Zestaw stereo a może poczekać - 2500 zł

Yagod_32

New member
Cześć,
proszę forumowiczów o poradę.
Zastanawiam się nad zestawem stereo. Wcześniej dosyć mocno ukierunkowany byłem na kino domowe jednak stwierdziłem, że muzyki słucham o wiele więcej i priorytety się zmieniły.

Mam salon połączony z jadalnią, razem 30 m2 (prostokąt 5 sz.x8 dł.) wysokość sufitu 3,20m. Źródło dźwięku to telewizor, nc+, dysk zewnętrzny, komuter. Muzyka głównie rock, blues.... od czasu do czasu, to co leci na kanałach muzycznych nc+ więc szeroki przekrój.
Tak jak wcześniej wspomniałem, na pewno sprzęt wykorzystam do filmów (jednak muzyka ważniejsza). Kolumny raczej podłogowe choć nie bedzie problemu z podwieszeniem. Musi być radio !!!
Ze względu na granie na gitarze basowej jestem mocno wyczulony na bas (suba moge kupic później :)

Kasa to 2500 zł.

Nie mam dużego cisnienia na kupno od zaraz więc jeśli za te pieniądze nie ma sensu kupować jakiegoś względnego szajsu to też proszę o taką informację. Może od czegoś zacząć i stopniowo dokładać. Wszelkie propozycje mile widziane.

Dzięki
Pzdr. Bartek
 
Ostatnia edycja:

lm648

Banned
Yagod_32 "Nie mam dużego cisnienia na kupno od zaraz więc jeśli za te pieniądze nie ma sensu kupować jakiegoś względnego szajsu to też proszę o taką informację."

??? ...... no właśnie :) ........ tu już sobie sam chyba odpowiedziałeś :eek:k:

Yagod_32 "Zestaw stereo a może poczekać - 2500 zł"

Taką kwotę to wydaje się minimum na jeden klocek takiego zestawu :) ..... czyli wiadomo co ...... dozbieraj min. 2-3 X tyle ...... i wówczas zadawaj pytania ....... zaczynając od słuchania poszczególnych klocków w salonach RTV ;)
 
Ostatnia edycja:

Yagod_32

New member
Dzięki za info.
Dołożyć 2,3 x więcej to sprzęt kupię w wersji optymistycznej za 3 lata :)

Chciałbym wcześniej mieć możliwość delektowania sie dźwiekiem. Wiadomo, że są sprzęty warte kupę kasy a ich jakość jest tego warta. Moje wymaganie nie są jakoś specjalnie wygórowane więc Creativy juz bym najchętniej spakował i na strych. Dla mnie teraz jakikolwiek amplik i kolumienki to jak przesiąść się z malucha do audi. Sprzęt z wyższej półki kupię jak dwójka dzieci pójdzie na swoje (mają teraz 1 i 5 lat :) a teraz powinny słuchać dobrej jakości dźwięków.

Może jakieś propozycje za mniejsza kasę niż 7000?
Mam 2500 zł od zaraz i przez rok może dozbieram z 1000 zł. Może jakieś rady do czego dozbierać?

Pzdr.
Bartek
 

bielikk

New member
Bez reklam
Polecam Yamaha RS 500 do tego Metasy 500 lub 300, jeżeli nie jesteś "maniakiem 1000 decybeli" te Metasy 300 też głośno i bardzo dobrze zagrają.
Yamaha b. dobrze zgrywa się z kolumnami Heco - Metas, sam użytkuję Yamaha RX497 z Heco Mythos 300 (starszy model) i gra to bardzo dobrze.

Do tego możesz kupic CD Yamaha z serii 397 - na allegro ok 250 zł. i naprawdę będziesz zadowolony z zestawu.




http://www.redcoon.pl/B300615-Heco-Metas-500_Głośniki-podłogowe?xtmc=Heco+Metas&xtcr=1

lub mniejsze ale też bardzo dobre

http://www.redcoon.pl/B300615-Heco-Metas-500_Głośniki-podłogowe?xtmc=Heco+Metas&xtcr=1

amplituner

http://www.redcoon.pl/B256242-Yamaha-R-S-500_Wzmacniacze-stereo

i nie ulegaj presji, że zestaw musi kosztowac zaraz 5 albo 10 tys zł.
 

bielikk

New member
Bez reklam
Dodam tylko, że zamiast RS 500 możesz kupi używany poprzedni model Yamaha RX 797 na allegro "chodzą" po około 900 zł i jest on lepszy od RS 500.
 

bielikk

New member
Bez reklam
Tutaj masz namiar na Yamaha RX797 - kolor tytan - grafit

Yamaha RX-797 + 2 piloty Polecam (3916122964) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.


poprosic sprzedającego o gwarancję rozruchową na sprawdzenie, i jeżeli kolor odpowiada to nie ma się co zastanawiac - naprawdę b. dobry sprzęt - recenzje w necie ... + metasy 500 z Redcona bo najtaniej i pełne zadowolenie GWARANTUJĘ że będziesz zadowolony.

Yamaha i Heco Metas zgrywają się BARDZO DOBRZE
 

bielikk

New member
Bez reklam
Tutaj masz namiar na Yamaha RX797 - kolor tytan -...

