Zestaw stereo do 3500-5500 PLN

Muf18

New member
Witam.
Jestem w trakcie kompletowanie (nie dla mnie) zestawu stereo. Ponieważ oprócz tego, że ma to "grać", ma to też "wyglądać" (mebel w salonie... Eh), więc musi być nowy i "ładne".
Na początku miałem wybrane ze sklepu kon-sul.pl (nie wiem czy jest jakiś lepszy i tańszy pod zestawy stereo?) Zestaw Yamaha R-N303D i Boston Acoustics A360 za 3355 PLN, ale ostatnio się dowiedziałem, że budżet można "zwiększyć" jeśli by to "dużo dawało". No więc pomyślałem nad Yamahą R-N803D lub Onkyo TX-8250, lecz osoba ta też nagle zechciala CD-player, który według mnie w cenie 900-1000PLN jest wydatkiem dla takiego zestawu bezsensownym - w amplitunerze, jest zaaplikowane DACi nienajgorsze już raczej, a te pieniądze mozna dołożyć do lepszych kolumn/amplitunera czy wzmacniacza + odtwarzacza sieciowego.
Z kolumn patrzyłem głównie na Boston Acoustics A360 ze względu na to, jak czytałem neutralnosc i dosyc równe pasmo przekazywania, raczej muzyka nie powinna być "upiększana" w żadnym stopniu. Osobie tej się spodobały bardziej Klipsch R-26F, ale czytałem, że są one mocno dynamiczne i szybkie, chyba nie do końca o coś takiego chodzi. Detaliczne i szczegółowe jak najbardziej, lekkie, czy jasny lekko dźwięk też jest w porządku.
Proszę bardzo o poradę czy dobrze dobralem amplituner stereo do tych zestawów czy moze lepiej osobny zestaw wzmacniacz + odtwarzacz sieciowy (tylko, że jako ma to "wyglądać", więc odtwarzacz musiałby być raczej tej samej firmy, a to sporo podwyższa koszt z tego co widziałem).
Proszę także o własne propozycje zestawu do 3500 jak i do 5500 zl.
A i czy Harman Kardon HK 3770 do 1600zl, jest w miarę opłacalny czy zupełnie nie warto go brać? Jak widziałem ma wysoką moc, ale też jest bardzo lekkie, a komponenty jak i brzmienie miało różny odzew - choć w większości pozytywny.
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Boston Acoustic 360 nie są neutralnymi kolumnami ,bo gdyby tak było to czym są np.Spendor ? .Wymieniony amplituner Onkyo jest dźwiękowo zupełnie OK ,ale lepszym wyborem (również przyszłościowo) jest kupno wzmacniacza

Delikatne rozjaśnienie dźwięku nie jest dużą wadą ,gdyż taki dźwięk jest raczej lubiany ,sprzyja to też lepszej detaliczności bowiem jest to również najprostszy sposób chętnie stosowany prze różne firmy aby "wydobyć" detale z nagrań .Ważne natomiast jest aby zachować umiar przy wyborze
 

Muf18

New member
Dobrze, ale jaki wzmacniacz byłby ok i ładnie się prezentował (tylko nie NAD C326 to jest niestety wyjątkowo brzydkie). Maratz PM6006?
Czytałem też, że Onkyo TX-8250 jest bardzo podobny lub wręcz taki sam jak Pioneer SX-N30AE? Bo te Pioneery są częste tańsze szczególnie zagranicą.
Ostatnio tutaj też czytałem o wpływie kabli - warto jakiś dobrać albo jeśli by się dało- zrobić samemu taki kabel?
I z jakimi wzmacniaczami można te amplitunery stereo porównywać? Bo bardzo mało informacji tego typu można znaleźć.
Co do Bostonow - chodziło mi o to, żeby w tym przedziale cenowym były w miarę normalne - nie podkreslaly zbyt mocno żadnego z pasm - i aby szły lekko w strone jasności i detalicznosci. Nie wiem czy takie są naprawdę, bo nie mam ich gdzie odsłuchać i będę musiał się wybrać, żeby sprawdzić, ale proszę o poprawienie moich propozycji.
 
Ostatnia edycja:

crystal37

New member
Otóż stałem parę miesięcy temu przed podobnym dylematem. Po ponad 6 latach użytkowania Pianocrafta MCR-840 , gdy mi padł jeden z tranzystorów mocy , po naprawie postanowiłem , że czas na zmiany.
Wybór padł ponownie na Yamahę. Zainwestowałem w Yamahę MusicCast R-N602. Powiem , że sieciowe bajery są super. Nie używam anteny , wszystko jest wpięte w domową sieć i działa super. Dostęp do pełnej bazy stacji radiowych na całym świecie. Amplituner napędza parę Monitor Audio Silver 2. Zakupiłem ten zestaw "w ciemno" bez słuchania, testowania , jedynie bazując na opiniach z tego forum i .... wciąż nie mogę wyjść z podziwu jak to świetnie , neutralnie gra. W porównaniu do mojego wcześniejszego Pianocrafta , dźwięk jest zbilansowany w całym paśmie. Pianocraft miał bardziej zaznaczoną górę , a tutaj jest wszytko. Układ spinają przewody Real Cable 2x2,5mm2 , nie pamiętam oznaczenia. Jeszcze odnośnie wykonania kolumn... są wykonane bajecznie. Wybrałem wykonanie piano black , choć wiąże się z tym ryzyko , jak to z materiałami piano , czyli wszystko na nich widać. Taki zestaw to jakieś 5400-5500 pln. Wg mnie warty swojej ceny.
 
Do góry