Zestaw Stereo do PS3/Filmy/Gry/MUZYKA

bibi55

New member
Planuję tylko 2 kolumny w systemie stereo które już zakupiłem Roth Oli40 i teraz chce wymienić mój stary amplituner technicsa na cos nowszego i nie wiem czy mam kupić wzmacniacz który mi polecano w sklepie : Cambridge Audio Azur 650A czy jakiś amplituner.
 

bibi55

New member
Tak słuchałem tych Oli40 z tym CA i naprawdę dobrze to grało, nie wiem jak wypadało by to w grach ale muzyka całkiem dobrze, HK980 nie mieli na stanie wiec nie było jak odsłuchać.
Jak to jest z tym podłączenie konsoli ze wzmacniaczem ? pchać się w ampli czy wzmacniacz ?
 

bibi55

New member
Witam,

Ostatecznie kupiłem Harman Kardon HK3490, przyznam szczerze że przy pierwszym odpaleniu w domu trochę się rozczarowałem, wcześniej miałem podpięte kolumny Oli40 do Techicsa którego posiadałem i wydawało mi się że to stary badziew ale bradzo przyjemnie grał z tymi kolumnami wszystko było bardzo ciepłe że naprawdę chciało się słuchać muzyki, postanowiłem go wymienić bo był to jednak zabytkowy amplituner kina domowego a ja chciałem zamienić na stereo więc ostatecznie postawiłem na tego Harmana który to tak ciepło gra i wogóle, po dłuższym odsłuchaniu w domu stwierdzam że jeżeli chodzi o ciepłe brzmienie to technics wypada zdecydowanie lepiej :/ Harman ma nieporównywalnie lepszą dynamikę i czystość dźwięku ale wkońcu zwariowałem i zacząłem się zastanawiać czy trzeba było zmieniać tego technicsa :/ nie wiem czy to przez to że zajarany nowymi kolumnami słuchałem muzyki po ładnych kilka godzin dziennie delektując się ich dzwiękiem i osłuchałem się za bardzo i teraz gdy podpiąłem Harmana jest taka różnica w dzwięku że już sam nie wiem czy na lepsze czy na gorsze :/ to co mnie zastanawia w tym Harmanie to to że muszę go rozkręcać do -32 db żeby zaczęło grać :/ to był jeden z powodów dla którego chciałem wymienić technicsa bo trzeba było go równie mocno rozkręcić żeby grało, myślałem że jako że Harman 3490 jest amplitunerem stereo to ma sporo mocy żeby rozbujać kolumny :/ dodam że płyt słucham poprzez PS3 podpięte przez opticala, zastanawiam się na kupnem CD playera HD980 ale póki co to mam dylemat czy ten harman jest faktycznie lepszy od Technicsa, może już jestem skrzywiony od słuchania całe życie muzyki w kiepskiej jakości na kiepskim sprzęcie i od takiej nagłej zmiany może mój słuch zwariował :/
 

gonzo2000

New member
HK 3490 podobnie jak inne urządzenia od dłuższego czasu ( wzmacniacze, amplitunery stereo, av do kina ) ,bazują na konstrukcji sterowania potencjometrami o charakterystyce logarytmicznej i stąd kręcenie gałką dość długo jest potrzebne ,ale HK 3490 ma bardzo wydajny tor zasilająco - prądowy nim możesz wysterować dużo trudniejsze kolumny niż roth 40 .
Ale takie jest jego sterowanie ,jak w wielu urządzeniach tego typu , kiedyś realizowane było to na potencjometrach o charakterystyce liniowej .
 

