Zestaw sereo NAD?

Stef Wybustow

New member
Witam!
Potrzebuje fachowej porady.
Aktualnie mam zestaw kina domowego bazujacy na wiekowym ampli Yamaha 663 + kolumny Yamaha 555, 444 i 333. Sygnal z DVD pioneer i PS3. Jezeli chodzi o kino to jest OK, jestem zadowolony. Od pewnego czasu nosze sie z zamiarem kupna stereo do muzyki i wlasnie potrzebuje pomocy.


Aktualnie wymiana kolumn nie wchodzi w gre. W ciagu najblizszego roku zmieniam miejsce zamieszkania i wtedy zestaw Yamahy sluzylby tylko do kina, natomiast do stereo (osobno, salon) dokupilbym 2 kolumny. Poniewaz ampli ma pre-out kombnuje zeby ewentualnie (tymczasowo) podlaczyc zestaw przez pre-out do Yamahy 663.

Jezeli chodzi o muzyke to glownie rock, metal ale tez jazz. Uwielbiam gitare basowa (Les Claypool z Primusa!), melodyjne granie Red Hot Chili Peppers, duzo polskiego rocka (Kult, Armia), wirtuozi gitary (Frank Zappa, Buckethead).


Myslalem o zestawie NAD 356 + CD NAD 546.


Pytanie 1: czy jest sens kupowac ten zestaw NAD i tymczasowo podlaczac do Yamahy?
Pytanie 2: czy roznica w dzwieku bedzie znaczaca?
Pytanie 3: moze lepiej wstrzymac sie ok rok do przeprowadzki i wtedy przetestowac kilka wzmacniaczy stereo + 2 nowe kolumny, nie bedac ograniczonym koniecznoscia wejscia main-in we wzmacniaczu?
Pytanie 4: Ewentualnie jaki zestaw/zestawy - wzmak + CD (moze wzmak z DAC, chociaz glownie slucham plyt CD, jakos nie jestem przekonany do muzyki z kompa;)); (mile widziane 2 alternatywy: na dzien dzisiejszy i na przyszlosc).

Dzieki za pomoc:blagam:
 

maniekn274

New member
Bez reklam
Witam!
Potrzebuje fachowej porady.
Aktualnie mam zestaw kina domowego bazujacy na wiekowym ampli Yamaha 663 + kolumny Yamaha 555, 444 i 333. Sygnal z DVD pioneer i PS3. Jezeli chodzi o kino to jest OK, jestem zadowolony. Od pewnego czasu nosze sie z zamiarem kupna stereo do muzyki i wlasnie potrzebuje pomocy.


Aktualnie wymiana kolumn nie wchodzi w gre. W ciagu najblizszego roku zmieniam miejsce zamieszkania i wtedy zestaw Yamahy sluzylby tylko do kina, natomiast do stereo (osobno, salon) dokupilbym 2 kolumny. Poniewaz ampli ma pre-out kombnuje zeby ewentualnie (tymczasowo) podlaczyc zestaw przez pre-out do Yamahy 663.

Jezeli chodzi o muzyke to glownie rock, metal ale tez jazz. Uwielbiam gitare basowa (Les Claypool z Primusa!), melodyjne granie Red Hot Chili Peppers, duzo polskiego rocka (Kult, Armia), wirtuozi gitary (Frank Zappa, Buckethead).


Myslalem o zestawie NAD 356 + CD NAD 546.


Pytanie 1: czy jest sens kupowac ten zestaw NAD i tymczasowo podlaczac do Yamahy?
Pytanie 2: czy roznica w dzwieku bedzie znaczaca?
Pytanie 3: moze lepiej wstrzymac sie ok rok do przeprowadzki i wtedy przetestowac kilka wzmacniaczy stereo + 2 nowe kolumny, nie bedac ograniczonym koniecznoscia wejscia main-in we wzmacniaczu?
Pytanie 4: Ewentualnie jaki zestaw/zestawy - wzmak + CD (moze wzmak z DAC, chociaz glownie slucham plyt CD, jakos nie jestem przekonany do muzyki z kompa;)); (mile widziane 2 alternatywy: na dzien dzisiejszy i na przyszlosc).

