zestaw stereo z białymi kolumnami

pasazer

Member
Witam

Chciałbym zbudować zestaw stereo. Ważnym kryterium jest to, że kolumny mają być w białym połysku. To dość mocno zawęża wybór.

Amplitunera jeszcze nie mam. Ma być sieciowy bo 99% słuchania to Spotify. Z tego co przeglądałem to na rynku są tylko dwa: Onkyo 8150 i Yamaha 602. Odsłuchiwałem je w sklepie i raczej Yamaha.

Pokój ma 35-40m2

Budżet - wiadomo, że im mniej tym lepiej. Ale ma to dobrze grać więc dopuszczam wydatek zarówno 5, jak i 8 tys zł.
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Dalbym troche wiecej niz 5k i poszukal , uzwyanego wzmacniacza i jakiegos streamera.
Onkyo na ten metraz to juz moze byc za slabo.

pzdr
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Co do kolumn; Dali Ikon mkII, Canton Chrono SL, poszukaj też Quadral - dużo w bieli, Monitor audio RX lub lub nowsze Studio, Jamo Concert, Wharfedale Diamond, Triangle Color... wszystko zależy od budżetu.

Masz bardzo duże pomieszczenie, ten budżet 8 tys, to na całość z elektroniką?
 
Ostatnia edycja:

pasazer

Member
Co do kolumn; Dali Ikon mkII, Canton Chrono SL, poszukaj też Quadral - dużo w bieli, Monitor audio RX lub lub nowsze Studio, Jamo Concert, Wharfedale Diamond, Triangle Color... wszystko zależy od budżetu.

Masz bardzo duże pomieszczenie, ten budżet 8 tys, to na całość z elektroniką?

Wiem, że mam duży metraż, jednak tym nie do końca proszę się sugerować. Za ścianą mieszka Pani z małym dzieckiem i jeszcze jest w ciąży, więc będzie kolejne.
Ma po prostu przyjemnie grać sobie muzyczka ze Spotify/Tidala.

Słuchałem Monitor Audio Silver 8. Podobały mi się. Ale one nie są białe tylko kość słoniowa.
 

pasazer

Member
Dalbym troche wiecej niz 5k i poszukal , uzwyanego wzmacniacza i jakiegos streamera.
Onkyo na ten metraz to juz moze byc za slabo.

pzdr

Wolałbym sprzęt nowy. Wydaje mi się, że wystarczy sam amplituner sieciowy. Oprócz Onkyo i Yamahy zobaczyłem w necie, że podobne robi Pioneer - ale go nie mam gdzie odsłuchać.


Przez chwilę zastanawiałem się nad Heco Ascada 600. Podobały mi się. Nie mają oddzielnego amplitunera - co za bardzo mi nie przeszkadza ale... Nie mają Spotify Connect, więc mogę się podłączyć Iphonem tylko przez bluetooth. Czy bluetooth "obcina" ? Czy też to nie ma znaczenia?
 

dimo

New member
Pylon Audio robi swoje kolumny w białym high-glossie. Modele Diamond 25 i Diamond 28. Ponoć bardzo ładnie grają.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Pylon Audio robi swoje kolumny w białym high-glossie. Modele Diamond 25 i Diamond 28. Ponoć bardzo ładnie grają.

Też stawialbym na Pylony. Mają najlepszy stosunek ceny do jakości i są przeznaczone dla ludzi a nie audiofilow. Bez urazy ale dźwięk to dla mnie też głównie Spotify i powiedzmy sobie szczerze, trudno o coś bardziej złego... Czy podłączasz Nautilusy czy Altusy to zagrają tak samo.
PS Też byłem audiofilem zamieszanym w pranie mózgów przy pomocy fachowego pisma, na szczęście wyleczyłem się z tego. Jeśli dodam że śpiewałem zawodowo to może nikt nie zarzuci mi, że jestem głuchy muzycznie.
 

pasazer

Member
Też stawialbym na Pylony. Mają najlepszy stosunek ceny do jakości i są przeznaczone dla ludzi a nie audiofilow. Bez urazy ale dźwięk to dla mnie też głównie Spotify i powiedzmy sobie szczerze, trudno o coś bardziej złego... Czy podłączasz Nautilusy czy Altusy to zagrają tak samo.
PS Też byłem audiofilem zamieszanym w pranie mózgów przy pomocy fachowego pisma, na szczęście wyleczyłem się z tego. Jeśli dodam że śpiewałem zawodowo to może nikt nie zarzuci mi, że jestem głuchy muzycznie.

Taka opinia do mnie przemawia. Spotify to tylko spotify. Ale nie kupuje już płyt CD, bo spotify jest dla mnie wygodny.

Który amplituner do nich?

I gdzie je najtaniej kupić?


Czy ktoś może się wypowiedzieć w temacie mojego pytania o Bluetooth. Czy amplituner musi mieć spotify connect czy taka sama jakość będzie jak będę uruchamiał spotify na ipghone i przesyłał do głośników sygnał po bluetooth?
 

brodacz

Active member
Bez reklam
BT 4.0 obsluguje do 1Mb/s, więc ze strumieniowaniem nie powinno być problemu. Jednak takie rozwiązanie ma kilka słabych stron i jeśli jednak znalazłbyś w dobrej cenie coś zintegrowanego to byłoby to praktyczniejsze.
Co do samych kolumn to wejdź na stronę producenta. Pewnie odpowiednio pokieruje.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Szczerze to nie mam bladego pojecia dlaczego niby dzwiek bezposrednio z ampli a dzwiek puszczony z tel. po bluetooth do ampli mial sie czyms roznic?

Bedzie i musi byc tak samo. Bo i tu i tu przesyla ci pioseneczke cyfrowo czyli w kodzie 0 1.
 

pasazer

Member
Wydaje mi sie, ze w jednym przypadku odtwarzanie muzyki jest na iphonie i po BT jest przesylany do amplitunera. Moze byc cos obcinane.
W drugim przypadku telefon tylko steruje spotify i amplituner sam odtwarza muzyke. Ale to moje przypuszczenia
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
A moim zdaniem czy z telefonu czy z ampli wszystko trafia do modulu w ampli, ktory zmienia sygnal z cyrowego na analogowy.

Przed tym modulem nie wazne co sie dziejie z plikiem bo za kazdym razym jest sprawdzany bit zgodnosci czy wszystkie dane sa kompletne. Jezeli nie informacja jest przesylana na nowo.

Obczaj sobie denona x3200 niedlugo wychodzi nowy to beda promocje lub marantza 6009 wspanialy ampli, z checia bym zamienil moj wzmak pma1500ae spowrotem na ten ampli.
 
Do góry