Zestaw kolumn do HK247

asgaard

New member
Jestem bliski dopięcia domowego budżetu, przeznaczonego na zestaw kina domowego.Jakiś czas temu byłem zdecydowany na amplituner HK 247 (lub 255) + JBL ES. Ale z racji tego, że byłem na początku ciułania kaski śledziłem sobie różne wątki na tym forum i teraz już jestem totalnie skołowany.Jedni chwalą te kolumny inni piszą że mogą być a jeszcze inni że są do bani. Na amplituner + kolumny do kina domowego mogę przeznaczyć 6500 zł. Jeśli chodzi o metraż pokoju to pokój ma 16 m2. Przeznaczenie to 70% filmy 30% muzyka.Muzyka jakiej słucham to metal, ale w tym łagodniejszym wydaniu (Nightwish, Within Temptation, Anathema, Paradise Lost). Chciałbym prosić o pomoc w doborze kolumn do tego amplitunera. Oprócz wspomnianych JBL rozważam kolumny Klipsch F-2HT albo tej samej firmy RF52HTB. A może macie inne sugestie?To wszystko ma współgrać z DVD Denon 1940. Pomóżcie bo już naprawdę nie wiem na czym się skupić.
 

meksykanin

New member
Pomyśl o Harman Kardon 255 lub o Yamaha RX-V 863 te będą najlepsze do twoich upodobań i wyposażone w najnowsze dekodery.Co do dvd Denona posiadasz już czy zamierzasz kupić? Bo jeśli nie masz to może lepiej z jednej stajni brać? ( Harman np. dvd 47 a Yamaha 1700). Co do kolumn to pozostaje ci chyba odsłuch . Do JBL-a i KLIPSCH- a dorzuciłbym jeszcze Paradigm Monitor 7 v5 - na 16 m2 powinny być bardzo dobre i pasowałyby do gatunku muzyki, który preferujesz .Ktoś na forum ma Paradigmy, moze ci o nich coś opisze - chyba forumowicz don111.[SIZE=+2][/SIZE]
 

don111

Banned
w porównaniu do Paradigmów JBL to dźwiękowo półka niżej, a kosztują prawie tyle samo
nawet w metalu i rocku, gatunkach które chyba jako jedyne przyzwoicie wypadają na tych kolumnach jest wyraźna różnica...
dużo wokali w muzyce jakiej słuchasz to kolejny powód dlaczego warto się zainteresować czymś innym
HK 255 będzie ok, w tym budżecie na całość raczej nic się już nie wykombinuje...
 

asgaard

New member
Jeśli chodzi o dvd Denona to już mam. Nad tymi Paradigmami też się zastanawiam. A czy Klipsche RF52HTB zagrają dobrze z HK 255?Muszę przyznać że podobają mi się te kolumny.
 

asgaard

New member
A czy ktoś może napisać coś więcej o tym ampie, który poleca mi kolega meksykanin tj. Yamaha RX-V 863?

Aaa i czy te Klipschy zagrają lepiej od Es JBl-a?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

meksykanin

New member
863 to większy brat 663 .Różni się mocą na kanał, możliwością podłączenia dwóch sub-ów , ma przetworniki burr-brown na wszystkie kanały.Ogólnie w Polsce chyba mało popularny model bo każdy wybiera 663, które też posiada wyjście pre-out dzięki czemu podłączysz dodatkowy wzmacniacz.To trochę więcej mocy powinno zapewnić lepszy odsłuch w stereo ale z drugiej strony można to zastąpić wzmacniaczem z pre-out co było już na forum wielokrotnie opisywane.


Co do kolumn to niewiele Ci pomogę bo nie słuchałem Klipsch-a ale jeśli ci podobają się wizualnie to na pewno warto odsłuchać.Skuteczność nagłośnienia mają lepszą od Jbl-a (potrzebują mniej watt ze wzmaka) i opinii pozytywnych w internecie też mają wiele.
 

don111

Banned
może lepiej udaj się na odsłuch a takimi opiniami że coś komuś się bardziej opłaca sprzedać się nie sugeruj
przesłuchaj sobie np te JBL ES, Klipsch, Paradigm i będziesz wiedział które Tobie pasują do tej muzyki
 

darkmajin

Member
Bez reklam
don111 napisał:
może lepiej udaj się na odsłuch a takimi opiniami że coś komuś się bardziej opłaca sprzedać się nie sugeruj
przesłuchaj sobie np te JBL ES, Klipsch, Paradigm i będziesz wiedział które Tobie pasują do tej muzyki

jestem w szoku nie zbeształes JBL i w dodatku wypowiedz na poziomie ho ho ho 8)
 

don111

Banned
Cytat:
Napisał don111
może lepiej udaj się na odsłuch a takimi opiniami że coś komuś się bardziej opłaca sprzedać się nie sugeruj
przesłuchaj sobie np te JBL ES, Klipsch, Paradigm i będziesz wiedział które Tobie pasują do tej muzyki



jestem w szoku nie zbeształes JBL i w dodatku wypowiedz na poziomie ho ho ho :cool:
cholera, no faktycznie... chyba za dużo wypiłem wczoraj :mrgreen:
ale zamysł ten sam, w przypadku tych pierwszych wymienionych niech się sam chłopak na własne uszy przekona co to za "wypas" jest :D
 
Do góry