Zestaw Logitech Z 5400 a pokój 20m2 i podwieszenie pod sufit.

broda1725

New member
Bez reklam
A HK 3390/3490 czemu nie ? A jak zagra AVR161 w stereo na razie ? ewentualnie jakieś inne typy ?

A ty co byś doradził budżet bez zmian ok 3k.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
AVR161 zagra znacznie gorzej od wzmacniacza/amplitunera stereo. Budżet nie za duży i związku z tym ja bym poszedł w stereo szczególnie, że pisałeś 60% stereo. Oprócz proponowanych przez BN kolumn JBL-a zerknij (najlepiej odsłuchaj) Melodikę BL40. To dość uniwersalna kolumna, która potrafi zagrać dynamicznie.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Zagra gorzej od tych HK 3390/3490 ? ten co black poleca 3770 stereo za wysoka cena jak dla mnie ten avr 161 no jest w zasięgu mojej reki ale wtedy zostaną narazie fronty a reszta z czasem dokupie, tylko czy to fajnie bedzie brzmiało.

Ewentualnie model 3700 jeszcze może dało by rade ale wtedy na kolumny zostanie jakies 1500zł. Sam juz nie wiem.

Czyli w podsumowaniu :
AVR 161 + 2 fronty ok 1500zł ( w przyszłym roku dokupienie centrala i tył głośników INWALL)
HK 3700 + 2 fronty ok 1500zł
HK 3390/3490 + 2 fronty ok 2000zł. np. te Melodika BL40

Edit: a te Melodika BL40 czy to nie to samo co roth oli 40 ? jak to gra w stereo do filmów, jak z basem bez suba przy tych kolumnach ?
No chyba że jakieś inne typy.
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie odsłuchiwałem avr161, ale nie masz się co łudzić, że podstawowy amplituner kd zagra na poziomie wzmacniacza czy nawet amplitunera stereo. Oczywiście mam na myśli odtwarzanie muzyki. Tak BL40 to samo co Oli40. Basu jak na swoją wielkość mają dużo i schodzi nisko. W stereo będzie wystarczająco. Przy filmach zawsze w przyszłości możesz pokusić się o suba. HK3770 faktycznie cena spora, pewnie dlatego, że to nowość. Za jakiś czas pewnie będzie niższa. HK3490 to dobry i mocny amplituner. HK3700 nie słyszałem (zresztą chyba jeszcze nie weszły do sprzedaży), ale jakościowo pewnie będzie na podobnym poziomie co 3390/3490. Ewentualnie możesz rozważyć jeszcze wzmacniacz stereo. Chyba, że bardzo zależy Ci na radiu w jednym klocku.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Bardziej bym wolał ampel, czyli spokojnie by wystarczył 3390 lub 3490.

Coraz bardziej skłaniam sie ku stereo. Nigdy nie ogladałem filmu przez stereo (chodzi mi o ampel i kolumny) tylko przez kino (moją namiastkę) i tu mam obawy. Co do basu nie lubie jak mi bardzo dudni tylko uzupełnia dzwięk.

A jak mówisz złoży się coś sensownego w kwocie 3,5k ampel i kolumny 5.0 (tył i central typu INWALL)? ciągle chodzi mi po głowie kino.

A jak z tymi Roth mogą być blisko ściany ? bo z tego co widzę bass refleks z tyłu wiec trzeba sporo odsunąć.

Jak tobie się sprawdzają w kinie i stereo ?

A może jakieś inne kolumny Jamo, Taga, Monitor Audio, itp ?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Generalnie do filmów nie ma jak 5.1. Tylko problem polega na tym że masz ograniczony budżet. Jeśli zależy Ci również na kinie to może zacznij od amplitunera kd + kolumny frontowe, a potem rozbudujesz zestaw. Ciężka decyzja. Na kolumnach inwall nie znam się zupełnie. Ja mam kolumny odsunięte 27-30cm od ściany z tyłu i 50cm od bocznych ścian. Sprawdzają się zarówno przy filmach jak i w stereo. Kolumn jest dużo. Najlepiej wybrać się do salonu audio i posłuchać. Np. Monitor Audio MR6, Taga Platinum v.2 f-80/F100.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Musze się zastanowić, dam sobie czas jeszcze mam 3 miesiące. Ale coraz bliżej mi do stereo.

