Zestaw stereo a może poczekać - 2500 zł

Yagod_32

New member
A - może na początek warto jakiś używany wzmacniacz w dobrej cenie, a potem go wymienić?
Ja zacząłem od amplitunera kina domowego (co odradzam :) ), który później sprzedałem prawie bez straty.

Nie zamykam się na żadne możliwości. Pomysł z wzmakiem do rozważenia jednak wtedy jeszcze pewnie osobno tuner no i co z oglądaniem filmików z HDD?
Mam już dosyć słuchania muzy z nc+ lub kompa na głośnikach z creativa dlatego założyłem ten post. Mam na teraz 2,5k i łudziłem się, że na coś starczy i pewnie coś kupić mogę jednak czy to warto?

Wiem, że jeśli Ktoś nie ma ciśnienia i ma możliwość dozbierania pieniędzy to śmiało może czekać ale uważam, że na początek można coś wybrać w podobnych pieniążkach. Apetyt rośnie w miarę jedzenia i z czasem można sobie wszystko ulepszać.

Tyle tylko, że koledzy po fachu odradzają i propozycji przy tym budżecie brak. Wyznaję zasadę, że jeśli jednak osoba Ci mówi że jestes osłem to gada pierdoły, jeśli dwie to można się zastanowić jeśli pięciu to kupuję siodło :)

a kolega potrzebuje basu.
Amen

założyłeś wątek dwa dni temu z kwota 2500 w tytule, teraz to już 6 tys. :smile:. Szybko pędzisz do przodu

Tylko w słowach tak pędze. Nie ukrywam, że zajmie mi to ze dwa latka :( a poźniej jeszcze żone przekonać, że warto wydać tyle pięniędzy na sprzęt :) nie wiem co trudniejsze :)

Pzdr. Bartek
 

WiTT

New member
Bez reklam
Tylko w słowach tak pędze. Nie ukrywam, że zajmie mi to ze dwa latka :( a poźniej jeszcze żone przekonać, że warto wydać tyle pięniędzy na sprzęt :) nie wiem co trudniejsze :)
Widzisz, jest jeden fundamentalny problem - wszystko przez te dwa lata będzie się kręciło wokół teorii. Tyle tylko że muzyka to nie teoria, ale dźwięki. Trudno je słyszeć ... nie mając sprzętu a tylko o nim rozważać ;) Przez ten czas będziesz wybierał, zmieniał, rozmawiał z żoną, wyobrażał sobie gdzie to stanie, jak to zagra, jak to się będziesz upajał dźwiękami... i na końcu będzie jedna wielka dupa. Tym wszystkim siebie zmęczysz, żonie obrzydzisz i z zakupów zamiast przyjemności będzie udręka i wielkie rozczarowanie.

Moja rada? Kup kolumny (sztuk dwie) do 2k PLN, wzmacniacz używany z dobrej ręki za 500-1000zł PLN, podłączcie to w domku i odkryjcie na nowo świat muzyki. A gdy kurz pierwszej adrenalinki opadnie, to się okaże że będziecie wiedzieli co dokładnie chcecie zmienić i do czego dążyć w sprzęcie by osiągnąć to co chcecie usłyszeć. A to z prostej przyczyny. Będziecie mieli z żoną doświadczenie na bazie tego właśnie sprzętu. Doświadczenie którego nie da się kupić. A i do kolejnych zmian - uwierz mi - żonę łatwiej będzie przekonać, o ile to ona Ciebie nie ubiegnie z zapytaniami kiedy coś zmienicie w sprzęcie :)
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Po pierwsze zacznij jeździć na odsłuchy. Zobaczysz, a raczej usłyszysz o co w tym chodzi. To najlepsze rozwiązanie sam ustalisz poprzeczkę, tylko pamietaj, że masz 40m, co wymaga niemałych kolumn, a co za tym idzie sporo prądu czyli mocnej elektroniki.
 

