Zestaw stereo - pytanie o urządzenie które potrzebuje.

mromat

New member
Witam.
Do pewnego czasu zastanawiałem sie nad zakupem amplituner kinowego typu Denon x2000 lub x3000 ale stwierdziłem ze przez dluzszy czas będę słuchać samej muzyki i to na dwoch kolumnach. Kino to tylko dodatek u mnie chociaż lubie obejrzeć dobry film. Wyczytałem tutaj ze wzmacniacz stereo zagra zdecydowanie lepiej niż ampli 7.1 dlatego zdecydowałem sie ze kupie zestaw stereo a ewentualnie pozniej amplituner do kina czy do ps3 dla małego.
Salon 27mkw w kwadracie, mało umeblowany.
Teraz chciałbym abyście polecili mi urządzenie/tuner/wzmacniacz , nie wiem jak ten sprzęt bedzie sie zwał - który w cenie ampli o których myślałem czyli ok 1700-2300zl bedzie lepiej grał w stereo.
Bardzo mi zależy aby posiadał funkcje sieciowe bezprzewodowe. Źródłem muzyki bedzie głownie iPhone z AirPlay oraz laptop z kabla hdmi.
Kolumny jakie brałem pod uwagę i bede odsłuchiwal to:
Monitor audio mr6
Melodika 40
Jbl studio 270 (no chyba ze poczuje pozwalająca różnice to 280)
Taga harmony f100
Czyli przedział cenowy kolumn jest Wam znany i jak cos jeszcze do tego byście dorzucili to piszcie.
No ale moje główne pytanie to tak jak juz pisałem dotyczy urządzenia do zestawu stereo które pozwoli mi puszczać muzykę z laptopa i airplay z iPhona. Czasami podłączam laptopa do tv i chciałbym aby z tv leciał sygnał na sprzęt. Moze byc coaxial lub hdmi.
Słucham każdej muzyki lecz najwiecej muzyki elektronicznej( minimal, electro, house, dupstep)
Jeśli bedzie taka możliwość to moge kupic sam wzmacniacz i z nim jeździć na odsłuchy. Nie wiem tylko czy to dobry pomysł i czy warto tak robic.

Trochę przez dzisiejszy dzien poogladalem i prawdopodobnie potrzebuje albo amplitunera stereo albo wzmacniacz plus jakiś tuner. Jeśli chodzi o dwa urządzenia to znalazłem Denon PMA i DNP 720. Co o tym myślicie? Czy dwa takie urządzenia zagrają lepiej niż x3000? Ktoś cos moze jeszcze polecić? Jestem świeży i nie znam wielu marek a moze sie okazać ze jest na rynku jakiś bezprzewodowy amplituner stereo?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Brazylia123

New member
Witam jak mało filmów to faktycznie lepiej stereo denon 720 przy tej muzyce może się sprawdzić , ale to wzmacniacz stereo nie ma żadnych funkcji sieciowych , do tego odtwarzacz strumieniowy DNP 720 obsługuje AirPlay do tego Melodika BL 40 lub JBL 280 bo jednak duża powierzchnia te 27mk2 i powinno być dobrze .
Moim zdaniem MA będę za łagodne do np. house , electro , Tag nie słuchałem , pewnie też warto posłuchać .
Co do konfrontacji amplitunera kina x3000 to lepiej zagra wzmacniacz denon 720 tym bardziej , że sam piszesz mało kina w stosunku do muzyki stereo .

Jeszcze jedna opcja to amplituner stereofoniczny sieciowy Harman Kardon HK 3770 , najlepiej posłuchać w salonie , elektroniki i kolumn .
 
Ostatnia edycja:

BurnerPL

New member
Czy w przypadku zestawu PMA720 + DNP720 + kolumny stereo jest możliwość puszczenia dźwięku z TV przez kolumny, gdy TV ma tylko optyczne wyjście audio?
Sam się waham między Marantzem SR5008 a Denonem PMA720 + DNP720, gdyż ważne dla mnie jest radio "tradycyjne", radia internetowe, Airplay, ale również możliwość puszczenia dźwięku z TV przez amp./wzmak. na kolumny... W moim przypadku chyba i tak wygrywa ampli, gdyż filmy w 5.1 również chętnie obejrzę :)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam poprzednika SR5008 (czyli SR5007), to muzykalne amplitunery, mocne i dobrze wyposażone. Ale w stereo PMA720 gra odczuwalnie lepiej. Miałem w domu oba klocki dość długo. DNP720 nie testowałem więc nie pomogę. Jak zależy Ci bardzo na 5.1 to kup SR5008, który ma pre-out więc jak coś nie będzie Ci odpowiadało dokupisz wzmacniacz.
 

mromat

New member
Dołączam sie do pytania BurnerPL czy jest możliwość w takim systemie aby źródłem dźwięku był TV? (Dokładnie chodzi mi o taki układ: Laptop do tv przez hdmi i z tv do wzmacniacza optykiem)
 

Brazylia123

New member
Tylko denon 720 nie posiada ani wejścia , ani wyjścia optycznego to typowo zintegrowany wzmacniacz .
Ale kupujesz konwerter Fioo D3 i łączysz cyfrowo tv z tym konwerterem , analogowym wyjściem RCA - do wzmacniacza i tyle .
Koszt Fiio D3 chyba 150zł .
 