Dzieki za pomoc:blagam:
to zależy-sprzęt spoko,słucham podobnych klimatów ale zależy za ile go możesz dostać i ile możesz przeznaczyć na sprzęt i docelowe kolumny-bo tych twoich to chyba nie bierzemy pod uwagę.Przez ostatnie tygodnie oblatałem trochę zestawów i wypadł właśnie NAD.Ale wszystko się sprowadza do ceny.Jak ty masz zapłacić cenę katalogową za 356 +546 i może jeszcze Dac na pokładzie w wzmacniaczu to poszukaj cosik innego .Ale jak dostaniesz konkretny rabat to naprawdę warto.Mówiąc o czymś innym to tematy Vincent,Atoll,Primare itd
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Cięzko doradzić, bo jeżeli teraz brakuje Ci lepszego stereo to jest sens zakupu tych klocków, ale i również dobrym pomysłem jest poczekanie do przeprowadzki, dozbieranie kasy i odsłuch kilku wzmaków. Od siebie powiem że NAD gra bdb. i jest dynamiczny do tego typu muzyki. Jak dla mnie świetnie się zgrywał z kolumnami Paradigm. Poprawa na jakości będzie, tylko chyba ja bym tak na spokojnie podszedł do tematu ( no chyba się zagalopowałem, bo jestem w gorącej wodzie kąpany:)) i odsłuchał kilku klocków, bo może się okazać że do gustu przypadnie coś zupełnie innego. Ja szedłem na odsłuch ze spisem zupełnie innych wzmaków a wróciłem z innym liderem. Słucham podobnej muzyki, przetestuj sobie jeszcze Exposure i Music Hall. Im więcej odsłuchasz wzmaków tym większa pewność że słusznie wybierzesz.
 

MarcinGD

New member
Poczekac do czasu przeprowadzki z zakupem. Do tego czasu odwiedzic salony w celach odsluchu roznych propozycji, aby wyrobic sobie opinie co ci podpasuje. Jak juz bedziesz na nowym miejscu wtedy wypozyczyc najbardziej odpowiadajacy zestaw do nowego pomieszczenia i zdecydowac sie na zakup po odsluchu w domu.
 

Stef Wybustow

New member
OK, dzieki panowie. Zatem postanowione, wstrzymujemy sie z zakupem na jakis czas (kilka miesiecy, w tym czasie odsluchy).

Biorac pod uwage muzyke jakiej glownie slucham (post nr 1), jakie wzmaki i kolumny mozecie polecic (oprocz tych ktore juz polecaliscie) do ewentualnych odsluchow?

Sam myslalem o:
- NAD 356
- Rotel RA 12
- Cambridge 651
- Marantz 7004

a kolumny:
- B&W 683 lub 684
- Dali ikon 6
- KEF Q500 lub Q700
- Monitor audio BX6 lub RX6

Cos innnego? Jakis wzmak/kolumny skreslacie od razu (ze wzgledu na rodzaj muzyki)? Jakas kombinacja ktora moze sie wyjatkowo dobrz sprawdzic? Sam myslalem o NAD 356 + kolumny B&W (na pewno bedzie odsluch), ma to szanse dobrze zagrac? Generalnie potrzebowalbym pomocy w wybraniu zestawow do odsluchow.
Dzieki.
 

WiTT

New member
Bez reklam
Myslalem o zestawie NAD 356 + CD NAD 546.
Skąd wiedza o NAD? :)
Ja bym zaoszczędził i kupił CD NAD 515/516. Nie ma się czego powstydzić, a różnica na wzmaku 356 może być zbyt mała do usłyszenia. Zaoszczędzone pieniążki włożyłbym w dobre kable interkonekt i głośnikowe.

