Zestaw Logitech Z 5400 a pokój 20m2 i podwieszenie pod sufit.

broda1725

New member
Bez reklam
Witam mam owy zestaw wymieniony w temacie, niedługo się przeprowadzam i zestaw ma trafić do większego pomieszczenia 20-25m2 i teraz pytanie czy da rade sobie w takim pokoju ?.

Mają być docelowo zawieszone przy suficie, nie wykluczone w zasadzie tylko wchodzi opcja że zabuduje je w podwieszanym suficie aby ich nie było widać. Czy ktoś stosował tak małe głośniki w ten sposób i jak to brzmiało ?

Czy lepiej zrezygnować i sprzedać to to ?

W przyszłości ma być zestaw stereo z porządnymi kolumnami ale na razie brak kasy (remont) tego mieszkania, myślałem o takim wyjściu, później ewentualnie zostawić ten zestaw do filmów. A do muzy używać stereo.
 

broda1725

New member
Bez reklam
No tak a ma ktoś doświadczenie jak brzmi stereo w kinie ? bo jak coś to myślałem o inwestycji jedynie w stereo, amplituner stereo HK i jakieś porządne kolumny 1500-2000tyś. Ale nie od razu tylko po remoncie jak styknie chyba że znacie jakiś dobry sprzet i kolumny 5.1 które zagrają równie dobrze w stereo jaki i w kinie (tylne głośniki muszą być ukryte i środkowy dobrze by było też.

Jak to ugryźć ?
 

broda1725

New member
Bez reklam
Oj niestety nie mój próg cenowy. Ale co jednak stereo ? Dać sobie spokój z kinem ?
Bardzie myslałem o HK 3390/3490 + kolumny do 2000zł za 2 szt.
Czy lepiej kino z dwoma dobrymi kolumnami i dokupic chowane głosniki do schowania w podwieszanym suficie ? max ceny to za zestaw 3.500zł (bez suba)
 
Ostatnia edycja:

broda1725

New member
Bez reklam
Black a czy te Lofty da rade schować w podwieszanym suficie ?
? podwieszenie surroundów w suficie i centralnego ukrycie pod tv jest priorytetem no chyba że budżet nie wytrzyma wiec zostaje przy stereo. Ale nie wiem jak brzmi kino w stereo, czy mnie to zadowoli.

Nie wiem co robić jestem z deka zdruzgotany.

A może jakieś 2 fronty z Oli i + jakieś efektowe do ukrycia wraz z centralnym. Muszą dobrze zagrać w stereo.

Preferowana muza to pop,rock sporo utworów retro lata 70,80,90, Santana sporo clasycznych utworów ale i nowoczesną scenę muzyczną lubię wiec raczej uniwersalne. Lubie słuchać stacji Star TV wiec to już dużo mówi.

A co do ampla to nie musi byc HK (chodz nie powiem podoba mi się wizualnie) . Muszę się zmieścić w 3,5k za całość jeśli stereo to 2,5k.

Black liczę na twoją pomoc zresztą dostarczycielem sprzętu będziesz ty.

Czasu jeszcze sporo bo ok 2-3 miesiące ale muszę wiedzieć bo nie wiem jak będę robił sufity czy ciągnąć kable pod tylne głośniki. Fronty fajnie by było jak by miały nowoczesny styl, chodź nie jest to mus.

I jak wspomniałem nie będzie suba przynajmniej na razie (mam 2 letniego brzdąca i dbam o słuch :) tak to ujmę).
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Na suficie to nic nie powinno być w domu, no chyba, że to sklep. Do tego pomieszczenia to dobrze wstawić podłogówki, jak nie ma miejsca i muszą być małe głośniki to na ścianach na wysokości uszu słuchacza 5,1, można poprzestać na zestawie satelitarnym lub inwall czyli takich montowanych w ścianach, decyduj i będziemy kombinować modele.
 

broda1725

New member
Bez reklam
To znaczy chciał bym front podłogówki jak najbardziej (stereo i 5.0) a tylne surround przy suficie ale nie tak że padają dźwiękiem pionowo w dół tylko bardziej przy ścianach na suficie schowane coś w stylu jak pisałeś inwall skierowane na oglądacza/słuchacza. Centralny zabudowany w zabudowie z g/k pod ewentualnie nad tv który będzie wisiał na ścianie ( co prawda ten centralny możliwe ze nie zabuduje i postawie na szafce pod tv lub zrobie tak jak z tylnymi przy suficie). 5.0 ma byc tylko dodatkiem a nie priorytetem, ale muszą się uzupełniać z frontami.

Nie wiem myślę że jasno to opisałem.

Nie wiem czy nie obejdzie sie pojechać na odsłuch jakiegoś filmu w stereo.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Nie, nie wchodzi w rachubę uchwyty tylko montaż w ściano suficie a na surroundy, JBL HTI 6 da radę coś w tym stylu by mi pasowało coś jak ten centalny.

A wpadł by mi jeszcze taki pomysł jak bym wzioł 4 głośniki z moich logów i podpioł je po 2x2szt jako surrondy da to coś ?

Jaki model ampla polecasz do takiego zestawu dobrze w stereo 60% / kino 40 %.

Jakie kable ciągnąć na tył jaka grubość ?
 
Ostatnia edycja:

spinacz66

New member
Bez reklam
czytałem nie dawno artykuł w gazecie pt.koncik kinowy w domu gość zrobił też instalacyjny zestaw głóśników sonusa faber dyskretnie ukryte i sub cantona 300w i wypowiadał się że jest bardzo zadowolony
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Nie, nie wchodzi w rachubę uchwyty tylko montaż w ściano suficie a na surroundy, JBL HTI 6 da radę coś w tym stylu by mi pasowało coś jak ten centalny.

A wpadł by mi jeszcze taki pomysł jak bym wzioł 4 głośniki z moich logów i podpioł je po 2x2szt jako surrondy da to coś ?

Jaki model ampla polecasz do takiego zestawu dobrze w stereo 60% / kino 40 %.

Jakie kable ciągnąć na tył jaka grubość ?
Logi popędź na allegro.

Kable standardowo to 2x2mm2-2x2,5mm2 ale przy takich mniejszych to 2x1,5mm2 moga być.

HIT6 jak najbardziej.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Dobra wiec jak radzisz brać ampel 5.1, 2xstandy porządne i te głośniki INWALL ?

Czy jednak stereo ? narazie jest konflikt z żona nad wyższością mojego zestawu nad remontem :)
 

broda1725

New member
Bez reklam
Ale co byś zaproponował do systemu 5.0 jaki ampel, zastanawiam się jeszcze aby brać sam ampel 5.1 + dwie kolumny a później dołożyć central i tył na te INWALL tylko co sądzisz o nich ? używa ktoś jak to radzi sobie.

Ewentualnie do stereo jaki ampel i kolumny ?
 
Do góry