Zestaw stereo do salonu

Dwight

New member
Cześć,

Korzystając z okazji chciałbym życzyć forumowiczom wszystkiego najlepszego w 2017! :)

Przymierzam się do skompletowania zestawu stereo do salonu 25 m2.
Pokój jest częściowo otwarty na hol i kuchnie z jadalnią.
Słucham sporo muzyki na Spotify, głownie rock, indie rock, trip hop, rzadziej blues, muzykę filmową.
Chętnie tez skorzystam z możliwości słuchania stacji radiowych w internecie.
Mieszkam w domu więc mógłbym wykorzystać Music Cast wstawiając głośniki w innych pomieszczeniach (sypialnia, sauna, biuro).
Często steruje odtwarzaniem z poziomu iOS, jest to wygodne i praktyczne.
Muzyka towarzyszy mi przez cały dzień, zdecydowanie wole jej słuchać niż oglądać TV.
Mimo wszystko sprzęt wykorzystam także do oglądania ulubionych filmów, ale proporcje to muzyka 80%, film 20%.
W sprzęcie cenie dobrze zbudowana scenę muzyczna, dynamikę, soczyste brzmienie, szeroki zakres i mocne, głębokie i mruczące basy.

Rozważam zakup Yamahy R-N602 i odpowiednio dobranych, pod katem słuchanej przeze mnie muzyki, kolumn.
Nie zamykam się na inne rozwiązania. Nie mam pojęcia jakie kolumny odsłuchać.
Kiedyś bardzo podobało mi się zestawienie ampli HK AVR645 z JBL ES90, ale uznałem że takie polaczenie nie ma sensu w moim zastosowaniu gdy w większości słucham muzyki a czasem tylko oglądam film.

Parę osób namawia mnie do zmiany decyzji i zastosowanie wzmacniacza stereo NAD C356 BEE z modułem MT1.

Czy możecie mi polecić jakieś sprawdzone i godne polecenia zestawy
Budżet około 4000-5000 PLN, rozważam raczej nowy sprzęt.

Pozdrawiam serdecznie

Dwight
 
Ostatnia edycja:
Do góry