Pytanie 1: czy jest sens kupowac ten zestaw NAD i tymczasowo podlaczac do Yamahy?
Oczywiście że jest sens. Poprawa frontów na wzmaku jest znacząca zawsze w kinie domowym. A dodatkowo w stereo.
Odnajdź proszę wątek o PRE-OUT, tam są nasze poglądy na ten temat.
Pytanie 2: czy roznica w dzwieku bedzie znaczaca?
TAK :)
Pytanie 3: moze lepiej wstrzymac sie ok rok do przeprowadzki i wtedy przetestowac kilka wzmacniaczy stereo + 2 nowe kolumny, nie bedac ograniczonym koniecznoscia wejscia main-in we wzmacniaczu?
Jeśli wiesz że i tak zostaniesz przy NAD, to można już teraz a potem tylko dopasować kolumny. Ponadto sprzedać wzmacniacz i CD jest o wiele prościej niż amplituner czy kolumny.
Main-IN jak najbardziej. Poza tym możesz z PRE-OUT podłączyć pod wejście liniowe np. CD, TAPE czy AUX. Szerzej o tym w innym wątku o PRE-OUT.
Pytanie 4: Ewentualnie jaki zestaw/zestawy - wzmak + CD (moze wzmak z DAC, chociaz glownie slucham plyt CD, jakos nie jestem przekonany do muzyki z kompa;)); (mile widziane 2 alternatywy: na dzien dzisiejszy i na przyszlosc).
NAD 356 też występuje w wersji z modułem DAC ;)

Pozdr.
 

endrju68

New member
Najlepiej jak odsłuchów dokonasz sam, ale do Nada spróbuj w pierwszej kolejności kolumn KEF. Zwłaszcza bardzo fajny efekt daje Nadowski system Uni-Q
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Do NAD'a przetestuj kolumny Paradigm Monitor, bo świetnie się zgrywają. Do tego Paradigm grają dobrze w gatunkach typu rock, metal, mają dobry i mocny bas.
 
Ostatnia edycja:

Stef Wybustow

New member
Dzieki panowie za wszystkie odpowiedzi. Znowu potrzebuje fachowej porady. W zasadzie to moje pytania naleza do dzialu,, jak podlaczyc'' ale poniewaz nie ma sensu zakladac osobnego watku wiec kontynuuje stary.

Sytuacja jak w moim pierwszym poscie z tym, ze w piatek pozyczam wzmaka NAD 356 na weekend na odsluch w domu. Chcialbym potestowac kilka roznych ukladow (potrzebuje tez roznych kabli) i w zwiazku z tym:

1. Za tymczasowe zrodlo ma sluzyc DVD Pioneer/PS3. Jak to polaczyc? Coaxialem z DVD do wejscia... CD we wzmaku?? Ale to chyba wejscie analogowe? Da sie to jakos polaczyc cyfrowo coaxialem?

2. Grzechem byloby nie sprawdzic jak gra toto w polaczeniu Pre out - Main in. W tym wypadku domyslam sie ze wyciagnac nalezy plastikowa zworke z wejscia we wzmaku i polaczyc z wejsciem pre out w ampli. To polaczenie jest analogowe czy cyfrowe? Bede potrebowal do tego 2 kable coaxialne? Jakies inne kable?

Dzieki z gory za naswietlenie sprawy:bober:, wszystkie sugestie mile widziane.
 

WiTT

New member
Bez reklam
Ad1. Łączysz 2xRCA - 2xRCA czyli analogowo. Jeśli chcesz cyfrowo to pożyczany C356 musi mieć moduł DAC (dopytaj sprzedawcę). Jeśli ma, to możesz połączyć np. optycznym kablem z DVD do DAC C356.

Ad2. Tak - wyciągasz zworkę i w C356 wpinasz w Main-IN a w ampli w Pre-Out. Kabel 2xRCA - 2xRCA.

W czym jeszcze pomóc? :)
 

Stef Wybustow

New member
Dzieki. Czyli jak na razie wszystko jasne. Jest jakas roznica w jakosci dzwieku ( i czy na tym sprzecie jestem w stanie ja uslyszec) miedzy polaczeniem analogowym i cyfrowym?
Jezeli chodzi o DAC to nie jestem do konca przekonany czy go potrzebuje; czy wtedy jest sens inwestowania w CD? Do tego pytania jeszcze wroce jezeli zapadnie decyzja zakupu.
Mozliwe ze jakis problem pojawi sie w weekend, w czasie odsluchu, ale widze ze na pomoc z forum mozna liczyc;)
Nie ukrywam, ze mam duze oczekiwani wobec tego wzmaka, zobaczymy...
 

