zestaw stereo/5.1 do salonu 38m2

chriser00

New member
Witam,

Jestem na mocnym rozdrożu stereo vs 5.1 a do tego jaki zestaw (jestem początkujący w tych tematach).

Salon z kuchnią ok 38m2.
50% muzyka (mp3/radio) 50% filmy
Musi być airplay (muzyki słukach z ipada/iphone przez spotify)
Nie jestem melomanem. Do tej pory muzyki słuchałem ze stacji samsung DA e-670 i było ok (chociaż bez szaleństw).
Ze względu na zamierzenia projektowe, niestety odpadają duże stojące głośniki. Zastanawiam się więc nad satelitami (jest jakaś inna opcja?)
Będę bardzo zobowiązany za wszelkie sugestie. Budżet (głośniki + wzmacniacz/amplituner 3000-4000 tys.).

Po prześledzeniu forum zastanawiałem się nad Amplitunerem DENON AVR-1912 i do tego kolumny hkts30 lub hkts60, ale nie wiem jak to się przy muzyce sprawdzi (wystarczy mi fajny, czysty dźwięk)

Dziękuję
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Spory salon, maly budzet, a z drugiej strony Samsung (jak twierdzisz) byl "ok".
Ja do salonu 38m2 nie kupilbym takiego zestawu, a juz na pewno nie do stereo.
Zamiast tych satelitek, kupilbym monitory i wzmacniacz, ew. zlozyl kino na podobnym zestawie (monitorow). Podejdz koniecznie do salonu i posluchaj kilku zestawow, musisz sobie wyrobic sam opinie, szkoda wyrzucic kase na cos co moim zdaniem nie zagra na 40m2.
 

chriser00

New member
Dzięki za info. Co masz na myśil przez "nie zagra" (za mała moc/inny problem?). Rozumiem że pod kino domowe będzie ok i problem z odsłuchem muzyki w stereo ?

Jeśli az tak źle to może po prostu soundbar z airplay ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry