Zestaw stereo do MA BR5

robert99

New member
Witam!
zastanawiam sie nad kupnem zestawu stereo do kolumn Monitor Audio BR5.Wacham sie nad CA 740 a 650 tylko czy te 740 nie bedzie za mocnym wzmacniaczem dla tych kolumn one maja 120 W i sa 6 Ω a ten wzmazniacz ma 100 wat na kanał przy 8 Ω czyli nie wiem jaka bedzie moc przy 6 Ω.Ewentualnie moze jakis inny zestaw HK, NAD albo Marantz co by dobrze zagral z tymi kolumnami.Muzyka rozna od ATB,Prodigy do Eltona Johna
Czy ktos mogl by mi cos polecic?Nie mam za bardzo mozliwosci odsłuchu
 

Ferrari95

New member
Do słuchania muzyki złożyłem zestaw jak w opisie poniżej i jestem BARDZO zadowolony :eek:k:

Wprawdzie mam większe kolumny ale przy BR5 będziesz miał tylko słabszy i mniej zróżnicowany bas. Średnica i wysokie na pewno będą stały na najwyższym poziomie.

Polecam Marantz'a :)
 

horak

New member
Ja do Monitor Audio zawsze polecam ciepło grające wzmacniacze. Cambridge 740 to dobry wzmacniacz ale w tym zestawieniu mi nie pasuje - w moim odczuciu jest dość chłodny i po dłuższym słuchaniu nie jest tak komfortowy jak na początku. Jeśli odpowiada Ci stylistyka NAD to poleciłbym NAD C325 BEE. Jest to ciepło grający wzmacniacz, który bardzo dobrze zgrywa się z Monitor Audio - słuchania muzyki staje się przyjemnością - można ją słuchać godzinami. Myślę, że nie ma sensu przepłacać i kupować Cambridge 740 ponieważ oprócz plusów sonicznych, które dla mnie przemawiają w tym przypadku za NADem to za różnicę w cenie między tymi dwoma wzmakami możesz kupić sobie niezłe CD i wtedy naprawdę będziesz miał już całkiem porządny zestaw audio. Jako alternatywę polecam również coś ze stajni Advance Acoustic. Jeśli dane Ci będzi wybrać się gdzieś na odsłuch do czego zachęcam to proszę przesłuchaj NAD i Advance Acoustic z tymi kolumnami - Myślę, że mogą się spodobać.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
BR5 fajne nie wiem jaki masz spory pokój. CA do tej muzyki się nie nadaje, już prędzej HK980, Marantz coś w tym stylu.
 

franeek

New member
Słucham słucham i słucham swojego zestawu. CZekalem długo by poskładać to co stało od miesięcy w kartonach.
Jest pięknie - akustyczne wątki NIESAMOWITE
Płyta polecana do odsłuchu Dire Straits - Brother in Arms brzmi .................:grin: :grin: :grin:
Nie wiem czy zdecyduję się na zmianę źródła dźwięku - na pewno nie bez bardzo dogłębnego odsłuchu.
Dziekuję Armiemu za zwrócenie uwagi na ten zestaw z tym ampli stereo Yamahy. Kupowałem to w ciemno z MA stanowią piękny zestaw.
Ta kolumny są niesamowicie wyraźne. Nie wiem jak by sprawdziły się w muzyce która lubi przybasować ale ja przy swojej głównie akustycznej i lekko pop-jazz :rolleyes: :rolleyes: nie wychodzę ponad połowę skali basu.
Kolumny kupuj w ciemno - wspomniany Elton zaśpiewa jak byś zaprosił go na prywatny domowy występ.
Nawet moja sceptycznie nastawiona źona stwierdziła - JAk musi zagrać zestaw za 20tys????........................nie wiem i raczej się nie przekonam u siebie ale kij z tym ............mam swoje piękne brzmienie ;) POLECAM
 
Do góry