Brazylia123

New member
Tak jak pisałem , kupujesz konwerter cyfrowo/analogowy np. tani Fioo D 3 i masz sprawę załatwioną , to jest mały koszt takiego Fiio .
Właśnie ten prosty konwerter wykorzystuje się do połączeń , kiedy tv nie posiada wyjścia RCA , tylko cyfrowe , to samo np. z konsolą , dekoderem cyfrowym itd..
http://kinoplay.pl/przetwornik_cyfrowo-analogowy_fiio_d3,89,923.html

A ten strumieniowiec DNP wykorzystujesz do plików muzycznych tylko i sterujesz przez androida .
 
Ostatnia edycja:

mromat

New member
Ok rozumiem.
W mlimnorzypadku przez iOS ;)
A jak to jest w przypadku AirPlay z iPhona? Czy iPhone jest odtwarzaczem czy tylko źródłem plików a odtwarza DNP?
 

Brazylia123

New member
Jak masz muzę wgraną na Iphona , Ipoda itd.. to wysyłasz bezprzewodowo do DNP a on dekoduje i przesyła do wzmacniacza , albo podłączasz przez lan/wi-fi do komputera + wtyczka foobar , bezprzewodowo i sterujesz np. tabletem czy innym mobilnym urządzeniem , no jest możliwości trochę w sumie zależy od potrzeb .
Jest też możliwości wykorzystania dysku sieciowego NAS .
 
Ostatnia edycja:

mromat

New member
To jeszcze mi powiedzcie czy jest sposób na puszczenie dźwięku z laptopa na taki system. Nie chodzi mi o same nagrania ale cały dźwięk z laptopa. Aux? W dotychczasowym ampli czuje dużą różnice miedzy połączeniem laptopa małym jackiem z gniazda sluchawkowego laptopa aux a hdmi.
 
Ostatnia edycja:

Brazylia123

New member
Nie za bardzo rozumiem jaki system ?
Chcesz przesłać dźwięk z wyjścia analogowego laptopa do denon 720 , no jeżeli posiadasz analogowe wyjście to zwykły kabel RCA .
HDMI to masz cyfrowe wyście / wejście obrazu i dźwięku wielokanałowe .
Laptopa możesz podłączyć do wzmacniacza stereo denona 720 , analogiem RCA i wyjściem słuchawkowym i tyle .
 
Ostatnia edycja:

Brazylia123

New member
Straty to mogą być na bardzo długich kablach sygnałowych ,ale bardzo długich , ten konwerter już pisałem jest dedykowany do takich sytuacji i nie po gorszy dźwięku , po prostu przetwarza sygnał cyfrowy na analog .
Ale to też nie jest typowy dac do poprawy brzmienia nie w tej kasie za 150zł.
Do tv i dekodera z wyjściami cyfrowymi jak najbardziej .
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
A na tym konwerterów Fioo D3 nie ma strat?

Trudno od przetwornika za 150zł wymagać finezji , zwłaszcza że jego budowa wewnętrzna nie jest zaawansowana

W domowych warunkach przeważnie nie używa się przewodów dłuższych niż 1 metr ,chociaż przy połączeniach analogowych spotkałem się w kilku publikacjach ,że technicznie ma uzasadnienie łączenie kolumn krótkimi kablami ,natomiast klocki długimi sygnałowymi - akurat osobiście nie zgadzam się z tą teorią
 

Brazylia123

New member
Reasumując po prostu ku to sobie i podłącz 150zł to nie duży wydatek , zasilasz z portu usb bo do tego służy tylko , w tym konwerterze .

Lepszej jakości dac masz w DNP denonie tym strumieniowcu to też nie jest wybitny układ ,ale jaka cena taka klasa sprzętu i do np. flac spokojnie wystarczy , do " gęstego formatu " hi-res 192/24 już nie , ale z drugiej strony linn records w tym formacie chyba jako jeden z nielicznych muzykę odpłatnie udostępnia .
 
Ostatnia edycja:

BurnerPL

New member
Posiadam Samsunga 46es6800 z optycznym wyjściem audio.
Jak połączyć Denona DNP720AE oraz Zensory 7 i Fioo D3 , aby:

a.) móc puszczać dźwięk z TV na kolumny, zarówno z TV naziemnej jak i korzystając z dobrodziejstw Smart TV (filmy na youtube, radia internetowe na smart TV, muzyka po DLNA)
b.) puszczać muzykę z płyt CD przez bluray Panasonic DMP-BDT500
c.) puszczać filmy z bluraya (obraz na TV i dźwięk z Zensorów)
d.) puszczać muzykę z laptopa ?

Wystarczą takie połączenia:

1. z TV do wzmaka przy użyciu Fioo D3 i kabla RCA - aby puszczać dźwięk z TV na kolumny (telewizja i youtube/muzyka po DLNA)
2. z bluraya Panasonic DMP-BDT500 do wzmaka kablem RCA i do TV kablem HDMI (obraz na TV i dźwięk przez kolumny)

Co z laptopem?
 
Ostatnia edycja:

silvanouk

New member
Dołącze się do tematu stereo. Jak na tle dwóch omawianych mozna odnieść się do Hk3700?. Podoba mi się również Marantz mcr 610, ze wzgledu na funkcje. Jak Wasze odczucia?
 
Do góry