DeeBass

New member
Bez reklam
Witam,
mam dylemat czy ten harman jest faktycznie lepszy od Technicsa, może już jestem skrzywiony od słuchania całe życie muzyki w kiepskiej jakości na kiepskim sprzęcie i od takiej nagłej zmiany może mój słuch zwariował :/

Hejka,
z odsłucham sprzętu to jest tak, że jest to bardzo subiektywne odczucie!! Moja opinia jest taka, że nie ma sprzętu lepszego albo gorszego tylko co się komu podoba. Jak z kobietami...
Może rzeczywiście bardzo przyzwyczaiłeś się do obecnego dźwięku technicsa a że harman pokazał całkiem coś odmiennego stąd to częściowe niezadowolenie. Albo z czasem przyzwyczaisz się do nowego brzmienia i zapomnisz o technicsie lub zaczniesz dalej szukać coś nowego (CD, kable...) i tak bez końca... ;-)
 

piotr10

New member
Bez reklam
HK 3490 podobnie jak inne urządzenia od dłuższego czasu ( wzmacniacze, amplitunery stereo, av do kina ) ,bazują na konstrukcji sterowania potencjometrami o charakterystyce logarytmicznej i stąd kręcenie gałką dość długo jest potrzebne ,ale HK 3490 ma bardzo wydajny tor zasilająco - prądowy nim możesz wysterować dużo trudniejsze kolumny niż roth 40 .
Ale takie jest jego sterowanie ,jak w wielu urządzeniach tego typu , kiedyś realizowane było to na potencjometrach o charakterystyce liniowej .

Potencjometr to nie wszystko - tu chodzi o to , że w harmanie trzeba głośno, albo bardzo głośno słuchać, żeby było w miarę dobrze, w technicsie (su8600) można słuchać po cichutku dosłownie i słychać to przyjemne nasycenie, oddech dźwięku:) - ja wymieniłem harmana 3490 na technicsa 8600 - przez przypadek - kolega do mnie przytargał technicsa na probe.
 

bibi55

New member
Witam,

Kupiłem dzisiaj cd player HD980, powiem krótko : teraz ten zestaw rozsadza mi głowę w pozytywnym tego słowa znaczeniu ! Ciężko było mi uwierzyć że PS3 nie nadaje się do słuchania muzyki, przepraszam wszystkich w których słowa zwątpiłem, odkryłem muzykę na nowo a ps3 nadaje się tylko i wyłącznie do grania! Z takim zestawem nabywanie nowych płyt to czysta przyjemność.

Dziękuję wszystkim za poświęcony czas w wątku.

pozdrawiam
 

bibi55

New member
Witam,

Mam pytanie, jak podłączyć CD HD980 z HK3490 żeby po ustawieniu funkcji sleep cd player wyłączył się z amplitunerem, bo póki co ampli się wyłącza a cd player chodzi dalej :/

z góry dzięki za odpowiedz
 

bibi55

New member
http://www.harmanaudio.com/images/products/rear_large/HK3490.jpg


Cd player mam wpięty w wejście CD, oraz kablem remote próbowałem już i na in i na out i niestety nic to nie zmienia, tak jakby nie było komunikacji z cd playerem, bo sam cd player jestem w stanie obsługiwać z pilota od ampli i bez kabla wpiętego w remote :/

a drugie pytanie odnośnie funkcji Dimmer, jak odpalam ampli na CD, VIDEO1, VIDEO2 i naciskam funkcje przyciemniania to niestety nic się nie dzieje :/ na CD playerze wyświetlacz się przyciemnia a na ampli nie :/ czy ktoś miał podobny problem ?
 

bibi55

New member
Dobra sprawa się rozwiązała, BlackNinja zmusił mnie do myślenia i zajrzałem na tył amplitunera po czym ukazały mi się 2 bardzo ładne wejścia sieciowe na CD Player :D oczywiście teraz działa jak należy ale kto by się spodziewał że tak należało zrobić :p

A jak wygląda sprawa z tą funkcją przyciemniania wyświetlacza ? Czytałem na necie że podobno to takie niedopieszczenie ze strony HK, po przełączeniu na funkcje tunera i pobawieniu się chwilę pilotem jak wskakuje z powrotem na CD to wtedy Dimmer działa ale to bez sensu robić tak za każdym razem :/ czy da się coś z tym zrobić ?

z góry dzięki za pomoc.
 
Do góry