Zestaw stereo do 15 tyś zł

Irastv

New member
Witam. Chciałbym zakupić zestaw stereo do pomieszczenia 27m2. Muzyka rożna hip-hop, pop, rege czasem coś z gitarą pop-rock. Odtwarzanie najlepiej TIDAL i spotify. Nie interesytuje mnie żadne cd.
Możliwość późniejszego podłączenia pod ampli kina. Co do kolumn to posiadałem jbl es 80 i klipach rp280 fajne efekciarskie kolumny ale nie tego już szukam. W większości było za dużo góry i mało średnicy. Grało to z Nad 375. Poszukuje czegoś z ładna średnicą i miękkim i szybkim basen w tedy kiedy ma być.
Myślałem o kolumnach
Pylon audio diamond 28 lub 30
Studio 16 Hz Mimas IV
Heco celna revolution 7
A może kef r700 lub jakieś kolumny podstawkowe do tego subwoofer . Znajomy doradzał kef ls50
Jeśli chodzi o wzmacniacz i resztę toru to brak mi pomysłu.
Zestaw do 15 tyś lecz jeśli parę zł więcej znacznie poprawi system jestem w stanie dołożyć max 18-20 tyś
 

akbmicro

New member
Tidal oferuje standard MQA. Jeśli chcesz z tego korzystać to musisz kupić amplituner/wzmacniacz sieciowy, który rozkoduje MQA w całości. Oczywiście z MQA możesz też otrzymać bezstratny FLAC i w większość ludzi prawdopodobnie nie usłyszy różnicy. Tu masz przegląd sprzętu odtwarzającego MQA
https://sklep.audiocolor.pl/kategoria-produktu/stereo/mqa/

Jeśli zależy ci na dobrym stereo, to zapomnij o subwooferze.
Kolumny i wzmacniacz powinny być dobrane do siebie. Popytaj na jakimś forum audio.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Do stereo i Tidal (wg mnie lepszy niż Spotify szczególnie w wersji Master) to najlepsze będą : wzmacniacz, streamer oraz 2 kolumny - zestawienie tego nie jest już tak proste - ja na Twoim miejscu udałbym się do jakiego salonu audio na odsłuch kilku zestawów kolumn.
W miarę tani, dobry streamer z DAC i świetną obsługą (aplikacją) to np. Bluesound 2i.
Wzmacniacz i kolumny trzeba sobie odsłuchać pod własne ucho i preferencje.
Pylony Diamond 28 miałem przez rok - bardzo fajne granie - zupełnie inne niż np. Klipsch.
 

Irastv

New member
Do stereo i Tidal (wg mnie lepszy niż Spotify szczególnie w wersji Master) to najlepsze będą : wzmacniacz, streamer oraz 2 kolumny - zestawienie tego nie jest już tak proste - ja na Twoim miejscu udałbym się do jakiego salonu audio na odsłuch kilku zestawów kolumn.
W miarę tani, dobry streamer z DAC i świetną obsługą (aplikacją) to np. Bluesound 2i.
Wzmacniacz i kolumny trzeba sobie odsłuchać pod własne ucho i preferencje.
Pylony Diamond 28 miałem przez rok - bardzo fajne granie - zupełnie inne niż np. Klipsch.


Jeśli chodzi o streamer to przeglądałem tego trochę , ale Bluesound 2i nie zwróciłem uwagi. Poczytam sobie o nim. A z czym grały u Ciebie Pylony?
 

tomex

New member
też będę zmieniał mój zestawik.Praktycznie słucham tylko Spotify....zastanawiam się od czego zacząć zmiany bo mam:
Roksan Caspian m1
Monitor Audio RX6
Cambridge Audio Stream Magic

Zasnawiam się narazie nad wzmacniaczem:
Lyngdorf
Dewialet 140
wtedy Dać nie muszę mieć prawda?
 

Staszek

Member
Witam, polecam Auralic Mini, dobry DAC zewnętrzny, i jakiś wzmacniacz, np Cambidge Audio 851A. Możesz dzięki temu z czasem zmieniać zestaw. Nie masz go na sztywno.

Teraz gram na DAC blacknote 15 + CA 851A, kolumny Davis Balthus 70
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Philips WISA nie ma więc u Ciebie jeszcze BAR dojdzie żeby to wszystko sparować. Grają wg mnie lepiej niż bardzo dobrze. Posłuchaj gdzieś koniecznie.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Witam. Chciałbym zakupić zestaw stereo do pomieszczenia 27m2. Muzyka rożna hip-hop, pop, rege czasem coś z gitarą pop-rock. Odtwarzanie najlepiej TIDAL i spotify. Nie interesytuje mnie żadne cd.
Możliwość późniejszego podłączenia pod ampli kina. Co do kolumn to posiadałem jbl es 80 i klipach rp280 fajne efekciarskie kolumny ale nie tego już szukam. W większości było za dużo góry i mało średnicy. Grało to z Nad 375. Poszukuje czegoś z ładna średnicą i miękkim i szybkim basen w tedy kiedy ma być.
Myślałem o kolumnach
Pylon audio diamond 28 lub 30
Studio 16 Hz Mimas IV
Heco celna revolution 7
A może kef r700 lub jakieś kolumny podstawkowe do tego subwoofer . Znajomy doradzał kef ls50
Jeśli chodzi o wzmacniacz i resztę toru to brak mi pomysłu.
Zestaw do 15 tyś lecz jeśli parę zł więcej znacznie poprawi system jestem w stanie dołożyć max 18-20 tyś
Do takiej muzy Elac na AMT bym posłuchał jeszcze.
 
Do góry