zestaw stereo ok. 10 tys

pajda24

New member
Witam, przymierzam się do zakupu zestawu stereo do salonu ok 40m2, generalnie słucham każdego rodzaju muzy z przewagą rocka/metalu, lubię dynamikę w sprzęcie, mięsisty bas połączony z wyraźnymi wysokimi tonami (talerze w perkusji :)). Po przeanalizowaniu różnych forum (jestem jeszcze przed odsłuchem) wyszło, że dobrym zestawem byłby HK990+Klipsch82II, lub Paradigm 11 vs 7, proszę o poradę, sprzęt ten ma mi służyć kilka ładnych lat, także nie chcę wtopić, słuchacze rocka!!!, jak mówił przywódca z lat 70-tych, pomożecie?
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zdecydowanie polecam Paradigm 11 v. 7. Ja słyszałem mniejszy model i przypadł mi do gustu. Duża dynamika i bas, wyraźne wysokie. Moim zdaniem kolumny stworzone do ostrej muzyki. Tego HK niestety nie słyszałem. Ma dobre opinie i na pewno to potężny wzmacniacz.
 

eddielublin

New member
Paradigm tak, ale spróbuj posłuchać Harpia Acoustic Amstaff/Amstaff Mini, sam ostatnio zakupiłem te kolumny, popatrz w wątku o moich dylematach. Utworem referencyjnym od którego zwykle zaczynałem to Ov fire and the void Behemotha, jak talerze i stopy z tego utworu zagrały to już wszystko potem zagrało. Obecnie mam Advance Acoustica max 150 ale powoli zacznę do mojego salonu także poszukiwać wzmacniacza. Zwróć uwagę na Atoll 100/200, coś z Advanca, NAD-a
Warto poszukać rozwiązania w mniej popularnych markach, oferują one naprawdę zadziwiające możliwości, nie należy obawiać się też krajowych producentów. Dobre wrażenie na AS zrobiły na mnie Studio 16Hertz
10 tys to już fajna kasa na solidne stereo
 

pajda24

New member
dzięki za Wasze porady, zdecysowanie są mi pomocne,
będę miał możliwość odsłuchu Paradigmów 11 v 7, niestety nie będę mógł ich na razie przetestować na wzmakach, o których piszecie, tak czytam, że może poszukać możliwości odsłuchu na advance acoustic, tylko pytanie, który model, tak samo z Nad.
Mój salon ma w sumie ok. 50 metrów, tylko, że jest od części kuchennej oddzielony ścianką do połowy, po dłuższej ścianie ma wysokość 3 metry z drugiej strony 5 metrów. Na podłodze kafle, na ścianach nidagips, także parametry chyba niezbyt korzystne do akustyki.
Proszę o rady,
 

WiTT

New member
Bez reklam
tylko pytanie, który model, tak samo z Nad.
Mój salon ma w sumie ok. 50 metrów, tylko, że jest od części kuchennej oddzielony ścianką do połowy,
Oj poniżej NAD C356 z nowych to nawet bym nie schodził. Nawet bym skierował na C375. Bądź jakaś używka z dobrej serii. Dużo metrów z wysokim sufitem.
 

LukeSky

Member
Bez reklam
Klipsch? Na rynku jest sporo więcej lepszych marek, które robią o niebo lepsze kolumny i to bez względu na rodzaj muzy. Poszukaj, idź na odsłuch, nie bój się posłuchać także marek bardziej egzotycznych.
 

pajda24

New member
no i w końcu uzbierał kasę i po odsłuchach zakupił. Wybrałem NAD C356 + NAD C546 + Monitor Audio Silver 8, najbardziej ten zestaw mnie rozwalił, teraz go grzeję :)
 

SDman

Banned
Witam, przymierzam się do zakupu zestawu stereo do salonu ok 40m2, generalnie słucham każdego rodzaju muzy z przewagą rocka/metalu, lubię dynamikę w sprzęcie, mięsisty bas połączony z wyraźnymi wysokimi tonami (talerze w perkusji :)). Po przeanalizowaniu różnych forum (jestem jeszcze przed odsłuchem) wyszło, że dobrym zestawem byłby HK990+Klipsch82II, lub Paradigm 11 vs 7, proszę o poradę, sprzęt ten ma mi służyć kilka ładnych lat, także nie chcę wtopić, słuchacze rocka!!!, jak mówił przywódca z lat 70-tych, pomożecie?

Witam,
trochę napisałem tutaj
http://www.hdtv.com.pl/forum/kolumny/113202-monitory-do-6000-zl-2.html
może się przyda w rozważaniach.

Pozdr.
 
Do góry