Zestaw stereo do 3000zł

Przemekc1

New member
Dzień dobry

Tak jak w temacie poszukuję zestawu stereo (ze wzmacniaczem) do 3000zł. Pokój ma 30m^2.
Zestaw będzie przeznaczone głównie jako "kino domowe" do filmów (wiadomo, lepiej byłoby całe kino domowe, ale kwota jest jaka jest, zresztą średnio mam też miejsce na pozostałe głośniki).
Wolałbym mimo wszystko nowy sprzęt. Z tego co przeglądałem ciekawą propozycją wydaje się być zestaw
Monitor Audio M6
HARMAN KARDON HK 980

Czy w tej cenie znajdę coś lepszego?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Też popieram kupno nowego sprzętu .Zarówno kolumny i wzmacniacz są jak najbardziej OK
Jeżeli zdecydowałeś się na Harmana w przypadku kolumn lepszym wyborem będą JBL ,które świetnie się zgrywają z HK
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeśli głównie do filmów to może jednak lepiej amplituner KD + na początek 2 kolumny frontowe. Przy filmach nie ma jak 5.1:) Chyba, że na pewno nie będziesz rozbudowywał zestawu to wzmacniacz będzie lepszym wyborem. Do tego wzmacniacza zerknij na JBL ES80 lub Studio 190.
 

Przemekc1

New member
Może rzeczywiście amplituner nie byłby takim złym pomysłem. Co prawda obecnie nie przewiduję rozbudowy, ale kto wie ja jakiś rok.
Czy w takim razie taki zestaw byłby odpowiedni?

Harman Kardon HK 3490
JBL ES80 lub JBL Studio 190

Czy te drugie kolumny są warte, mimo wszytko sporej dopłaty?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Dobrze myślisz te amplitunery HK są bardzo udane pomimo że jest to "radio ze wzmacniaczem " potencjał tego klocka ujawnia się po podłączeniu gramofonu ,co świadczy o jego dobrej konstrukcji
Jeżeli nie będziesz potrzebować złącz cyfrowych możesz wybrać starszy model HK 3390 dźwiękowo niczym się nie różni ,a jest tańszy

Mówiąc wprost JBL Studio to lepsze kolumny inna klasa brzmienia w porównaniu do serii ES ,możesz wybrać model Studio 180 .Te kolumny mają podstawową zaletę - są bardzo łatwym obciążeniem więc nie będzie problemu z doborem amplitunera/wzmacniacza

Można zrobić jeszcze inaczej - kup wzmacniacz Denon PMA -250 AE ,kosztuje ok.850zł nie kupisz lepszego nowego wzmacniacza w tej cenie ,swobodnie sobie poradzi z kolumnami Studio .W przyszłości łatwo jest rozbudować ten zestaw dokupisz DCD 520 AE ,to porządny kompakt oparty na mechanizmie Sony i 32 bitowej kości Burr-Brown - i masz super zestaw !
 

Przemekc1

New member
Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Zgodnie z sugestiami i w zależności od ostatecznych środków wybiorę coś z takiego połączenia.

HK 3390 + JBL Studio 180
Denon 520AE + JBL Studio 190

Który z tych zestawów wydaje się być lepszy? Tak jak wspominałem w pierwszym poście, pokój 30m, a głośniki bardziej do filmów niż muzyki.
 
Ostatnia edycja:

Przemekc1

New member
Kino odpada z takiego powodu, że za 3000zł nie kupię całego sensownego zestawu. Za to nawet przy filmach i tak różnica powinna być ogromna w porównaniu do samego telewizora, dlatego obecnie myśle o takiej konfiguracji

HK 3390/Denon 720AE + JBL Studio 180 (czy do tych wzmacniaczy będzie można ewentualnei dołączyć subwoofer?)
Denon 520AE + JBL Studio 190
 

Przemekc1

New member
Czyli zestaw 2 fronty + sub jest bezsenzowny? Ok, to w takim razie, który z tych zestawów, które wyżej wymieniłem byłby Twoim zdaniem lepszy? Ten z nieco lepszym wzmacniaczem i gorszymi kolumnami czy odwrotnie.
 

kamigkh

New member
Na youtube jest kanał "Reduktor Szumu", prowadzony przez, jak mi się wydaje, obeznaną osobę. Jest tam odcinek "dobrze brzmiące stereo cz.3" w którym koleś prezentuje zestawy stereo do 3000 zł, używane i nowe, więc może znajdziesz coś dla siebie.
 
Do góry