Zestaw Onkyo - M5000R + P3000R + Atmos ?

moto2004

Member
Panowie,

Jako, że zakupiłem kilka klocków potrzebuję rozwiązania jak uruchomić na nich Atmos oraz Stereo tak aby miało to ręce i nogi.

1. Wzmacniacz Onkyo M5000R
2. Preamp Onkyo P3000R
3. CD Onkyo C-7000R
4. Sieciowiec Onkyo 6170
6. Blueray Onkyo 809
7. Amplituner Onkyo RZ900


Mianowicie zestaw głośników Klipsch:


2x Frontowe
1x Centralny
2x Tylne
2x Suby
4x Sufitowe

5.2.4 Atmos

Teraz tak:

1. Wiem już, że z moim amplitunerem nie da się tego połączyć odpowiednio. Pytanie na jaki inny model Onkyo zmienić aby dało się mieć i stereo poprzez preamp oraz atmos z wykorzystaniem frontów na wzmacniaczu M5000R- tak aby nie bawić się w przełączania kabli pomiędzy stereo a kinem domowym.


2. Jak ktoś mi to dokładnie wyjaśni z rozrysowaniem połączenia ( nie jestem zbyt kumaty w te klocki ) to odwdzięczę się flaszką z czarnym trunkiem :)

Pozdrawiam.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Jezeli chodzi mu o spiecie samej elektroniki to nie musi.
Bo podlacza Amplituner do Pre-ampa przez Pre-out.

Ale co do atmosa to juz tak.
rz900 obsluguje maksymalnie atmosa 5.1.2 a on glosnikow ma na 5.1.4. Wiec, musi kupic cos nowszego, jezeli bedzie chcial uzywac 4 sufitowych xD


Problemem bylo, jak spiac amplituner do preampa aby fronty graly zarowno w stereo jak i w kinie domowym. Bez przepinania kabli.
 
Ostatnia edycja:

moto2004

Member
Dzięki lolo2 ;) Podeślij adres na PW wyślę flaszkę.


Kolejne pytania:


Rozumiem, że wszystko łączę tak jak jest to podane w instrukcji wyżej ?
( Czy A/V łączymy z preampem optykiem albo RCA czy też tutaj trzeba zastosować oba połączenia na linii A/V - PREAMP ? )

1. CD i sieciowy podłączam pod PREAMP do słuchania stereo.
2. BLURAY pod amplituner pod atmosa ( np coaxialem ).
3. TV z netflix również pod amplituner ( np HDMI ).
3. Jaki amplituner Onkyo obecnie będzie porównywalny z RZ900 tak aby miał 5.2.4 ?
4. Odtwarzacz CD łączę XLRem z PREampem, natomiast jak najlepiej połączyć odtwarzacz sieciowy ( RCA, OPTIC, czy COAXIAL ) ?
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Dzięki lolo2 ;) Podeślij adres na PW wyślę flaszkę.




1. CD i sieciowy podłączam pod PREAMP do słuchania stereo.
2. BLURAY pod amplituner pod atmosa ( np coaxialem ).
3. TV z netflix również pod amplituner ( np HDMI ).
3. Jaki amplituner Onkyo obecnie będzie porównywalny z RZ900 tak aby miał 5.2.4 ?
4. Odtwarzacz CD łączę XLRem z PREampem, natomiast jak najlepiej połączyć odtwarzacz sieciowy ( RCA, OPTIC, czy COAXIAL ) ?


Ad. 1 TAK. CD i Sieciowiec do preampa aby bylo stereo
Ad. 2 Blu Ray do amplitunera za pomoca HDMI, nastepnie amplituner do TV /Projektora po HDMI. Zazwyczaj wszystkie amplitunery maja juz 2 wyjscia HDMI (Main i zone 2) wiec mozesz podlaczyc jednoczesnie i TV i Amplotuner.

ad. 3 zaraz poszukam wydaje mi sie ze z tych zeszlorocznych rz830 / rz840 ale teraz jakies nowe wychodza. Zara sprawdze.

Ad. 4 CD mozesz podlaczyc albo XLR - wtedy preamp odkoduje sciezke dzwiekowa. Jak podlaczysz za pomoca RCA wtedy CD odkoduje sciezke dzwiekowa i przesle dzwiek analogowo.

Ktore lepsze polaczenie nie wiem musisz sobie sprawdzic. Teoretycznie wydaje mi sie ze Pre-amp ma lepszy przetwornik analogowo cyfrowy aniezeli CD. Wkocu po to zostal stworzony preamp. Wiec powinno byc lepiej aby podlaczyc CD z Pre za pomoca XLR.
No ale z drugiej strony mozesz puscic po anologu za pomoca kabli RCA z czystego srebra i domieszka kosci sloniowej
Tu juz wchodzimy w strefe AudioVodooo wiec sam musisz porownac jakie podlaczenie i jakie kable lepsze. Moim zdaniem XLR.

Ad. 4.2 Streamer
Sytuacja podobna jak z CD wyzej. Mozesz podlaczyc analogowo za pomoca RCA - wpiac go w miejsce CD, Albo Line1.
Lub cyfrowo za pomoca optyka. Wtedy odkodowanie sciezki przejmie na siebie Preamp.
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Kurna, troche juz wypilem ciezko sie pisze xD.


Co do podlaczenia AVR i Pre.

1. Aby graly glosniki frontowe to musisz podlaczyc Wyjscie Frontow ze swojego amplitunera czyli za pomoca RCA - - wyjscie dzwieku AVR Pre-out Front do Wejscia w Pre-ampi na Line 2.


Te polaczenie optykiem Pre z AvR sluzy do tego, ze wyslesz dzwiek w druga strone. Czyli ze swojego CD, albo streamera do Amplitunera. Czyli bedziesz sobie mogl robic jakies upmixy. To polaczenie nie jest ci potrzebne. "chyba"
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Jakbys chcial nowy amplituner to powinien wystarczyc RZ840

Obsługuje odtwarzanie Dolby Atmos i DTS: X w wersji 5.2.4-ch
- 11.2-ch pre-out i przetwarzanie dla układów 7.2.4

Natomiast nowe amplitunery onkyo z rocznika 2021 beda mialy firmowa kalibracje Dirac Live. Podobno jedna z najlepszych kalibracji. RZ830 i Rz840 maja slaba kalibracje w stosunku do konkurencji, jest duzo skarg ze nie potrafi sobie ona poradzic z Basem.

Tu masz link do nowych avr.
Ciebie, interesowalby dopiero Onkyo RZ50

http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...v-pioneer-and-onkyo-obsluguja-hdmi-2-1-a.html
 
Ostatnia edycja:

moto2004

Member
Super dzięki za info.
Już wszystko rozumiem.

Co do nowego Amplitunera muszę jeszcze porównać wysokości coby zgadzała się z M5000R i 2ma klockami, które będą stały na tej samej półce. Szkoda aby postawić niższy klocek dodatkowo więc zapewne zostanę przy RZ840 albo RZ830 ( z tego co widzę to ten ma więcej końcówek pod głośniki ).

Nowy RZ50 jest niższy z tego co czytam- straszna lipa, że nie zrobili pod wymiar tak jak to było.


Ciekawi mnie jeszcze czy mając Tidal w TX RZ830, którego teraz nie mam w RZ900 ( natomiast jest odtwarzacz sieciowy NS6170 ) będę słyszał różnicę pomiędzy amplitunerem a sieciowcem w przypadku Tidal Master :)
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Ciekawi mnie jeszcze czy mając Tidal w TX RZ830, którego teraz nie mam w RZ900 ( natomiast jest odtwarzacz sieciowy NS6170 ) będę słyszał różnicę pomiędzy amplitunerem a sieciowcem w przypadku Tidal Master :)

Nie,
Tidal z amplitunera bedzie slaby. Amplitunery maja slaby DAC.

Ja uzywam sieciowca wpietego do zewnetrznego DAC i do wzmacniacza.
Czyli w twoim wypadku sieciowiec do Pre-ampa i do koncowki.
 

moto2004

Member
Panowie- po raz kolejny potrzebuję pomocy.

