zestaw stereo

Witam!mam zamiar zakupic zestaw stereo 2kolumny+wzmacniacz do15tys zl do pokoju16m,film-muzyka50/50,muzyka roznorodna ale najczesciej disco tylko ze najczesciej z telewizji eska,4funtv i czy w takim przypadku sprzet za 15tys zagra lepiej od sprzetu za np.4-8tys?na marginesie podam ze proponowano mi taki zestaw dynaudio excite36,cambridge nie pamietam modelu i czy to jest dobra propozycja?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Dynaudio Exite to świetne kolumny ....tylko że puszczając Eske z telewizji raczej nie docenisz ich walorów
Cambidge Audio o też świetne klocki ,ale Dynaudio zasługuje na coś lepszego

Jeżeli mam być szczery to w przypadku źródła telewizyjnego kupno sprzętu za 15 tyś jest średnio sensowne ,lepsza będzie pierwsza opcja cenowa .Można pomyśleć też o innym źródle np.radiu internetowym

W miarę możliwości posłuchaj kolumn JBL Studio 270 /280 podejrzewam, że brzmienie Ci podejdzie kupno wzmacniacza to już prosta sprawa
 
Trzeba mieć chyba coś z głową nie tak by kupować sprzęt za tyle kasy do mp3. Niech kolega najpierw poczyta czym się różni format zapisu dźwięku mp3 itp od formatu bezstratnego flac,wav i tak dalej.
Jak chcesz słuchać Eski itp to kup sobie wzmacniacz za tysiaka plus
amerykańskie altusy (JBL) i słuchaj do woli. Szkoda kasy na sprzęt do słuchania takiej jakości nagrań.
 

SDman

Banned
Witam!mam zamiar zakupic zestaw stereo 2kolumny+wzmacniacz do15tys zl do pokoju16m,film-muzyka50/50,muzyka roznorodna ale najczesciej disco tylko ze najczesciej z telewizji eska,4funtv i czy w takim przypadku sprzet za 15tys zagra lepiej od sprzetu za np.4-8tys?na marginesie podam ze proponowano mi taki zestaw dynaudio excite36,cambridge nie pamietam modelu i czy to jest dobra propozycja?

Witam,
oczywisty jest przerost budżetu do wymaganego celu ale można coś pokombinować.
Proponuję jako źródło Marantz`a NA 6005 do niego podłączysz TV. Mega możliwości i radość z nowinek technologicznych.
Wzmacniacz z tej samej stajni Marantz PM 8005 -koniecznie ten bo ma regulację średnicy, a to może być bardzo ważne
przy sygnale z TV.
Nie po audiofilsku ale to w tym przypadku dopasowanie barwy będzie ważniejsze, a marantz (ten model) uzyskuje ją
lepszą na wyłączonym direct.

W wyborze kolumn kierowałbym się designem i wysoką skutecznością.
Np.

https://www.google.pl/search?q=Audi...c7wB8WqywPps79A&ved=0CEEQsAQ&biw=1264&bih=639

Kabelki kup za resztę czyli taniutkie i tak ten zestaw zaskoczy pozytywnie nie jednego audiofila.
W przyszłości jak zechcesz to wypożyczysz sobie okablowanie i zobaczysz na co na prawdę stać ten sprzęt.

Pozdr.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Witam!mam zamiar zakupic zestaw stereo 2kolumny+wzmacniacz do15tys zl do pokoju16m,film-muzyka50/50,muzyka roznorodna ale najczesciej disco tylko ze najczesciej z telewizji eska,4funtv i czy w takim przypadku sprzet za 15tys zagra lepiej od sprzetu za np.4-8tys?na marginesie podam ze proponowano mi taki zestaw dynaudio excite36,cambridge nie pamietam modelu i czy to jest dobra propozycja?
Jaka reszta sprzętu? TV? Tuner?
 
to jest tak ze chcialem juz kupic wysoki sprzet na przyszlosc gdy za jakies 5lat zakupie oled by swietnie chodzilo na filmach bo na dzien dzisiejszy mam tv crt i dvd ale po waszych sugestiach chyba poszukam cos prostego wiec moze ktorys model klipsch rf52/62/82?
 
