Zestaw stereo jakie kolumny?

dziulo

New member
Witam
Zamierzam skompletować zestaw stereo lecz mam dylemat z wyborem kolumn.
Pokój 24m2 posiadam amplituner Deneo AVR-1803. Zestaw będzie głownie wykorzystywany do słuchania muzyki : rap, etno, reggae ,oraz oglądanie filmów i sporadycznie granie na konsoli Xbox one . Preferuj wyrazisty bas lecz bez przesady :D. Mój budżet 1000-1200zł max. Kolumny mogą być podstawkowe lub stojące. Proszę o pomoc i sugestie
Pozdrawiam
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ze względu na metraż i rodzaj muzyki skłaniałbym się w kierunku kolumn podłogowych. Kolumny mają być nowe czy używane?
 

Borixon

Active member
Bez reklam
w tej kwocie to na nówki raczej bym nie patrzył.
używane Missiony m35i , JBL E60, Monitor Audio MR4... Sporo jest używek we fajnej cenie.
 

dziulo

New member
Ze względu na metraż i rodzaj muzyki skłaniałbym się w kierunku kolumn podłogowych. Kolumny mają być nowe czy używane?
Biorę też pod uwagę kolumny używane

w tej kwocie to na nówki raczej bym nie patrzył.
używane Missiony m35i , JBL E60, Monitor Audio MR4... Sporo jest używek we fajnej cenie.
Mission m35i : poczytałem troszkę zapowiadają się dość ciekawie lecz ciężko je znaleźć na aukcjach :(
JBL E60 : podzielane zdania wyczytałem na ich temat brak sceny dźwiękowej zbyt dudniący bas więc raczej odpadają
MOnitor Audio MR4: niestety przewyższają mój i tak naciągnięty budżet ;(

Magnat Quantum 653 poczytaj o nich , mają świetne opinie i są nie drogie
Magnat Quantum 653 : bardzo pochlebne recenzje b.dobrze wypadły w testach. Pytanie do forumowiczów czy ktoś miał styczność z odsłuchem tych kolumn?
 
Ostatnia edycja:

dziulo

New member
Roth Audio Oli 40 używane 1560 trochę przewyższają mój budżet
MOnitor Audio MR4 używane za około 1200
Magnat Quantum 653 nowe 935
I co tu wybrać człowiek może zwariować od 2 miesięcy nic innego nie robię tylko czytam czytam i coraz głupszy się robię :fool:
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Mając ponad 20mkw MA MR4 bym odpuścił, bo to małe kolumienki. Jeżeli chcesz coś na ten salon, to musisz patrzeć na MR6.
 

eedviking

Banned
To może sprawdź sobie Audio Academy . Za około 1500zł kupisz. Wokal, smyczki, gitara ładnie jest słyszalne i bas też miło zaskoczy. ;)
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Pomyśl poważnie nad tymi Roth Oli 40, bo 300zł więcej nie jest dużo, a może jeszcze gość coś upuści? Kolumny te kosztują nowe ( teraz pod nazwą Melodika BL 40) ponad 2k i naprawdę fajnie grają, więc lepiej dołożyć te 3 stówki na coś porządnego niż kupować sugerując się wyłącznie ceną. Ja przynaajmniej bym tak zrobił, a nawet porzyczył od rodziców czy znajomego.
 

palusik

Member
Nowe BL 40 dostaniesz za 2000 zł parę, albo nawet 1900 zł jak dobrze poszukasz. Polecam Oli 40/bl 40 na 20 metrach się sprawują
 

dziulo

New member
A czy Oli40 zagrają dobrze z ampitunerem
Deneona AVR-1803 gdzieś wyczytałem że te kolumny potrzebują porządnego wzmacniacza
 
Do góry