wielu z Nas bardziej doświadczonych nie ma sprzętu stereo za 15k w swoich salonach, a przeważnie już kilka dobrych zestawień się odsluchiwalo. Ja bym tą droga nie szedł, tym bardziej że kolega jeszcze nie wie jaki za parę lat będzie miał metraż.
 
jedynie czego sie obawiam to tego by za tydzien miesiac czar nie prysl jak jeden kolega napisal bo kilka lat temu kupilem moj pierwszy zestaw kd sony za2k i po miesiacu chcialem sprzedac ale to pewnie dlatego bo to plastik a amplituner to nie to samo co wzmac stereo,klipsch rf52 sluchalem w mm i dosc mi sie nawet podobaly jeszcze te paradigmy chcialbym posluchac jak kolega sugeruje ze moga byc nawet lepsze od klipsch a wzmacniacz za ile wystarczy kupic?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeśli chcesz zestaw na lata to aż tak nie oszczędzaj. Podobało Ci się brzmienie Dynaudio więc na Twój metraż możesz pomyśleć o Excite X34 lub nieraz można jeszcze spotkać nowe Excite X32 (poprzednik X34). X32 będą tańsze. Do Dynek polecam Atolla IN100SE. To dobry. mocny wzmacniacz o ogromnej dynamice. Do tego możesz kupić odtwarzacz sieciowy i dac zarazem Cambridge Audio Stream Magic 6 v.2. Jeśli w przyszłości przerzucisz się na lepsze źródło (CD bądź dobrej jakości pliki) wykorzystasz potencjał tego zastawu. Ewentualnie jak nie chcesz odtwarzacza sieciowego kup tylko dac np. Musical Fidelity V90-DAC.
 
przepraszam jesli ktos sie zirytuje ale jestem w tym sprawach zielony co to jest dac i odtwarzacz sieciowy bo ja myslalem ze wystarczy para kolumn i wzmacniacz stereo a o atollu jakis sprzedawca mi proponowal jakas koncowka mocy przyznam kompletnie nie wiem co to daje podobnie jak przedwzmacniacz
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
DAC - jest to przetwornik cyfowo/analogowy - prosto mówiąc jest to urządzenie które zamienia sygnał cyfrowy na analogowy ,może być wbudowany w urządzenie np.wszystkie odtwarzacze CD go mają a także inne urządzenia jak radio cyfrowe DAB ,magnetofony cyfrowe DAT czy wzmacniacze cyfrowe ,amplitunery AV
DAC może być też urządzeniem oddzielnym z reguły takie przetworniki są lepsze

Odtwarzacz sieciowy - jak nazwa mówi służy do odtwarzania muzyki z plików ,oraz po podłączeniu do internetu umożliwia słuchania np.radia internetowego

Dobrze myślałeś do słuchania muzyki potrzeba wzmacniacz +kolumny i jakieś źródło dźwięku tzn urządzenie które będzie odtwarzać muzykę
 
Do góry