lm648

Banned
Moja rada? Kup kolumny (sztuk dwie) do 2k PLN, wzmacniacz używany z dobrej ręki za 500-1000zł PLN, podłączcie to w domku i odkryjcie na nowo świat muzyki. A gdy kurz pierwszej adrenalinki opadnie, to się okaże że będziecie wiedzieli co dokładnie chcecie zmienić i do czego dążyć w sprzęcie by osiągnąć to co chcecie usłyszeć. A to z prostej przyczyny. Będziecie mieli z żoną doświadczenie na bazie tego właśnie sprzętu. Doświadczenie którego nie da się kupić. A i do kolejnych zmian - uwierz mi - żonę łatwiej będzie przekonać, o ile to ona Ciebie nie ubiegnie z zapytaniami kiedy coś zmienicie w sprzęcie :)
Po pierwsze zacznij jeździć na odsłuchy. Zobaczysz, a raczej usłyszysz o co w tym chodzi. To najlepsze rozwiązanie sam ustalisz poprzeczkę, .....

W pełni popieram obydwie opinie :) .... jest to najrozsądniejsze rozwiązanie problemu :eek:k:
.... czyli mówi już ci trzech tak samo :)
 
Ostatnia edycja:

Yagod_32

New member
Chcę wybrać się włąsnie na odsłuch i proszę Was o opinie na temat kolumn MA MR4.
Są w cenie 1800 za parę więc kase na nie mam i możliwość odsłuchu też. Z czym je najlepiej połączyć (wzmak, apli)?

Pzdr.
Bartek
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

WiTT

New member
Bez reklam
MA MR4? ;)
To zaproponuję: TAGA Harmony Platinum F-60/F-100 lub TAGA Harmony Platinum Slim F-90 a do nich wzmak NAD C326 :) :eek:k:
 

lm648

Banned
Chcę wybrać się włąsnie na odsłuch i proszę Was o opinie na temat kolumn .......

Zobacz kolumny stx, .... nasz rodzimy producent, ..... zbiera pochlebne opinie we wszystkich kolumnach (no prawie) :) a przy pozytywnych wynikach :) .... zobacz ile zostaje kasy jeszcze na wzmacniacz i ewentualnie....
o nich poczytać/zobaczyć można tu:
Głośniki najtaniej,kolumny,końcówka mocy,kino domowe,subwoofer,samochodowe,zestawy,centralny,efektowy,driver,speakon,estradowe,hifi,wzmacniacz

osobiście nie mam (z ciekawości też na nie mam "ochotę" :) ), .... jakbym miał kupić na początek "przygód ze stereo" coś z "dobrego budżetu" to może te? .... wizualnie wzbudzają zaufanie np. STX F-360, STX FS-250 no i najważniejsze nie rujnują finansowo :eek:k: .... a kto wie? ... czy nie lepsze od innych .... tu polecanych ... lecz może tylko nie doceniane ze względu na "rodzimość"? .... może nadchodzi czas aby powoli wyzbywać się uprzedzeń?
 
Ostatnia edycja:

WiTT

New member
Bez reklam
może nadchodzi czas aby powoli wyzbywać się uprzedzeń?
A podpisuję się pod tym wszystkimi kończynami - ale znam też realia i w naszym kraju uprzedzenia/mity/legendy są bardziej cenione aniżeli zdrowo-rozsądkowe podejście do życia.

A gdyby było inaczej, to zamiast przekomicznych i kosmicznie drogich pendolino, mielibyśmy na szynach 3 razy więcej w tej cenie równie nowoczesnych składów z Bydgoskich zakładów PESA. A PESA nie ma się czego wstydzić, wiem co piszę, jeżdząc SKM typu Elf i Impuls - składy szybkie, nowoczesne, wygodne i ciche. Da się? Da się.

Ale uprzedzenia/mity/legendy rządzą w tym kraju. W końcu sąsiad musi zobaczyć że mnie było na zakup "produktu X" stać.