WiTT

New member
Bez reklam
Jest jakas roznica w jakosci dzwieku ( i czy na tym sprzecie jestem w stanie ja uslyszec) miedzy polaczeniem analogowym i cyfrowym?
Jezeli chodzi o DAC to nie jestem do konca przekonany czy go potrzebuje; czy wtedy jest sens inwestowania w CD? Do tego pytania jeszcze wroce jezeli zapadnie decyzja zakupu.
No właśnie, dwie sprawy. Teraz będzie źródłem odtwarzacz DVD, a te z reguły - budżetowe - mają słabe DACi w sobie, więc w takim połączeniu lepiej dać połączenie cyfrowe do DACa w NADzie. Jeśli dostaniesz egzemplarz bez DACa no to tylko jedna droga - analogowe połączenie.
Zaś w przyszłości jeśli ma być CD+356 to tak - analogowe połączenie. Moduł DAC do C356 można dokupić oddzielnie - i to jest bardzo fajne w tym wzmaku :)

Mozliwe ze jakis problem pojawi sie w weekend, w czasie odsluchu, ale widze ze na pomoc z forum mozna liczyc;)
:blagam:

Nie ukrywam, ze mam duze oczekiwani wobec tego wzmaka, zobaczymy...
Czekamy zatem na wrażenia :)
 

Stef Wybustow

New member
Kilka godzin testow za mna. Powiem tak: WOW:-D! Niby wiedzialem ze bedzie roznica ale nie spodziewalem sie ze az taka! Do tej pory przy sluchaniu mocniejszych kawalkow bez suba nie dalo rady, teraz bas jest mocny wyrazny, miesisty. Muzyka jest ,,zywa,, wyrazna, jest moc i energia. Les Claypool i jego gtara basowa sa pieknie slyszalne, ,,Cowboys from hell'' Pantery brzmia swiezo i energicznie, kawalki Red Hot Chili Peppers dostaly nowa jakosc, ,,Legenda'' Armii wreszcie brzmi jak powinna.

Biorac pod uwage jakosc dzwieku gdzie za zrodlo mialem DVD - absolutny hit. W planach mam zakup ww wzmaka + CD. Bedzie duza roznica miedzy CD NAD 516 a 546? Nie ukrywam ze bardziej myslalem o 546;) ale moze bardziej oplaci sie tanszy CD a roznice cenowa zainwestowac w lepsze kable niz nizej wymienione? Jezeli chodzi o DAC to sie wstrzymam na razie, w razie czego zawsze mozna dokupic.

Przy polaczeniu wzmaka + CD myslalem o kablu QED Performance Audio 2 albo Van Den Hul the NAME. Ktory moglibyscie polecic do ww sprzetu?

Z gory dzieki za wszystkie propozycje:eek:k:
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Seria kabli Qed Performance zastąpiła serię Qunex ,zmiana dotyczyła wtyków ,podobno geometria przewodów pozostała nie zmieniona ,osobiście wybrałbym jednak poprzednią serię pomimo ,że nie jest już produkowana.
Van den Hull to dobry kabel o dość zrównoważonym dźwięku i pastelowej barwie, nie jest to jednak przewód na wywołanie efektu WOW . Jeżeli szukasz takiego kabla dobrą propozycją jest Ultralink Matrix, który zapewnia żywe dynamiczne brzmienie ,ten kabel dodatkowo podbija krańce pasma ,dlatego ożywi każdy anemiczny zestaw
 

WiTT

New member
Bez reklam
Hehe, to teraz napisze - a nie mowilem? ;-) :-D
356 to juz kawalek wzmaka :)

Co do CD to ja bym wzial 516 - reszte pieniedzy w kabelki i plyty CD. Roznica moze byc nie adekwatna do osiegnieto zamiaru, wtedy jeszcze mocniejszy wzmak, drozsze kolumny ... i tak bez konca ;-)
 

Stef Wybustow

New member
Ostatecznie stanelo na wzmaku 356 i CD 546 spiete kablem QED Performance Audio 2.
Gra to-to super, wyglada swietnie, 100% zadowolenia z zakupu:D.

Dzieki wszystkim za porady:blagam:; za kilka miesiecy przyjdzie pora na lepsze kolumny do nowego stereo wiec przyjdzie czas na zalozenie nowego watku w innym dziale;)
 
Do góry