Zestaw kolumnowy do Denon AVR-1911

gil

New member
Witam, jestem na etapie kupna w/w ampli i poszukuję jakiegoś stosunkowo niedrogiego 1500 - 2000 pln zestawu. Zależy mi na w miarę dobrym dzwięku przy słuchaniu koncertów z dvd/blu. Co moglibyście polecić?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ale podaj jakie masz warunki w pokoju ?
Jaka wysokość pokoju ?
ile % do muzyki i ile do kina ?
jaki rodzaj muzyki ?
jako kolor kolumn ?
5,0 czy 5,1 ?
 

gil

New member
pokój około 5 długi na 6 szeroki , umeblowany tylko tv na jednej ścianie na wprost sofa , wysokość 2.4 m muzyka 70 % film % , rodzaj muzyki : ulubieni wykonawcy - Rammstein DM Jarre więc troszkę rozbieżność muzyczna , kolor w zasadzie nie ma znaczenia - teraz mam stary zestaw Panasonica oparty na SA-HE 75 I SB-F702 < zastaw ma z 6 lat i na razie dawał radę kolor srebrny - co do ilości głośników na razie 5.1 do celowo 7.1 , chyba wszystko.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
na zestaw 5,1 w klasie cenowej o dobrych parametrach wystarczy na Jamo 606 + sub 200.
Ale w pustym salonie Denon zagra za ostro.
Tu lepiej zagra Marantz 1501, Pioneer 819, Harman 255
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
do czego przyszłościowo że zapytam oprócz marketingu ? - Bo Hdmi 1, 3 obsługuje też 3 D
 

gil

New member
To jaka jest faktyczna różnica między 1.3 1.4
i dlaczego denon 1910 koszuje tyle samo co 1911
??
 

gil

New member
Kiki daj namiary na siebie! Jakiś tel ! Zdzwonimy się i siłą rzeczy dokonam wyboru i zakupu, a wiem że możesz pomóc w zakupach więc tym bardziej pomóż. Thx
 

ostry66

New member
To jaka jest faktyczna różnica między 1.3 1.4
i dlaczego denon 1910 koszuje tyle samo co 1911
??
Może jakims plusem będzie to że z 1.4 działa zwrotnie audio (ARC) no i kanał Ethernet. Poza tym 1911 odchudzili z wejść i wyjść często dziś nie wykorzystywanych.
Co do cen to nie mam pojęcia, taka polityka pewnie ;-)

Może ja się podepnę pod ten temat. Mianowicie co byście powiedzieli o Dali Ikonach 6 (mkI czy mk2) lub Monito Audio BR6 do Denona 1911? A może cos zupełnie innego?

Warunki: pokój 3,5x6x2,5 (SxDxW), sprzęt będzie stał na krótszym boku. Muza dość różnorodna ale przede wszystkim U2, raczej wykluczone ciężkie klimaty i wszelkiej maści techno. Blu-ray, dvd, tv /muzyka - 60/40%
Kolumny czarne, narazie tylko fronty i centralny - kwota dobrze by było zmieścic sie do 4,5 - 5k.

Oczywiście przed zakupem zorganizuję sobie jakis odsluch ale chciałbym miec zawężone pole wyboru do dwóch, trzech opcji.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jeśli tyle muzyki to Denon moim zdaniem zbyt mało muzykalny. Jeśli lubisz ciepłe brzmienie (wybieraj między ciepło brzmiącymi kolumnami) to Pioneer VSX 1019 + Tannoy sensys zestaw zagra dla Twoich potrzeb extra.
 

killpit

New member
Też uważam że Denon szczególnie ostatnie ich modele dają wiele do życzenia.
Raczej kierowałbym się ku głośnikom M.A. i posłuchał z Pioneerem 1019 lub Onkyo 607,608.
 

gil

New member
No tak tylko że cena tego zestawu jest troszkę wyższa niż przewiduje mój budżet na chwilę obecną.
 

Kaszan

New member
Chcesz koniecznie zestaw 5.0 od razu? jeśli tak to chyba tylko Jamo 606 w miarę się będzie nadawać.
Jeśli jednak wstrzymasz się i postanowisz budować zestaw bez zbędnego pośpiechu to proponuje na początek same fronty: Klipsch F2, lub F3, Monitor Audio BR6, Kef C7.
 

gil

New member
Tak się właśnie zastanawiam i chyba jednak zrobię w ten sposób że będę powolutku dokupował jednak kolumny, przejrzałem te modele które podałem i wstępnie padło na klipsch f2 na początku, a co byś proponował do nich wtedy dalej?
 

killpit

New member
Jeżeli nie potrzebujesz ampli z 3D to brałbym między Onkyo 607 a H/K255 z wyznacznikiem na 607.
Co do F2 bardzo fajne głośniczki.
 

gil

New member
A co powiecie na taką kombinację:
Acoustic Energy Neo 3 - przód
Acoustic Energy Neo C - centralny
Acoustic Energy Neo 1 - Tył
i do tego Sub JBL ES150
Co o tym sądzicie?
 

wiesiek_j59

New member
Denon AVR1911 i zestaw kolumn

od trzech dni jestem bardzo zadowolonym posiadaczem zestawu DENON AVR 1911 i Kolumny
JBL Balboa Pack grają CUDOWNIE . :))
 
Do góry