Przyszedł mi pierwszy odtwarzacz sieciowy Onkyo 6170, wszystko połączyłem jak należy działa pięknie przez aplikację Onkyo ( nawet żona stwierdziła, że teraz gra czyściej i dokładniej instrumenty słychać ).

Problem polega na tym, że jak jest utwór w Tidalu, który ma jakość Master MQA 192 khz to nie ma dźwięku, natomiast HiFi gra bez problemu.

Póki co 6170 połączony jest coaxialem z RZ900 ( klocki pozostałe powinny być w przyszłym tygodniu ). Może spróbować analogiem ?

Pozdr.
 

DarkMag

New member
Jak masz spięte coaxialem to przesyłasz cyfrowo więc dekoduje RZ900 które z tego co mi wiadomo nie odbiera MQA. Po analogu powinno działać.
 
Ostatnia edycja:

moto2004

Member
Działa w HiFi cacuni pytanie czy w tej apce Onkyo da się przełączyć na HiFi- dość uboga jest. Natomiast technicznie lepiej połączyć to analogiem tak aby dekodował sieciowiec ?

Trochę strzał w kolano też przełączać na niższą jakość.
Pytanie czy jak już będzie preamp wówczas będzie to działać jak należy w MQA.
 
Ostatnia edycja:

DarkMag

New member
Apka działa. Na RZ840 MQA rozkodowuje.
Polecam też mconnect, dla mnie bardziej przejrzysta i więcej możliwości wyszukiwania playlist, możliwość przewijania i ogólnie bardziej przyjazna jest przynajmniej dla mnie. Za to nie można wtedy sterować z amplitunera i po wyłączeniu apki na telefonie zrywa połączenie.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Działa w HiFi cacuni pytanie czy w tej apce Onkyo da się przełączyć na HiFi- dość uboga jest. Natomiast technicznie lepiej połączyć to analogiem tak aby dekodował sieciowiec ?

Trochę strzał w kolano też przełączać na niższą jakość.
Pytanie czy jak już będzie preamp wówczas będzie to działać jak należy w MQA.



Co do MQA.
Albo polaczyc po analogu,
Albo kupic sobie zewnetrzny DAC, ktory obsluguje MQA,
Albo kupic wzmacniacz ktory obsluguje MQA.

Bo chyba nie chcesz sieciowca podlaczac do Amplitunera???? To jest dopiero strzal w kolano. xD


Nie widze, aby Onkyo P3000R ogarnial MQA, wiec pozostanie ci podlaczenie sieciowca po analogu lub kupienie zewnetrznego DAC z MQA - - aczkolwiek nie wiem czy warto.
Ja podlaczylbym to po analogu, zreszta po to placiles za tego sieciowca. Ma odpowiednio rozbudowana sekcje analogowa.
 
Ostatnia edycja:

bl4ck

Active member
Bez reklam
6170 ma opcje włączenia dekodowania mqa albo przez sam odtwarzacz albo przez urządzenie które jest do niego podłączone.
 

moto2004

Member
Ok znalazłem taką funkcję jednak to chyba jest włączenie i wyłączenie MQA. Mianowicie działa to tak, że jak w 6170 dam na On- w aplikacji są kawałki w jakości MQA i nadal ich nie słychać, natomiast jak jest OFF wówczas te same kawałki aplikacja odtwarza we FLAC czyli Hi-Fi. Problem po części rozwiązany, jeszcze przetestuję czy słyszę jakąś różnicę na analogu odtwarzając w aplikacji kawałki w jakości MQA :)
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
MQA dig out - off
Twój wzmacniacz nie ma MQA? dajesz off i tyle.

MQA dig out - on dajesz wtedy gdy twoje urządzenie odbiorcze dac/wzmacniacz/amplituner obsługuje MQA.
 

moto2004

Member
Ok czyli na OFF po prostu MQA nie jest obsługiwane na poziomie apki- sygnał idzie we FLAC. Natomiast jak to technicznie się dzieje jak połączymy analogiem i zostawimy na ON ? Czy wówczas ma to większy sens ?
 
Do góry