a taki sprzet amplituner onkyo hts9100,klipsch rf52 mam mozliwosc tanio kupic,dlaczego oled nie?za5lat beda tylko oledy.tak na marginesie do dynaudio excite36 jaki bedzie odpowiedni wzmacniacz jesli cambridge jest za slaby?
 

rabit

Active member
Bez reklam
Kolegom nie chodzi o telewizor, tylko o jakość sygnału. Czyli jak nie będziesz miał dobrego materiału "wejściowego" (blu-ray, cd, flack), to nie usłyszysz różnicy. Dla Twoich potrzeb proponuję Denon-a X2100, Yamahę 777, Onkyo 636 i kolumny Jamo 626. Myślę że będziesz bardzo zadowolony.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
to jest tak ze chcialem juz kupic wysoki sprzet na przyszlosc gdy za jakies 5lat zakupie oled by swietnie chodzilo na filmach bo na dzien dzisiejszy mam tv crt i dvd ale po waszych sugestiach chyba poszukam cos prostego wiec moze ktorys model klipsch rf52/62/82?

Nie ma sensu wydawać takiej kasy przy słuchaniu z TV czy jakieś Mp3 (podobnie ci koledzy napisali), lepiej kup coś przyzwoitego z dobrych i popularnych modeli w przystepnej cenie. Chyba że wiesz na jaki metraż się będziesz przenosil i czy będzie ustawny pokój, jaka akustyka itd? Ale pewnie tego nie wiesz, więc patrz sugestia wyżej:D Nastepna kwestia, to że masz 16mkw, więc z mojego punktu widzenia nie widzę sensu inwestowania w drogie klocki bez adaptacji akustycznej, bo efekt by był niewspółmierny do wydanych pieniędzy. Dzwięk musi mieć się gdzie rozejść i sprzęt też powinien mieć czym oddychać, więc nie wystarczy wepchnąć go w kąt i po sprawie. Czy będziesz kiedyś rozszerzał stereo o KD? Pytam się, bo jeżeli tak, to można zainwestować w monitory które później byś dał na tyły. Do szybszej muzyki zobacz sobie coś z Klipsch F10, Klipsch RF 52, Melodika BL 30, Paradigm Monitor Mini lub 7v.7, JBL Studio 270. Wzmak już musisz sparować z kolumnami, a czy to będzie NAD, Exposure, Marantz, Rotel, Music Hall to już kwestia gustu. Do takiego słuchania jak napisałeś wyżej spokojnie Ci te zestawy wystarczą, a nawet powinieneś być zachwycony. Stereo to jest już większa zabawa i mając do wydania 15k trzeba wiedzieć w którym się idzie kierunku i już być trochę osłuchanym, inaczej przy źle dobranym sprzęcie efekt może być zupelnie odwrotny. Dodatkowo do takiego już sprzętu trzeba dobrać odpowiedni odtwarzacz CD czy sieciowy, który też kosztuje przeważnie tyle co wzmacniacz, no i odpowiednie okablowanie. To jest zabawa dla ludzi co mają zaparcie, warunki lokalowe, mają pieniądze...i nie boją się ich użyć:grin:
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Coraz niższe pułapy cenowe ....a zaczęło się od 15 tyś . :krol:

Z tymi kolumnami Jamo 626 to chyba nie najlepszy pomysł ,zwłaszcza w 16 metrach
Odnośnie kanału muzycznego Eska- jest wersja HD na razie tylko w niektórych kablówkach ,ale już niedługo zapewne znajdzie się w przekazie satelitarnym ,więc inwestycja w fajny telewizor ma sens :)
 

rabit

Active member
Bez reklam
Wydaje mi się ze 4x4 to już nie taki mały pokój. Jeżeli ktoś zaczyna zabawę i słucha takiej muzyki (u mnie tez często leci Eska jak coś robię) najprawdopodobniej będzie chciał mieć cykanie z kolumn i bas. Do sprzętu za 15tysi trzeba "dorosnąć". Oczywiście mogę się mylić i kolega już zaczyna łapać bakcyla audio. Co do jakości Eski, to na nc+ jest tragiczna. Tylko MTV HD gra jako tako.

