zestaw kolumn do ONKY 525

Big-Apple

New member
Przez ostatnie tyg siedze i szukam czy to na allegro i pytam handlarzy

trafiłem na ekipe sonica.pl

Podałem im że szukam kolumn bo wybrałem sobie Jamo S426 do tego amplitunera

To oni mi na to że mi nie sprzedadzą ponieważ ten model jest tragicznie beznadziejny. Ja wiem że nie można się kierować tym co się usłyszy na youtubie bo nie ma dobryh mikrofonów które nagrają prawidłowy dźwięk

o to lista kolumn które polecili mi z soniac.pl

JAMO S626 HCS (S 626 HCS), zestaw kolumn 5.0, SONICA Opole - profesjonalny salon Audio-Video, HiFi, RTV
WHARFEDALE Vardus 300 HCP, zestaw kolumn 5.0, SONICA Opole - profesjonalny salon Audio-Video, HiFi, RTV
TAGA HARMONY TAV-606 v.3, zestaw kolumn 5.0, SONICA Opole - profesjonalny salon Audio-Video, HiFi, RTV
TAGA HARMONY TAV-606 SE (TAV 606 Special Edition), zestaw kolumn 5.0, SONICA Opole - profesjonalny salon Audio-Video, HiFi, RTV

które z tych kolumn nadają się na przyzwoity bas na razie bez SUBA [ owszem seria TAGI ma opcje z subem ale jest za szeroki i się nie zmieści] mój zestaw będzie się musiał zmienić po lewej i prawej +- 32cm na szerokośc dla frontowych a Sub jest szerszy do TAGI.

w Onkyo jest opcja korekcji subwoofera można sobie go jeszcze podkręcić

Sporo się naczytałem także o zróżnicowanym podejsciu jeden powie Jamo to tragedia i nie kupij a drugi to samo powie o TAGA. Nie wiem jednak czy TAGA to Made in China taki inny Voice Kraft.


Przeznaczenie odsłuchowe to nc+ po SPDIFie radio i od czasu do czasu blu ray.
 

Big-Apple

New member
A jak duży pokój? I jaki max budżet na kolumny?

To jest taki pokój połączony z kuchnia po lewej nie ma drzwi a po prawej okna wielkie
metraż nie jest mały jest duży jednak to nie mają być kolumny które będa trząść ścianaki i okna będą pękać od basów tyle że bas w pewnym sensie jest potrzebny.

W innym miejscu całkowicie mam jak to większość nazywa gówniane VK lewy i prawy centralna Tonsila i także VK SB ale za to pokój mały jednak ten zestaw słychać.


To jest powrót z plastiku do drewna
No i tyle co się naczytałem komentarzy odbijających piłeczke że nie kupuj tego kupuj to.

Budżet to najpierw chciałem iść najmniejszym kosztem więc chciałem iść w Jamo s426 za raptem 700-750zeta ale można mówić że to by było zmarnowane 700-750 więc może dołożyć coś

Czytają natomiast o TAGA niby jest to odpowiednik VK Made in China no i te gabaryty + waga
:-|:-|:-|:-|:-|
 

fred23

Member
Ja jestem po przesiadce z Jamo s416 na Taga 606 , i dla mnie Jamo wypadł kiepsko , Taga gra przejrzyściej , przynajmniej pod Yamahą , Jamo jakby się dusiło , nie wspomnę już o ilości tonów niskich , ale to moje odczucie , nie wiem jak 626 , po drugie Taga to taka lepsza Koda a nie VK i najczęściej najwięcej do powiedzenia mają Ci, którzy w życiu nie słyszeli, ale wiesz szwagra wujka mamy cioteczny brat dziadka miał i mówił ...
Najlepiej podjechać i posłuchać samemu , miałem ograniczony budżet 1500 zł , kombinowałem jak mogłem do 2500 ale wife za cholerę nie chciała się zgodzić ... :(
porównywałem z : Yamaha NS-150 , Jamo 526 , jakis Wharfdale (nie pamiętam) , i jeszcze jakieś 2 firmy , u mnie wygrała TAGA 606 v.3 zamówione później u kolegi blackninja z forum...
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Wybierz się do jakiegoś salonu i posłuchaj być może te wymienione ci podpasują, bez odsłuchu ciężko będzie ci coś wybrać.
Zerknij jeszcze np. na Eltax Monaco
Dla mnie np. te Tagi w ogóle nie grają, a Vardusy czy Monaco już w miarę....ile osób tyle opinii ;)
 

