Zestaw stereo: kolumny/monitory DAC słuchawki

qqq88

New member
Witam
Składam swój pierwszy zestaw stereo do PC. Potrzebuję:
1. DAC ze wzmacniaczem słuchawkowym - do 3 tysięcy, mój typ: Matrix Quattro DAC
2. Słuchawki - do 2 tysięcy, jestem zainteresowany HD600, 650, 700, Beyerdynamic T90
3. Kolumny, monitory bliskiego pola na biurko, muzyki słucham głównie korzystając z komputera i biorę pod uwagę tylko do takiego słuchania, nie mam miejsca jak ustawić normalne kolumny do nagłośnienia pokoju, poza tym nie mam też możliwości by słuchać głośno muzyki z kolumn z uwagi na domowników, głośniki + wzmacniacz lub głośniki aktywne do 2500-3k maks. Co sądzicie o Adam A5X?
Muzyka: metal od heavy po death, rock, jazz. Pokój 12m2.
Proszę o poradę. Dziękuję z góry za wszelkie odpowiedzi.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Wskazane kolumny Adam A5X wydają się normalne ,co prawda nie jest to poziom jakościowy eve audio , ale być może w Twoim przypadku się sprawdzą

Ciekawy (wręcz dziwny ) jest głośnik wysokotonowy , wyglądem przypomina wstążkę ..ale czy tak rzeczywiście jest ?
 

qqq88

New member
przemko87 masz na myśli kolumny Eve Audio SC205? W sklepie muzyzycznym jest para za 3200, sporo, ale jeśli są tak dobre to może warto się zastanowić nad nimi. Co możesz więcej mi o nich powiedzieć?
 

dzik87

New member
Widzialem na drugim forum masz tez temat o dacu, ktory Ci zaproponowalem.

Jeszcze M-Daca obczaj. Niby 4k pln kosztuje ale za 3 wyrwiesz jak sie potargujesz.

Ja M-Daca bede kupowal, jak mi sie audiolab spodoba po odsluchac.
 

Pan_Borowik

New member
Monitory bliskiego pola KRK VXT6 - mieszczą się w przedziale do 3000zł.
M-DAC zaproponowany przez dzik87 to dobry pomysł, ale nie wiem czy go znajdziesz dużo poniżej 4000zł.
Może warto posłuchać Marantz HD-DAC?
 
Ostatnia edycja:

qqq88

New member
M-DAC byłem zainteresowany. Gdzie za 3 tysiące można wyrwać? Na Amazon.uk 580 funtów kosztował gdy patrzyłem ostatnio. Byłem też zainteresowany Hegel HD12 - wg recenzji sprzęt świetny, ale opinie są mieszane. Z kolei zainteresował mnie teraz Audiobyte Black Dragon, ale cena powala - 6,5k. Zacząłem się zastanawiać czy może nie lepiej osobny wzmak do słuchawek i osobny DAC.
 

qqq88

New member
Podniosłem budżet. Teraz mój zestaw kształtowałby się następująco. Słuchawki - HD600 - 1300. DAC+wzmak słuchawkowy - Audiobyte Black Dragon - 6500. Monitory - Adam A7X - 3600. Wychodzi sporo, ale postanowiłem dołożyć i kupić coś zajebistego. Jeszcze okablowanie, ale na chwilę obecną nie mam pojęcia jakie, jeszcze się w temat kabli nie wgryzłem.
 
Do góry