Chętnie też bym gdzieś usłyszał jak grają najwyższe modele STX'a, i jak to się ma do innych w zakładanym budżecie.
 

lm648

Banned
Najwyższy model to STX FX-300 w cenie 1265 PLN/szt
Recenzje użytkowników z kopiowane ze strony stx (wszyscy recenzenci dają po 5 gwiazdek):

"Kolumny są świetne za taką cenę chyba nie ma lepszego dźwięku. Bardzo ładne wysokie i średnie tony wokale tak czyste, że ma się wrażenie jakby wokalistka stała przed nami! Nie ma co porównywać do tego żadnych kolumn tonsila nawet z najwyższej linii, a tym bardziej altusów! W altusie 300 bas ma 30cm a tu zaledwie dwa 18cm głośniczki i wierzcie lub nie, ale one potrafią zawstydzić basem potężne kolumny tonsila. Nawet na bardzo dużych poziomach głośności grają czyściutko i wyraźnie nie słychać kompresji dźwięku. Altony, Mildtony, Altusy, Siesty, Maestro, Wharfedale i JBL E-80 które brałem pod uwagę mogą całować buty tym FX300. Myślę, że moja opinia będzie komuś pomocna w wyborze bo tu dosłownie gra muzyka nie kolumny."

"Świetne kolumny, bardzo kulturalne brzmienie, bez ostrości w górnych rejestrach. Bardzo przyjazne barwowo dla ucha, bas dosyć szybki, punktowy i dosyć głęboki. Uważam że za tę cenę ciężko uzyskać kolumny o lepszym brzmieniu."


"Za taką cenę... nie mają konkurencji:)"

a kolejna długa jest tu:
STX FX-300 (kolor czarny) - Głośniki najtaniej,kolumny,końcówka mocy,kino domowe,subwoofer,samochodowe,zestawy,centralny,efektowy,driver,speakon,estradowe,hifi,wzmacniacz
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Od kilkunastu lat patrzę na naszych producentów i wszystko jest git, dbanie o polskiego klienta, dostępność produktów dopóki nie dostaną zamówienia na podwykonawstwo kolumn dla zachodniego producenta :) wtedy o rodzimym rynku się zapomina i olewa tak jak ostatnio zrobił to Tonsil :) nawet napisali wprost klientowi, że ten kolor nie będzie długo dostępny bo teraz zajmują się dużą partią dla niemieckiej firmy :)
 

WiTT

New member
Bez reklam
Blackninja a nie masz lub miałeś, jakieś modele ich u siebie? :)

Czyli wychodzi na to, że model FX-300 to 2,5k PLN za parę - cena katalogowa bez zniżek. Co nam daje dobry pułap cenowy do porównań, bo w tym budżecie to już trochę kolumn można porównać - nawet te droższe ale po rabacie zrównają się z tymi.
No to teraz szukamy osoby która się pokusi o te porównania :)
 

Yagod_32

New member
Dzięki serdeczne za kolejne kierunki. Na pewno poczytam.
Ceny juz sprawdzałem i FS-250 są naprawdę w rozsądnej cenie a i FX-300 warto się przyjrzeć.
Może najrozsądniej zadzwonię sobie do producenta i pogadam.

Ciekaw jestem jak z odsłuchem.
Mieszkam niedaleko Poznania, może oprócz Korisa na Umultowskiej macie jakieś inne, warte uwagi salony? Słyszałem, że KORIS sprowadza towar do odsłuchów więc może się uda.

Blackninja napisz na priv proszę jak będziesz miał coś z wymienionych powyżej klocków.

Pozdrawiam
Bartek
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
...i nie zastanowiło Cie to? :) w RA4 nacisk jest położony jest na przestrzeń, muzykalność średnicy, delikatne i dokładne wysokie tony, basu jest mnie ale i tak jest go więcej niż w innych podobnych konstrukcjach.
 
Do góry