Big-Apple

New member
Ja jestem po przesiadce z Jamo s416 na Taga 606 , i dla mnie Jamo wypadł kiepsko , Taga gra przejrzyściej , przynajmniej pod Yamahą , Jamo jakby się dusiło , nie wspomnę już o ilości tonów niskich , ale to moje odczucie , nie wiem jak 626 , po drugie Taga to taka lepsza Koda a nie VK i najczęściej najwięcej do powiedzenia mają Ci, którzy w życiu nie słyszeli, ale wiesz szwagra wujka mamy cioteczny brat dziadka miał i mówił ...
Najlepiej podjechać i posłuchać samemu , miałem ograniczony budżet 1500 zł , kombinowałem jak mogłem do 2500 ale wife za cholerę nie chciała się zgodzić ... :(
porównywałem z : Yamaha NS-150 , Jamo 526 , jakis Wharfdale (nie pamiętam) , i jeszcze jakieś 2 firmy , u mnie wygrała TAGA 606 v.3 zamówione później u kolegi blackninja z forum...

Ciekawą historie podałeśz tą TAGA i teraz jej używasz no ale powiedz coś więcej. Jak na tym radio da się słuchać jak basy. Sporo klipów na youtubie twierdzi że na TADZE nie da się słuchać rocka.

Jeśli można zapodaj mi z tej listy kolumny bo ten gośc z zestawie z ONKYO rzucił mi promocje no ale kolumny trzeba wybrać by ją dostać

Oto lista kolumn

Przedmioty użytkownika andreas110 - 5.1 - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.


wybrałem sobie Onkyo 525 srebrny i nikt już tego nie ma inni mają modele 535 czarne o 150zeta więcej trza dopłacić za to samo tylko wyższe cyferki.
 

Rafal7

Banned
Kolego kolumny Taga 606 są dostępne w marketach rtv, w czym problem aby podjechać i odsłuchać, według mojej opinii jeżeli to Twój pierwszy zestaw kina to będziesz zadowolony z tych kolumn, można je porównać z Jamo 506, ta sama pólka.
 

Big-Apple

New member
Kolego kolumny Taga 606 są dostępne w marketach rtv, w czym problem aby podjechać i odsłuchać, według mojej opinii jeżeli to Twój pierwszy zestaw kina to będziesz zadowolony z tych kolumn, można je porównać z Jamo 506, ta sama pólka.


Tylko jakich byłem w 3 i wszędzie albo no namy albo zestawy że 1 front za 1000zł a całośc podłaczona do amplitunerów typu Pioneer DENON a ja sobie wybrałem ONKYO bo potrzebna mi funkcja ZONE 2 oraz ma wzmocnienie sprzętowe basu.

O to klip który znalazłem
https://www.youtube.com/watch?v=0JP7x-eh7Fs

Niby ma Suba ale chyba albo kamera albo smartphone którym nagrywał nie ma możliwości nagrywania basu

Dowiedziałem się też takiej rzeczy

Kod:
Uwaga na odcięcia tylnich kolumienek oraz centralnego, te wartości które producent podaje są znacznie przesadzone w dół!!! Po ustawieniu wartości tak jak producent podaje (czyli 60hz) membramy wychylają się bardzo niebezpiecznie i łatwo uszkodzic głośnik. Polecam ustawić odcięcie tylnych na przynajmniej 100 a najlepiej 120, a centralny na 100. Wtedy membramy zaczynają pracować w bezpiecznym zakresie nawet przy wyższej głośności. Kolumny przednie u mnie ładnie grają przy odcięciu na 60hz.
prosiłbym o komentarz do tego cytatu


Nie jest to mój pierwszy zestaw moim pierwszym zestawem który był w tym pomieszczeniu był taki o to zestaw kolumn:

jbl-scs-178.32724584.jpg

To była największa pomyłka że się tego pozbyłem

Teraz

czy to jest ta TAGA o której rozmawiamy?