Telewizor oczywiście kup jak najlepszy, bo to naprawdę będzie zakup na lata. Z audio się tak nie da. Ilu tu juz kolegów pisało ze to juz koniec, i nic innego nie chcą (w tym i ja). :)
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Za przyzwoite pieniądze możesz mieć wzmacniacz stereo Denona PMA720, do tego odtwarzacz sieciowy DNP730 i odtwarzacz CD DCD720.
Masz bardzo przyzwoity i funkcjonalny zestaw stereo za nieduże pieniądze, a do tego możliwość odtwarzania nie tylko MP3;) ale dobrej jakości formatów bezstratnych czy płyt CD, jak posłuchasz i porówansz jak to brzmi, to będziesz wiedział dlaczego koledzy z przymróżeniem oka potraktowali wpis o emepetrójkach.
Alternatywą mógłby być np. Marantz PM6005 + NA6005+ CD5005, ewentualnie HK3770 + player CD.
 
co do tv to na razie zostane przy crt,raz bo mam sentyment a dwa czekam na dopracowane oledy,pokoju nie zamierzam zmieniac zostaje16m,za waszymi sugestiami zakupie zestaw przejsciowy by za kilka lat go wymienic na super zestaw+tv oled,czyli klipsch rf52 beda dobre?a zamiast wzmacniacza stereo ,amplituner onkyo9100 tez zagra fajnie?bo mam okazje kupic uzywany tanio
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Żebyś dobrze zrozumiał, każdy sprzęt się dobiera wdł. własnych preferencji. My możemy Ci jedynie zwrócić uwagę na pewny sprzęt, ale to Tobie ma się podobać. Osobiście zamiast Klipsch bym wolał Paradigm. Sam mam Roth Oli ( teraz pod nazwą Melodika), która też ma fajny bas ale delikatniejszą górę. Ja nie lubię przejaskrawionej góry pasma, bo mnie to męczy przy dłuższym słuchaniu. Ale to jest tylko moje zdanie, bo tobie może się podobać bardziej uwypuklona góra czy jaśniejsze granie. Niektórzy wolą cieplejsze dźwięki a niektórzy bardziej sterylne. Do pary kolumn nie ma sensu brać amplituner KD, bo po prostu gorzej zagra i nie wykorzystasz jego potencjału w filmach. Dodatkowo za kilka lat jak się przeprowadzisz, to wejdą amplitunery z innymi/nowszymi dekoderami, wejściami czy wersjami HDMI do przepuszczania nowszych formatów, więc nie warto teraz iść w starsze modele bo to co chwilę się zmienia. Jeszcze Ci nadmienię, że jak byś chcial kiedyś spiąć amplituner KD ze wzmakiem stereo to najlepiej gdyby amplituner posiadał wyjście pre-out. Jak kupisz dobry, nawet starszy wzmacniacz to może u Ciebie slużyć nawet 20 lat, bo te sprzęty się nie starzeją ( poza wyglądem obudowy), podobnie jest z kolumnami czy subwooferem. Zmieniają się trendy, a dobry dźwięk nadal pozostaje dobry. Co innego w przypadku KD i coraz nowszych nowinek, którymi faszeruje się wychodzące amplitunery KD. Zobacz sobie na allegro, masz wzmak Music Hall A35.2, ktory ladnie wygląda i fajnie gra, oraz posiada wszystkie potrzebne przyłącza. Mnie się dźwięk z niego podobal i sam miałem dylemat czy wybrać ten czy Exposure, ale Exposure 1010 był tańszy i też dobrze zagrał.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Przede wszystkim odpowiedz SOBIE na pytanie czy słyszysz różnice w jakości sprzętu w ogóle.. Posłuchaj w sklepach salonach itp
Bo może nie chodzi o jakość a tylko ilość? (dużo umcyk umcyk itp)

Ja bym osobiście już nie łączył Onkyo z Klipschami (miałem to połączenie) bo to połączenie pogłębia charakterystykę sprzętu zamiast go uzupełniać.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
No i czy zależy Nam bardziej na przyłączach, czy na dźwięku? Wadą większości wzmaków jest tylko mozliwość podłączeń analogowych, chyba że mają DAC na pokładzie i wejście cyfrowe. Więc TV móglbyś tylko podpiąć po analogu. Jest też mozliwośc dokupienia nawet na parę groszy odsobnego DAC. Jeżeli zależy Ci tylko na dźwięku z TV i MP3, to chyba faktycznie nie ma co specjalnie szukać, bo ta jakość jest ogolnie kiepska.
 
Do góry