Zestaw stereo do ok. 13 000,-

seguar

New member
Od dłuższego czasu przymierzam sie do zakupu zestawu stereo. Data zakupu została wstępnie ustalona na 2 połowę przyszłego roku, więc mam jeszcze sporo czasu by coś odsłuchać ale i zebrać troszke pomocnych rad od forumowiczów. A więc liczę na Wasze sugestie co do mojego wstępnego wyboru. Zaznaczam, że jeszcze nie rozpocząłem odsłuchów, więc chciałbym prosić o rady w zakresie moich wstępnych typów jak i alternatywne propozycje.

Jeśli chodzi o moje wymagania i parametry miejsca odsłuchowego to wyglądają one następująco:
- budżet ok 13000-14000,-
- pokój - niestety malutki ok 16m2
- rozstawienie głośników w odległości ok 1,6 m od siebie, ok. 15 cm od ściany z kamienia ozdobnego
- miesce odsłuchowe ok. 2,5 m od głośników
- wzmacniacz (wstępnie myślałem o Marantz PM7005 i Cambridge Audio Azur 651A)
- odtwarzacz sieciowy (wstępnie myślałem o Marantz NA8005 i Cambridge Audio Stream Magic 6 v2)
- sterowanie aplikacją z tabletu - proszę uwzględnić wygodę użytkowania aplikacji
- głośniki podstawkowe z przednim bass reflexem (wstępnie USHER Audio N6300)
- podstawki
- kable.

Zakup planuję na lata więc za bardzo nie chcę bawić sie w półśrodki lub coś słabego z możliwością rozbudowy. Jakiej muzyki słucham: elektroniczna, rock, filmowa, hip-hop, a nawet trochę popu i szanty. Jakich funkcji oczekuję od sprzętu, pod co będzie podłączony: sterowanie z poziomu tabletu, dysk sieciowy, radio internetowe, pliki FLAC, głośniki podłączone do tv (dźwięk z oglądanej TV tylko z monitorów).
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ze wzmacniaczy możesz zwrócić uwagę również na Audiolab 8200A :) Co do urządzeń sieciowych to w dobrej cenie masz teraz Magic 6 ale v1, ciekawym rozwiązaniem jest też hybryda Onkyo CN 70500, sieciowy odtwarzacz z CD, radzi sobie z "gęstymi" plikami FLAC.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
W zasadzie baza stereo na poziomie 160 cm wyklucza kolumny podłogowe ,oczywiście można je postawić ale większego sensu mieć to nie będzie

Wydajesz sporo kasy więc warto dobrze zastanowić się nad wyborem .Ja gdybym dysponował takim funduszem wybrałbym kolumny Sonus Faber Venere ewentualnie nie produkowane już Sonus Faber Concertino ,pięknie wykonane kolumny o bardzo barwnym dźwięku .Alternatywą mogą być Xawian ,Chario również bardzo dobrze brzmiące konstrukcje zamknięte w perfekcyjnej stolarce .Do tego wzmacniacz lampowy Prima Luna
Jeżeli miałby być klasyczny wzmacniacz - Creek Destiny ,Primare ,Jolida
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Zobacz z kolumn jeszcze KEF R300/LS50 czy Dynaudio Focus 160. Często polecane monitory. Osobiście ze wzmacniaczy to bym zrobił tak, że przyjął budżet powiedzmy te 4k-5k i odsłuchał wszystko co mają na sklepie w obrębie tej kwoty. Pytanie się tutaj na niewiele się przyda, bo sprzętu jest tyle że każdy Ci poleci coś innego.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeśli będziesz się decydował na Cambridge Audio Stream Magic 6 (ja bym kupił v1 bo jest rańsza i więcej kasy zostanie na resztę) to lepiej kupić końcówkę mocy Azur 651W. Magic 6 może robić za przedwzmacniacz. Koniecznie posłuchaj R300 i Focus 160. Obie kolumny zagrają inaczej więc niezbędny będzie odsłuch.
 

seguar

New member
Dzięki za tak szybką reakcję koledzy:) Jeśli chodzi o wzmacniacz i odtwarzac sieciowy to tutaj zależy mi (a bardziej żonie) zeby był to komplet od jednego producenta. Natomiast jesli chodzi o monitory to z tych wymienionych moje założenia spełniają jedynie Sounsy przede wszystkim z uwagi na przedni BR, ale niestety ich cena to ok. 8500 + 750 za kolor drewna, a tylko taki u mnie wchodzi w grę. Do tego standy i jest już ok 10 000,-, a gdzie kasa na resztę :/
 

Scrollek

New member
Hej. Fany budżet na zbudowanie fajnego stereo.
Ja proponuję Ci odsłuchać wzmacniacz ARCAM A19, żródło dzwięku AudioLab 8200 CD V12E kolumny proponowane przez kolegów wcześniej KEF R300 (genialne), spróbuj KEF LS50. Z tymi kolumnami zagra genialnie KEF testuje je na Arcamie (to ten sam właściciel). Przesłuchaj też Audiolab 8200A.
Z kolumn przesłuchaj Audio Academy Phoebe III
Ja słuchałem Arcama A28 i KefR500 i dla mnie to grało genialnie.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Hej. kolumny proponowane przez kolegów wcześniej KEF R300 (genialne),
Z kolumn przesłuchaj Audio Academy Phoebe III

Może i genialne ale chyba nie kiedy są oddalone od tylnej ściany 15 cm na dodatek z tylnym portem bas-reflexu .Podobnie Audio Academy ,szerokość ich ścianki przedniej wynosi 1/4 bazy stereo ,która ma mieć 160cm
Bez komentarza

Jeżeli nie ma możliwości ingerencji, to na takie warunki ,szkoda wydawać tyle pieniędzy .Oczekiwany efekt nie będzie proporcjonalny do zainwestowanej kwoty .Odległość 15 cm od tylnej ściany to jest za mało do uzyskania poprawnej stereofonii ,pewną nadzieję dają kolumny o konstrukcji zamkniętej ,które są mniej wrażliwe na ustawienie .Może lepszym pomysłem jest jakiś mini system o dobrym dźwięku
 
Do góry