Tutaj masz namiar na Yamaha RX797 - kolor tytan - grafit

Yamaha RX-797 + 2 piloty Polecam (3916122964) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje....
 

Yagod_32

New member
To w takim razie do jakiej kwoty (bez przesady) uzbierać i co później kupić?
Czy za 4k już coś dostanę?

Wcześniej dodałem, że musi być radio jednak nie wspomniałem że mam dostęp do neta przez wifi więc dochodzi opcja radio z neta.

Pzdr.
Bartek
 

Yagod_32

New member
Pytanie dodatkowe: Jak Ci z prostokąta 5x8 wyszło 30 m2?

Prawda. Moja pomyłka, dziekuję za czujność - miało być 40 m2.
Nawiązują do górnej granicy to mając przeznaczone 4000 - 5000 zł. kupie już w miarę dobry sprzęt?
Jeśli tak to co miałoby to być. Preferencje podałem poniżej. Sprzęt nie musi grac glośno (mam dwójke małych dzieci) natomiast powinien być dynamiczny, nie ostry z ciepłym basem. Muzyka przede wszystkim giraowa (rock, blues, hard rock) Napiszcie prosze chodziaż jakis odnośnik, wskazówkę lub na co powinienem zwrócic uwagę wtedy przeszukam forum i sam coś sobie dobiorę.

Wiem, że wymiary pomieszczenia i preferencje mają znaczenie więc dlatego założyłem ten post.
Wiem też że mam za mało pieniędzy i poczekam na większą sakiewkę, lubię jednak mieć przed soba cel więc proszę o propozycje.

Pzdr.
Bartek
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
5 tys to już jest znacznie lepiej, ale 40 m to jednak sporo i to jeszcze z radiem interenetowym (wersja z radie mgra trochę gorzej od samego wzmacniacza). CHyba najtańsze jest coś takiego: ONKYO TX-8050 i zostaje na paraę duuuzych podlogówek, za 3500 zl. Tylko taki wzmacniaczyk może mieć kłopot z ich wysterowaniem, choć jeśli nie słuchasz głosno, to powinno być ok. Jeśli udaloby Ci się ciut dolozyc, (może u Blacka da rade) to Dali Zensor 7, Klipsch RF82 (ewentualnie Ikon28, F30, F30, ale z naciskiem na RF82). Możesz popatrzeć też na Cantony Chrono, np. 509
 

Yagod_32

New member
I o to chodziło. Dziękuję bardzo. Jeszcze trochę zbierania mnie czeka patrząc na ceny to około 6000 zł. trzeba napocić.

Pzdr.
Bartek
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

bielikk

New member
Bez reklam
To w takim razie do jakiej kwoty (bez przesady) uzbierać i co później kupić?
Czy za 4k już coś dostanę?

Wcześniej dodałem, że musi być radio jednak nie wspomniałem że mam dostęp do neta przez wifi więc dochodzi opcja radio z neta.

Pzdr.
Bartek


Yamaha R-N500 (RN500) - amplituner stereo z funkcjami sieciowymi - Audiopolis.pl - elektronika w najlepszym wydaniu!

Yamaha R-N500 amplituner

Heco Metas 500

http://www.redcoon.pl/B171441-Heco-Metas-500-czarny_Głośniki-podłogowe

Heco Metas XT 501

Heco Metas XT 501 Orzech - Ceneo.pl



ZAGRA TO PIĘKNIE Koniecznie wypróbuj Heco Metas
 

Pan_Borowik

New member
Ze mnie tam żaden specjalista, ale jak poszukiwałem kolumn (też głównie gitarowe granie), to najbardziej podszedł mi Monitor Audio - może RX8? Są chyba teraz dostępne w granicach ~3500zł, to pewnie u Blackninja cena będzie lepsza, a i doradzi co dobrać do ich napędzania.

A - może na początek warto jakiś używany wzmacniacz w dobrej cenie, a potem go wymienić?
Ja zacząłem od amplitunera kina domowego (co odradzam :) ), który później sprzedałem prawie bez straty.
 

piotr_morel

New member
Jako początkujący w sprzęcie domowym powiem, że jak słuchałem muzyki z kompa podłączonego do mini wieży a potem w salonie na odsłuchu usłyszałem kolumny podłogowe za 1000 zł podłączone do amplitunera miałem duży uśmiech na twarzy (to właśnie ta przesiadka z malucha). Zdecydowałem się na Dali Zensor 3 i amplituner i jestem w szoku jak fajnie to gra.

Wiem, że jeśli Ktoś nie ma ciśnienia i ma możliwość dozbierania pieniędzy to śmiało może czekać ale uważam, że na początek można coś wybrać w podobnych pieniążkach. Apetyt rośnie w miarę jedzenia i z czasem można sobie wszystko ulepszać.

Ale to tylko moje amatorskie zdanie :)
 

eddielublin

New member
I o to chodziło. Dziękuję bardzo. Jeszcze trochę zbierania mnie czeka patrząc na ceny to około 6000 zł. trzeba napocić.

Pzdr.
Bartek
założyłeś wątek dwa dni temu z kwota 2500 w tytule, teraz to już 6 tys. :). Szybko pędzisz do przodu
Wracając do tematu, spróbuj wspominane już MA RX8 z NAD 356 lub nawet jakby się dało to 375.
 
Do góry