Zestaw stereo i czasami jako kino domowe

a13

New member
Zestaw stereo i czasami pracujący jako kino domowe.

Czy mogę coś takiego kupić ?
Głównie muzyka, czasami (10-20%) kino domowe (bez odtwarzacza BR).
Cena całości do 7-10 tys.zł
Marek
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale podaj proszę jakie masz warunki w pokoju:
- wielkość pokoju ?
- masz miejsce na duże czy na małe kolumny ?
- Jaki rodzaj muzyki ?
- jakie wymagania od sprzętu ?
- jaki kolor ?
I czy nie lepiej kupić sprzętu do muzyki czyli wzmacniacz plus kolumny .
A to i tak bardzo dobrze zagra w kinie.
 

a13

New member
1. 20m2, co to duże kolumny?
2. Muzyka:jazz, ballady, elektroniczna.
3. "jakie wymagania co do sprzętu" - brak
4. Czarny.
Może i tak, nie mam wiedzy.
Marek
 

a13

New member
Dziękuję, zmiana koncepcji na kino i stereo.
Przeniesienie do innego pokoju i post na kinie domowym.
Marek
=============
 

vavs

New member
Mam podobne pytanie tylko inny budżet :) Dysponuję kwotą około 2k, pokój 15m^2. Mam dekoder nki, dvd Sharpa (z wyjsciem hdmi) i to podłączone do lcdka Samsunga. Chciałbym mieć dzwięk z czegoś innego niż głośniki telewizora oraz chciałbym mieć na czym słuchać płyt CD. Zależy mi na jakości słuchanej muzyki dlatego wydaje mi się, że zestaw stereo będzie lepszy niż aplituner AV (poza tym na głośniki 5.1 średnio mam miejsce). Muzyka, która będzie odtwarzana to z jednej strony muzyka klasyczna a z drugiej mocny rock i metal.

Czy do zestawu stereo mogę podłączyć przez hdmi dvd i dekoder czy to się robi inaczej?
Co odpowiada za jakość odtwarzanej muzyki - czy jak włożę płytę do dvd to jeżeli jest ono kiepskie to zestaw stereo później wpłynie na jakość czy już nie da rady?

Proszę o opinie/porady/propozycje - dzięki i pozdrawiam

cisza... mam nadzieję, że jakiegoś faux pass nie popełniłem ;)

już wiem, że do słuchania lepszy jest marny odtwarzacz cd niż dvd.
z tego co mi powiedziano to nie ma zestawów stereo do których można się podpiąć dekoderem i dvd (przynajmniej przez hdmi) więc zostaje mi aplituner av. przenoszę się więc do odpowiedniego działu.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

vavs

New member
Na całość. Powalczę z instancją wyższą na 2500 i to jest raczej max.

Po lekturze przychodzi mi do głowy coś takiego - krytyka i opinie mile widziane:
- Denon AVR 1611 lub Harman Kardon AVR 155
- 2x Jamo S506

pokój jest nieco większy niż wcześniej pisałem ok. 19m2 (3x6)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Zatakuj juz nowszy z dekoderami HD AVR156 (teraz w promocjo ze słuchawkami AKG) o kolumny w tym budżecie to już 5,0 czyli Jamo S506HCS3.
 

vavs

New member
Dzięki za odpowiedź. Jaka jest różnica cenowa między kupnem 2 frontowych głośników a całym zestawem (średnio z miejscem na zestaw 5.1)? Z tego co się dowiedziałem to niektóre głosniki muszą stać w określonej odległości od ścian - czy są jakieś wymagania w przypadku tych głośników? I jeszcze pytanie o alternatywę co do Jamo - jak z AVR156 grałyby QQ5000? - subiektywne opinie mile widziane :)
 
Ostatnia edycja:

a13

New member
Skąd wiesz ?
Trafna diagnoza !!!
A co radzisz innego, niekoniecznie tophifi :))
Nie jestem meloman, ale mnie prawie przekonali.

Marek
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
A nie prościej samemu posłuchać takiego zestawienia ? kolumny niezłe o wysokiej kulturze brzmienia ,nie są to jednak głośniki widowiskowe pokroju JBL więc jeżeli oczekujesz muzycznych fajerwerków po tych B&W możesz się rozczarować- dlatego sugeruję odsłuch
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli wybrałeś tego Audiolaba to wybór odpowiednich głośników nie powinien nastręczyć trudności .Zakładając,że decydujesz się na kolumny podstawkowe i możesz przeznaczyć na nie 2000zł wybór jest naprawdę duży .Nikt nie powiedział ,że podłączając wspomniane B&W uzyskasz zły efekt ,kupno kolumn to stosunkowo prosta sprawa - bierzesz wzmacniacz "pod pachę" i umawiasz się na odsłuch bierzesz ze sobą kilka ulubionych płyt i oceniasz ,czy dane zestawienie jest tym czego szukasz ,ważne jest jedno - żebyś wyboru dokonał w sposób świadomy - samodzielny ,nie możesz tego zrobić na zasadzie "co poradzicie to kupię" . Własnie największa frajda to samodzielne poszukiwania ,wtedy masz satysfakcję że coś wartościowego zrobiłeś sam i jest to Twój wybór
 
Ostatnia edycja:
Do góry