A czy amplituner np. avr161 zagra lepiej lub porównywalnie w stereo niż hk 3390 lub 3490 ?
 

buldoggg

Member
Bez reklam
Do autora tematu,twoje logitechy z-5400 spokojnie dadzą rade,ja osobiście używam w jednym pokoju 25m2 zestawu logitech z-5500(jest wiekszy i mocniejszy) używam tylko 3 głosników stereo plus centralny i sub i powiem ci szczerze ze taki zestaw rozpierdziela pokój z głośnością jak i basem(gry,filmy,muzyka) jeżeli odpowiada ci tonacja,barwa tych głośników(a sadze ze tak jeżeli je masz) to nie sprzedawaj i spokojnie dadzą radę z 25m2(po co bedziesz je sprzedawac) i kupować duże stereo-bo jak widzę chcesz zeby nie zjmowaly ci duzo pokoju same glosniki a do tego amplituner i o wiele wiekszy pobór mocy,wiem że te monitorki(glosniki) nie grają dobrze srednich tonów ale tutaj wspomagam się jeszcze glosnikami z tv i naprawde jest ogien !!
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Musze się zastanowić, dam sobie czas jeszcze mam 3 miesiące. Ale coraz bliżej mi do stereo.

A czy amplituner np. avr161 zagra lepiej lub porównywalnie w stereo niż hk 3390 lub 3490 ?
W kinie lepiej zagra AVR161, bo więcej kanałów itd w stereo lepiej ale już nowe modele HK3770 i 3700.
 

broda1725

New member
Bez reklam
A czemu nie HK3390/3490 ? to są starsze modele ale chyba równie dobre Czy się mylę i lepiej dołożyć ?

Do autora tematu,twoje logitechy z-5400 spokojnie dadzą rade,ja osobiście używam w jednym pokoju 25m2 zestawu logitech z-5500(jest wiekszy i mocniejszy) używam tylko 3 głosników stereo plus centralny i sub i powiem ci szczerze ze taki zestaw rozpierdziela pokój z głośnością jak i basem(gry,filmy,muzyka) jeżeli odpowiada ci tonacja,barwa tych głośników(a sadze ze tak jeżeli je masz) to nie sprzedawaj i spokojnie dadzą radę z 25m2(po co bedziesz je sprzedawac) i kupować duże stereo-bo jak widzę chcesz zeby nie zjmowaly ci duzo pokoju same glosniki a do tego amplituner i o wiele wiekszy pobór mocy,wiem że te monitorki(glosniki) nie grają dobrze srednich tonów ale tutaj wspomagam się jeszcze glosnikami z tv i naprawde jest ogien !!
Możliwe ze zrobię tak że zostawię jak mówisz zabuduje je że nie będzie widać, oczywiście wcześniej sprawdzając jak to brzmi. A nastawie się na zestaw stereo. Bo jednak chce porządne kolumny i ampel.
A jak masz ogłoszony ten zestaw ?
 
Ostatnia edycja:

buldoggg

Member
Bez reklam
sam używam z-5500 3 głośniki (stereo plus centralny) i daje rade,gry,filmy,muzyka z youtuba itp (dodaje tylko głos z tv żeby lepsze były wysokie i średnie tony)
 

broda1725

New member
Bez reklam
Ok dzięki kolego, cieszy mnie że dadzą rade, myślę że zostawie je do kina domowego, w kinie nie jestem melomanem a do efektów z filmów nadają się. Ale do stereo raczej podjołem decyzje i ampel lub wzmacniacz (ale raczej ampel bo chce sterować pilotem i mieć możliwość podpięcia optyka i cox.) plus dwa fronty będą musiały stanąć.

Ewentualnie sprzedam logi i tą kwotę dołożę do ampla stereo i weżnę taki aby dobrze grał i w stereo i kinie czy raczej w kwocie do 2200 nie ma możliwości taki kupić ? aby dorównał ampel 5.1 za ok 2200 amplowi stereo za 1700 ?

A czy HK 3490 ma menu ekranowe i radio internetowe ? black jak możesz podaj mi na PW ceny tych dwóch ampli tego co wymieniłem i tego 3700 no chyba że coś jest co lepiej zagra ? Wiem że 3 miesiące to kawał czasu ale spać nie mogę po nocach tak się nabuzowałem.
 
Ostatnia edycja:

broda1725

New member
Bez reklam
a jaka różnica cenowa między tymi dwoma ? czy może jest coś sensowniejszego w podobnej kwocie ? ewentualnie za ok 2200 ampel 5.1 który zagra równie dobrze jak np HK3700.
 
Do góry