ZESTAW KOLUMN 5.0 TAGA TAV-606 v.3 3 KOLORY ŁUKÓW (5190786174) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
 

Rafal7

Banned
Np w RTV Euro Agd to mają, tak to jest ten zestaw o którym rozmawiamy, a jaki problem wziąć ampli pod pachę i do sklepu i odsłuchać zestawu na swojej elektronice, a suba i tak będziesz musiał kupić jakiego byś nie miał wzmocnienia dla basu w ampli czy jak to tam nazywasz.
 

fred23

Member
Kolego kolumny Taga 606 są dostępne w marketach rtv, w czym problem aby podjechać i odsłuchać, według mojej opinii jeżeli to Twój pierwszy zestaw kina to będziesz zadowolony z tych kolumn, można je porównać z Jamo 506, ta sama pólka.
dokładnie, nawet dzisiaj widziałem w MM
 

fred23

Member
Słuchałem dokładnie wczoraj AC/DC ścieżkę z Iron Man 2 i jak dla mnie jest naprawdę na 4+ w skali 1-6 , bardzo dobrze grają w Hip hop , Rap, Soul, Reagge , Break Beat

teraz sprawdziłem i Ypao ustawił mi cięcie na 90 Hz
 
Ostatnia edycja:

Big-Apple

New member
Słuchałem dokładnie wczoraj AC/DC ścieżkę z Iron Man 2 i jak dla mnie jest naprawdę na 4+ w skali 1-6 , bardzo dobrze grają w Hip hop , Rap, Soul, Reagge , Break Beat

teraz sprawdziłem i Ypao ustawił mi cięcie na 90 Hz

4+ wynik który dajesz to dużo jak na skale 1-6 a już nie bede nawet wklejać komentarzy z innego forum gdzie twierdzą że TAGI się do niczego nie nadają i że grają gożej niz VK.


Obadam w takim razie osobiście wezme se sobą ze 3 płtyki CD oraz 1 nagrana w DTsie.
Wiem że nie unikne przyszłościowego zakupu suba ale jakikolwiek bas to by się przydał.
Wg opisu szerokość frontowych to mniej niż 23cm miedzy grzejnikiem a szafką mam 23 więc się zmieszczą.

Jedynie o cięciu nic nie wiem a mówią że trzeba ustawić bo w innym wypadku kolumna skończy w serwisie .
 

Big-Apple

New member
daje 4+ w skali dla kolumn w przedziale do 2000 zł , zeby nie było ;)


Niby zestaw jest po +- 1100zeta

te moje stare JBLE były właśnie po tyle ale produkt nie jest dostępny i wycofany z oferty.
Teraz już takich małych nie ma już.Cóż błąd popełniłem i teraz mam. A powrót z plastiku na drewno napewny mnie nie rozczaruje.

Ogólnie patrzyłem to dużo sprzeczności

Wchodząc na strone EURO RTV brak nie dostępne nie można zamówić ale jak się wchodzi na ceneo i wybiera zestaw i miasto to są dostępne i na magazynie.

Do tego JBLA była podłaczona Yamaszka . Głośniki kupione +- 2007 rok Yamaszka zaraz pot tym gdy się dowiedziałem że mój DENON nie miał DTS HD ani MASTER.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Jakiś czas temu też szukałem kolumn w podobnym przedziale cenowym, odsłuchałem 3 różne zestawy TAV 606 skuszony ich "świetnymi" recenzjami o "hajendowym charakterze", po pierwszym odsłuchu myślałem, że może kolumny są uszkodzone, więc poszedłem do innego salonu, było tak samo. Na koniec odsłuchałem jeszcze tzw. Special Edition- SE i było tak samo beznadziejnie.
Bardzo lubię firmę TAGA za min. Platinusy, które są bardzo dobre, ale tym bardziej nie mogę zrozumieć jak można taki badziew sygnować swoją nazwą, gdyby to były jakieś Prismy czy inne "no name" to ok, ale to marka, która ma wiele świetnych produktów.
 

Big-Apple

New member
Jakiś czas temu też szukałem kolumn w podobnym przedziale cenowym, odsłuchałem 3 różne zestawy TAV 606 skuszony ich "świetnymi" recenzjami o "hajendowym charakterze", po pierwszym odsłuchu myślałem, że może kolumny są uszkodzone, więc poszedłem do innego salonu, było tak samo. Na koniec odsłuchałem jeszcze tzw. Special Edition- SE i było tak samo beznadziejnie.
Bardzo lubię firmę TAGA za min. Platinusy, które są bardzo dobre, ale tym bardziej nie mogę zrozumieć jak można taki badziew sygnować swoją nazwą, gdyby to były jakieś Prismy czy inne "no name" to ok, ale to marka, która ma wiele świetnych produktów.


A jak podsumujesz to

Zestaw głośników Magnat supreme 802+102+252 (5153545739) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Ten zestaw w ogóle nie ma u nas opinii

i tylko taki komentarz

Magnat Monitor Supreme 802 - Opinie i ceny na Ceneo.pl


Ten zestaw to jakiś składak warto w ogóle?
 
Do góry