Zestaw stereo - prośba o pomoc w wyborze

Adamek

New member
Witam,

Noszę się z zamiarem kupna zestawu stereo (amplituner + głośniki)
Będzie to mój pierwszy zestaw, więc bardzo proszę Was o pomoc.
Pokój, w którym będzie się on znajdował ma ok. 20m2. Odległość siedząca od miejsca ustawienia sprzętu to ok. 3,5 m.
Będzie on podpięty po telewizor LCD Samsung LE40B650 ("n" telewizja)

Sprzęt będzie służył do:
- oglądania filmów (40 %);
- słuchania muzyki: pop, rock, hip-hop (60%)

Po przejrzeniu większości postów wstępnie wybrałem:
- amplituner Harman Kardon 3490;
- głośniki KEF 7, JAMBO S 606

Kwota jaka dysponuję to 3000 zł.

Jutro wybieram się na wstępny odsłuch. Bardzo proszę o pomoc w dokonaniu wyboru lub podsunięciu jakichś propozycji.
Dziękuję.
 

Adamek

New member
Rozumiem ze amplituner Harman Kardon 3490 nad którym sie zastanawiam jest dobrym wyborem?
Monitor Audio BR5 troszke wiecej kosztuja:( , chciałem sie zamknac w kwocie 3000zł.
 

eltebe

New member
Amplituner jak dla mnie nie ma sensu do stereo to raz.
Dwa co będzie źródłem tych 60% muzyki?
Czy dekoder ma wyjscia analogowe?
Czy planujesz 5.1/7.1?
Ja osobiście używam Cambridge Audio 640v2 + Tonsil Siesta
Myślę że w tej kwocie możesz taki zestaw kupić.
Wzmak nie ma wejść cyfrowych stąd pytanie o analog na dekoderze.
Siesta może ci nie przypaść do gustu nie łupie jak jamo i gra bardzo szczegółowo i może ci to nie pasować przy muzyce jakiej słuchasz.
KEF dla mnie grał płasko i bez wyrazu. Jamo słuchałem i też nie są muzykalne tylko mają bas niezły - do kina ok.
W wawie na bródnie mieli tonsil siesta/jamo/KEF(audioswiat) z CA do posłuchania więc jeśli jesteś z wawy to polecam ;)
 
Ostatnia edycja:

Kaszan

New member
Jakość wyjść analogowych dekoderów jest moim zdaniem co najmniej wątpliwa.. Amp stereo jest chyba lepszym rozwiązaniem niż wzmacniacz, bo podłączysz się cyfrowo przez optyka i dodatkowo będziesz miał możliwość podłączenia z czasem suba.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
3490 jest dobrym wyborem ale przy takim budżecie warto zainwestować więcej w kolumny, a mnie w amplituner. Na pacu boju więc: HK3390+BR5.
 
Do góry